Inwestycje Warszawskie - Woronicza Qbik z pozwoleniem na budowę

Inwestycje Warszawskie - Woronicza Qbik z pozwoleniem na budowę

Firma Ghelamco Residential otrzymała pozwolenie na budowę Woronicza Qbik. Decyzja nabrała mocy prawnej 29 grudnia ubiegłego roku. Czytaj dalej

W kompleksie Woronicza Qbik powstanie 346 lokali - 187 dwupoziomowych loftów oraz  159 mieszkań jednopoziomowych. - „Planując naszą inwestycję chcieliśmy, by klienci mieli możliwość wyboru spośród różnorodnych propozycji. Dlatego, zaproponowaliśmy bardzo dużą rozpiętość dostępnych metraży. Najmniejsze zaplanowane w Woronicza Qbik mieszkania mają 36, największe aż 197 m2”– wyjaśnia Matylda King, Sales & Business Development Director w Ghelamco Residential. – „Nasza inwestycja skierowana jest przede wszystkim do osób ceniących nowoczesne rozwiązania architektoniczne, zwracających uwagę na lokalizację, charakter okolicy, dogodną komunikację i co najważniejsze unikalność - projektu”.

Deweloper chce, by Woronicza Qbik stanowiło nie tylko idealne miejsce do mieszkania, ale również pełniło swoistą funkcję publiczną, tchnęło powiew świeżości w tę cześć Warszawy. Dlatego też, w budynku planowane są m.in. udogodnienia dla mieszkańców, jak restauracja, bar kawowy czy salonik prasowy. Wewnątrz kompleksu zaaranżowane zostanie wypełnione zielenią patio o powierzchni ok. 3000 m2. Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowy garaż, do którego prowadzić będą dwa osobne wjazdy. Dodatkowo, każde z mieszkań posiadać będzie infrastrukturę przygotowaną do montażu „inteligentnego systemu”, pozwalającego na zdalne zarządzanie lokalem. Ceny mieszkań w Woronicza Qbik rozpoczynają się od 8.500zł za metr kwadratowy.

Najwyższa część budynku, zaprojektowana kaskadowo i licząca 11 kondygnacji, będzie zlokalizowana od ulicy Woronicza. W tej części kompleksu znajdą się najciekawsze mieszkania z największymi tarasami. Część zachodnia (od strony ul. Racjonalizacji) będzie liczyć 8 pięter, a skrzydło budynku zlokalizowane od wschodu - 10 pięter. Okna w najniższej, 6-ciopiętrowej części kompleksu, wychodzić będą na patio.

Za cały projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna INVI. – „Woronicza Qbik to budynek dający nie spotykane do tej pory w Warszawie poczucie przestrzeni i otwartości. Planowane w dwupoziomowych salonach okna od ściany do ściany sprawią, że nawet w zimowy dzień we wnętrzach będzie jasno. Nocą natomiast, można będzie podziwiać przez nie panoramę Warszawy” – mówi Guy Perry, prezes INVI. Matylda King z Ghelamco Residential dodaje: - „Nie chcieliśmy powielać typowych projektów mieszkaniowych. Stylistyka Woronicza Qbik dostosowana jest zatem do charakteru dzielnicy. Zachowuje industrialny charakter, a równocześnie koresponduje z budynkami, które powstały tu w ostatnich latach. Obecnie klienci oczekują od mieszkania czegoś więcej niż tylko dogodnej lokalizacji. Dla energicznych, podróżujących po świecie Polaków, coraz częściej liczy się bowiem wygląd bryły budynku, ciekawe rozwiązania architektoniczne i propozycje zagospodarowania powierzchni wspólnych”.

Mieszkanie u zbiegu Woronicza i Racjonalizacji docenią zapewne osoby, które - ze względu na codzienne zajęcia i wykonywany zawód - żyją zgodnie z rytmem miasta. Budynek zlokalizowany został bowiem w okolicy, która w ostatnich latach radykalnie zmieniła swoje oblicze. Dawny przemysłowy kwartał szybko zyskał miano nowego centrum biznesowego Warszawy. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się wiele linii autobusowych i tramwajowych, nieco dalej metro, co umożliwia łatwe dostanie się do najważniejszych punktów stolicy.

Od momentu, kiedy Ghelamco Residential zadebiutowało z inwestycją, czyli od kwietnia ubiegłego roku, zainteresowanie  potencjalnych nabywców mieszkaniami w Woronicza Qbik jest stałe i utrzymuje się na wysokim poziomie.

Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18816 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 301

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >