Widok – nie taki znów odległy

Widok – nie taki znów odległy

Coraz więcej firm deweloperskich wstrzymuje swoje budowy w oczekiwaniu na lepszą koniunkturę i poprawę sytuacji kredytowej na rynku. Jedną z firm, która zdecydowała się na taki krok jest katowicki deweloper MK Inwestycje. Czytaj dalej

Luksusowy Apartamentowiec Widok miał stanąć w Katowicach z końcem 2009. Teraz już wiadomo, że budowa ruszy dopiero jesienią 2009. Według zapowiedzi, prace mają być zakończone na początku 2011 roku. – To okres, w którym spodziewamy się ponownego ożywienia na śląskim rynku nieruchomości – mówi Monika Śleziońska z MK Inwestycje.

Poczekają, aż klientom będzie lepiej

Obecnie w Katowicach w sprzedaży jest blisko 20 000 tysięcy lokali, na samym tylko rynku pierwotnym. W większości są to lokale z przedziału cenowego 3-5 tysięcy złotych za m2. Widok, który stanie przy ulicy o tej samej nazwie w centrum Katowic w założeniu dewelopera ma być inwestycją niszową, znacznie różniącą się od tych już wybudowanych, nie tylko pod względem architektury, ale także klienta. I to właśnie klient jest jednym z powodów, dla którego MK Inwestycje postanowiły poczekać z budową do jesieni 2009.

– Widokiem interesują się przede wszystkim klienci zamożni oraz obcokrajowcy, którzy tego typu inwestycje traktują jak lokatę kapitału. Tak się też składa, że większość z nich to osoby posiadające akcje, firmy, udziały w spółkach, więc osoby, które bezpośrednio dotknął lub dotyka kryzys na światowych rynkach – mówi Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje. – Wolimy więc poczekać na poprawę koniunktury oraz pierwsze oznaki ożywienia i stabilizacji na światowych rynkach – dodaje.

Jak jednak podkreśla deweloper, nie tylko sytuacja u klienta jest powodem przełożenia budowy, również sytuacja na całym rynku nieruchomości. – Nie ma co ukrywać, że utrudnienia w uzyskaniu kredytu oraz zaostrzona polityka kredytowa banków odbija się na zainteresowaniu nowymi lokalami, także tymi z wyższej półki. Poprawa sytuacji na rynku da nam pewność, że zakończymy realizację inwestycji w lepszym dla rynku momencie. Także dla rynku inwestycji niszowych – dodaje.

Deweloper jednak nie zamierza czekać bezczynnie do jesieni.  Pierwsze prace nad nową inwestycją trwają cały czas. – Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę, projekt architektoniczny jest opracowany już w 100% – mówi Śleziońska.

 

Widok wyrośnie i obrośnie

Apartamentowiec Widok jest obecnie jedną z najciekawszych inwestycji w Katowicach. Budynek projektu bytomskiej pracowni architektonicznej medusa group ( min. Bolko_loft, Szyb Krystyna) ma wyróżniać się wegetatywną fasadą, soczystym zielonym kolorem oraz ciekawą architekturą. W założeniu architektów Przemo Łukasika i Łukasza Zagały fasadę budynku mają porastać pnącza, a tarasy – trawa.

- Architektura budynku została rozczłonkowana poprzez wysunięte kostki mieszczące przeszklenia o dużym gabarycie, zapewniające kontakt z otoczeniem. Elewacja w zaplanowanych miejscach porośnięta będzie pnączami, przez co budynek uzyska ciekawą kompozycję mineralno - wegetacyjną. Całość zagospodarowania terenu oraz dachy zaprojektowano w przeważającej części, jako zielone trawniki oraz mchy i porosty, które wpisują się w zastany kontekst. Na dachach zaprojektowano także tarasy dostępne z antresol wysuniętych ponad kalenicę budynku, które nawiązują do ogrodów charakterystycznych dla zabudowy szeregowej. Pod budynkiem zaprojektowano parking podziemny na samochody osobowe, komfortowo połączony windami i klatkami schodowymi z mieszkaniami i apartamentami – opisuje Widok, Łukasz Zagała z pracowni medusa group.

Sama koncepcja budynku z pnączami przypadła do gusty zarówno katowiczanom, jak również analitykom rynkowych, którzy chwalą budynek za nietypowość. W rankingu redNet Consulting Widok zajmuje obecnie II miejsce, zaraz po Dębowych Tarasach, jako najciekawsza inwestycja dla obcokrajowców.

Póki co deweloper nie zdradza ceny mieszkań na Widoku. W sumie na 4 kondygnacjach budynku powstaną 42 lokale w tym: studia, M3, M4, a nawet M6. Lokale zostaną wykonane w wysokim standardzie. Gratką Widoku będzie możliwość nabycia mieszkania 3 poziomowego z tarasem i antresolą. Budynek stanie przy ulicy Widok.

Źródło: Guarana Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dom energooszczędny Liczba postów: 160 Grupa: Innowacje w... Witajcie! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony! Zajmujemy się frezowaniem pod ogrzewanie podłogowe! Z tą usługą dom będzie energooszczędny. https://szlifuj...
  • Jaka szyba do kominka? Liczba postów: 5 Grupa: Innowacje w... Nie wiem o jakim budynku i o jakim montażu mowa, ale zwykle w takich sytuacjach stosuje się szkło hartowane, które ma zwiększoną tolerancję na wysokie temperatu...
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 59 Grupa: Innowacje w... Ja jestem zwolennikiem tradycyjnych materiałów i dlatego polecam drewno a dokładniej drewniane podłogi. Odwiedź witrynę https://podlogizcharakterem.pl/ a przeko...
  • Osuszanie mieszkań- co radzicie ? Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Chcesz się skutecznie pozbyć wilgoci w domu to wykorzystaj wiedzę i doświadczenie tej firmy https://optimal-osuszanie.pl/osuszanie-p omieszczen/ Oni wiedzą jak w...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 71 Grupa: Innowacje w... Jedna z najdłużej działających firm na rynku budowy domów z bali w Polsce https://domyzbali.eco/ i do tej pory się trzymają.

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >