Park Biurowy na Wilanowie

Park Biurowy na Wilanowie

W czwartek, 24 maja, o godz. 17.30, w klubie Sztuka Architektury przy ulicy Andersa 13 w Warszawie, architekt Piotr Chwazik z biura Hermanowicz Rewski Architekci poprowadzi prezentację projektu siedziby firmy Pol-Aqua na Wilanowie.

 

 

Siedziba firmy Pol-Aqua  jest pierwszą inwestycją na terenie Wilanów Office Park, który docelowo będzie się składał z kilkunastu obiektów biurowych. Część  budynków z najbliższego otoczenia biurowca jest już w trakcie realizacji. Całe założenie Parku Biurowego nie będzie , jak większość założeń tego typu, parkiem wyłącznie z nazwy, zaplanowaliśmy bowiem dużo przestrzeni zielonej oraz niewielką skalę zabudowy.

 

Czytaj również: Powłoka samoczyszcząca SGG BIOCLEAN

 

Rozległy ogólnodostępny park , inspirowany krajobrazem pól golfowych, integrować będzie kubatury kolejnych powstających budynków. Starannie zaprojektowana zieleń i mała architektura współgra z architekturą biurowców oraz stanowi atrakcyjną przestrzeń nie tylko dla pracowników, ale także okolicznych mieszkańców. Biurowiec zbudowany jest na planie litery C otwartej na południe w kierunku wyżej opisanych terenów rekreacyjnych.

 

„W środku ciężkości” budynku zaprojektowano trzykondygnacyjny, przestronny hol – dziedziniec będący sercem biurowca. Od strony przyszłej ulicy prowadzą efektowne schody – stylobaty wprowadzające do wejścia umieszczonego w głębokim podcieniu.

 

Czytaj również: Torre Agbar - Jean Nouvel w hołdzie Gaudiemu


 

Vis-a-vis głównego wejścia znajduje się wyjście na zielony zewnętrzny dziedziniec, doskonale widoczny poprzez przeszkloną ścianę głównego holu. Całość sprawia wrażenie ogromnej bramy, przez którą wchodzimy na teren parku.

 

Czytaj również: Realizacja ścian osłonowych i drzwi w systemach przeciwpożarowych


 

Wykład poprowadzi:

Architekt Piotr Chwazik z biura Hermanowicz Rewski Architekci –współautor i kierownik projektu.

Wykład odbędzie się 24 maja 2012 w Klubie Sztuka Architektury:

ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej - Stacja Muranów), Warszawa

Początek godzina 17.30.

Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Po wykładzie planowana jest dyskusja.

 

Klub Sztuka Architektury jest wspólnym projektem portalu Sztuka-Architektury.pl oraz Stowarzyszenia Stacja Muranów.

 

 

Źródło: KLAXON Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dom energooszczędny Liczba postów: 159 Grupa: Innowacje w... Witajcie! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony! Zajmujemy się frezowaniem pod ogrzewanie podłogowe! Z tą usługą dom będzie energooszczędny. https://szlifuj...
  • Osuszanie mieszkań- co radzicie ? Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Chcesz się skutecznie pozbyć wilgoci w domu to wykorzystaj wiedzę i doświadczenie tej firmy https://optimal-osuszanie.pl/osuszanie-p omieszczen/ Oni wiedzą jak w...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 71 Grupa: Innowacje w... Jedna z najdłużej działających firm na rynku budowy domów z bali w Polsce https://domyzbali.eco/ i do tej pory się trzymają.
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 58 Grupa: Innowacje w... Ja jestem zwolennikiem tradycyjnych materiałów i dlatego polecam drewno a dokładniej drewniane podłogi. Odwiedź witrynę https://podlogizcharakterem.pl/ a przeko...
  • Realizacje budowlane - projekt i wykonanie Liczba postów: 3 Grupa: Innowacje w... Jakie Wy macie zdanie an temat obecnych cen materiałow budowlanych? Bluza chłopięca

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >