Inwestycje budowlane w Warszawie - powstaje miejsce jakiego jeszcze w Warszawie nie było

Inwestycje budowlane w Warszawie - powstaje miejsce jakiego jeszcze w Warszawie nie było

Na warszawskim Muranowie, w otoczeniu nowoczesnych budynków mieszkalnych i biurowych, firma deweloperska Eco Classic realizuje swoją najnowszą inwestycję. Przy ulicy Stawki 2A powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych i luksusowych obiektów mieszkalnych w stolicy - liczące 190 apartamentów TRIO Czytaj dalej

Deweloper z pomysłem
Wybudowanie ekskluzywnego, elitarnego apartamentowca inspirowanego najlepszymi światowymi standardami jest dla Eco Classic, dewelopera specjalizującego się w budowie eleganckich i prestiżowych obiektów mieszkalnych, swoistym ukoronowaniem jego dotychczasowej działalności i kwintesencją zdobytych doświadczeń. Pozyskanie nietypowego gruntu w doskonalej lokalizacji stało się impulsem do realizacji interesującej architektonicznie i spełniającej wymagania najbardziej wybrednych klientów inwestycji.

- Wyjątkowe miejsce wymaga wyjątkowej oprawy i opracowania wyjątkowej koncepcji– mówi Wojciech Fabiński, Prezes Zarządu Eco Classic.- Chcemy aby przyszli mieszkańcy TRIO mieli poczucie życia  bez kompleksów  w jednej z nowoczesnych stolic współczesnego świata.


W TRIO w centrum zainteresowania będzie człowiek- jego wygoda, spokój i bezpieczeństwo. Wchodzących do budynku witać będzie przestronny, elegancki, hol recepcyjny z wygodnym lobby dla oczekujących i obsługą gotową do pomocy o dowolnej porze dnia. Nowoczesne systemy kontroli dostępu będą wspomagały zarządzanie wieloma funkcjami budynku, oraz dostosowywały wymogi bezpieczeństwa do indywidualnych potrzeb  każdego z mieszkańców. Swoistym wyróżnikiem TRIO będą usytuowane na dachu średniej bryły tarasy, przynależne do znajdujących się w tej części penthausów oraz trójkątny, wewnętrzny, zielony dziedziniec, znajdujący się na wysokości 2 kondygnacji i łączący wszystkie części zespołu.
                
                           Jak w Hiltonie...
O wyjątkowości TRIO jednak w dużej mierze zadecyduje również starannie opracowywany i dostosowywany do oczekiwań przyszłych mieszkańców program udogodnień i usług, inspirowany  najlepszymi światowymi wzorcami.  Apartamenty TRIO pomyślano bowiem tak, by jego mieszkańcy, ciesząc się komfortem bycia u siebie, mogli jednocześnie korzystać z szeregu usług dodatkowych,  charakterystycznych dla ofert ekskluzywnych hoteli.

- Nasza oferta skierowana jest do obywateli świata, ludzi, którzy cenią komfort, prestiż, spokój- wyjaśnia Wojciech Fabiński. - Opracowując pakiet usług dla TRIO cały czas staramy się odpowiadać sobie na pytanie: czy tak chciałby tu mieszkać na przykład Roman Polański. W TRIO na część mieszkalną przeznaczonych zostało około 16.000 m2. W budynku będzie 190 interesujących przestrzennie i  funkcjonalnie zaprojektowanych apartamentów: od kameralnych studio do blisko 180m2 penthousów. Wrażenie przestrzeni podkreśli dodatkowo ponadstandardowa wysokość pomieszczeń, która w apartamentach usytuowanych na ostatnich piętrach wieży sięgać będzie nawet 3,15 metra. Wystrój każdego z mieszkań na życzenie klienta może zostać indywidualnie zaprojektowany przez renomowanych architektów wnętrz.


- Mamy świadomość, że w TRIO zamieszka śmietanka świata biznesu, sztuki, nauki. Ludzie ci stale doświadczając deficytu czasu, nie chcą i nie mogą   tracić go dodatkowo  na czynności i sprawy dnia codziennego- tłumaczy Wojciech Fabiński.

Genius loci
Zespół apartamentowy  TRIO jest zlokalizowany w szczególnym miejscu – na Muranowie, pomiędzy Śródmieściem a Żoliborzem,  przy skrzyżowaniu ulicy Stawki z ulicą Pokorną. Łagodny łuk ulicy Stawki powoduje, że bryła budynku zamyka optycznie perspektywę w kierunku Wisły i sprawia, że część ulicy staje się naturalnym przedpolem dla inwestycji.

 

- Ze względu na tak wyeksponowaną  lokalizację budynku i zróżnicowaną architekturę sąsiednich inwestycji zdecydowaliśmy się na projekt o czystej, prostej  formie i wyrafinowanym detalu architektonicznym.

- Działka na której stoi TRIO jest trójkątna, a to spore wyzwanie dla architekta – mówi Olgierd Jagiełło z JEMS, autor projektu.- Zdecydowaliśmy, że budynek będzie się składał z kilku brył o zróżnicowanej wysokości.

 

Przy skrzyżowaniu ulic Stawki i Pokornej zaprojektowana została najwyższa część budynku - 18 kondygnacyjna wieża. Poszczególne bryły oddzielone są od siebie pionowymi „pęknięciami” oraz przeszkleniami, które podkreślają unikalny charakter budowli. Wewnątrz TRIO, nad drugą kondygnacją wszystkie bryły budynku spina trójkątny dziedziniec, pełen światła, spokoju i efektownie dobranej roślinności, zaś na dachach niższych brył kondominium powstaną zielone tarasy.
Minimalistyczna bryła TRIO uwypukla szlachetne materiały wykończeniowe  oraz elegancję i przestronność wnętrz.

- Świetny projekt pracowni JEMS Architekci pozwolił zrealizować architekturę harmonijnie wkomponowującą  się w istniejącą zabudowę Muranowa i wykorzystującą naturalne walory i możliwości zastanej lokalizacji- opowiada Wojciech Fabiński. Z okien TRIO widać bowiem malowniczą panoramę Starego i Nowego Miasta, a w jego  sąsiedztwie powstają nowe prestiżowe inwestycje mieszkaniowe i biurowe.

Mistrzowskie trio

Wiarygodni i solidni partnerzy w procesie inwestycyjnym są gwarancją jakości powstającego projektu. TRIO, jako owoc połączenia myśli architektoniczno- budowlanej  z doskonałym wykonaniem i  wsparciem banku z tradycjami, jest tego najlepszym przykładem. Wizja Eco Classic, której nadało kształt studio JEMS Architekci, wsparł finansowo Bank PEKAO S.A., niebawem ma szanse stać się nie tylko jednym z punktów odniesienia w tej części  stolicy, ale również zająć godne miejsce w wśród najciekawszych architektonicznie warszawskich budowli.

Tajemnice prestiżu        
O wyjątkowości inwestycji świadczy zazwyczaj mariaż trzech czynników: ciekawego pomysłu doświadczonego dewelopera, doskonałej lokalizacji oraz doboru solidnych partnerów. Dzięki takiej właśnie kompozycji TRIO ma szansę stać się tym dla rynku mieszkaniowego, czym krakowski Copernicus dla branży hotelarskiej - synonimem luksusu, spokoju, wygody i dyskrecji, a potencjalni nabywcy mogą mieć pewność, że zainwestowane tu pieniądze będą zyskowną i bezpieczną lokatą, której nie dorówna żaden inny mechanizm finansowy. Jednak czynniki materialne to tylko jedna strona medalu- na prestiż miejsca składa się również czynnik duchowy i ludzie, którym inwestycja ta jest dedykowana. Wspaniały apartament  znajdzie tu dla siebie światowej sławy reżyser filmowy.  Luksus i komfort do pracy da to miejsce wybitnemu pisarzowi. Wymagający biznesmen będzie tu miał warunki zarówno do planowania podbojów nowych rynków, jak i do  wypoczywania, korzystania z uroków życia oraz w luksusowych warunkach przyjmowania gości. Ciekawym, podnoszącym prestiż i dowartościowującym miejsce czynnikiem jest pomysł tchnięcia w  TRIO ożywczego oddechu kultury, gdyż doświadczenie pokazuje, że w miejscach, w których oddziałuje duch sztuki, a człowiek wchodzi w interakcję z otoczeniem, ludziom żyje się lepiej. Z inicjatywy Eco Classic w TRIO organizowane mają być ambitne przedsięwzięcia artystyczne: koncerty, wystawy, pokazy, przedstawienia czy performance

Źródło: RPR Group / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dom energooszczędny Liczba postów: 160 Grupa: Innowacje w... Witajcie! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony! Zajmujemy się frezowaniem pod ogrzewanie podłogowe! Z tą usługą dom będzie energooszczędny. https://szlifuj...
  • Jaka szyba do kominka? Liczba postów: 5 Grupa: Innowacje w... Nie wiem o jakim budynku i o jakim montażu mowa, ale zwykle w takich sytuacjach stosuje się szkło hartowane, które ma zwiększoną tolerancję na wysokie temperatu...
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 59 Grupa: Innowacje w... Ja jestem zwolennikiem tradycyjnych materiałów i dlatego polecam drewno a dokładniej drewniane podłogi. Odwiedź witrynę https://podlogizcharakterem.pl/ a przeko...
  • Osuszanie mieszkań- co radzicie ? Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Chcesz się skutecznie pozbyć wilgoci w domu to wykorzystaj wiedzę i doświadczenie tej firmy https://optimal-osuszanie.pl/osuszanie-p omieszczen/ Oni wiedzą jak w...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 71 Grupa: Innowacje w... Jedna z najdłużej działających firm na rynku budowy domów z bali w Polsce https://domyzbali.eco/ i do tej pory się trzymają.

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >