Wmurowanie kamienia węgielnego pod biznesowe centrum przyszłości Poleczki Business Park

Wmurowanie kamienia węgielnego pod biznesowe centrum przyszłości Poleczki Business Park

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Poleczki Business Park, największego parku biznesowego w Polsce, odbyło się w Warszawie 25. września br. na terenie powstającej inwestycji.

Wmurowania kamienia węgielnego dokonali członkowie zarządu inwestorów – UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International, członkowie zarządu Poleczki Business Park, przedstawiciele głównego wykonawcy – firmy PORR, jak również przedstawiciele władz lokalnych oraz Kościoła. W uroczystości udział wzięły również inne firmy zaangażowane w projekt Poleczki Business Park: pracownia architektoniczna RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Architektura+Urbanistyka, UBM Polska, JJW Hoberg oraz wyłączni agenci Poleczki Business Park – Kancelaria Brochocki Nieruchomości i Jones Lang LaSalle, a także licznie zgromadzeni goście.
Poleczki Business Park to projekt inwestycyjny UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International. Całkowity koszt inwestycji wynosi 250 milionów euro. Budowa tego największego parku biznesowego w Polsce, o powierzchni 200 000 m.kw., rozpoczęła się w czerwcu 2008 roku.

Poleczki Business Park, jako platforma umożliwiająca stworzenie sprzyjających warunków do prowadzenia biznesu, będzie składał się z 12 budynków biurowych, zaplecza logistycznego oraz wolno stojącego budynku parkingowego. Oprócz biur w centrum biznesu znajdą się także powierzchnie handlowo-wystawiennicze, hotel z apartamentami typu long-stay, zaplecze konferencyjne, restauracje, małe sklepy, kioski oraz punkty usługowe. Najemcy będą mogli wynająć do 6 000 m.kw. na jednym piętrze, co niewątpliwie stanowi unikalną cechę na rynku powierzchni komercyjnych w Polsce. Stąd też Poleczki Business Park jest niepowtarzalnym i jedynym tego typu obiektem w Polsce.

Zakończenie budowy pierwszej fazy inwestycji Poleczki Business Park zaplanowano na czwarty kwartał 2010 roku. Powstaną dwa budynki (A1 i A2), które będą oferowały w sumie 38 000 m.kw. powierzchni biurowej i 7 000 m.kw. powierzchni usługowej. Kolejne etapy projektu będą oddawane sukcesywnie. Inwestorzy – UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International – zamierzają sfinalizować projekt do końca 2015 roku.
Jedną z największych zalet nowo powstającego centrum jest jego lokalizacja, zapewniająca dogodny i łatwy dojazd do wszystkich dzielnic oraz strategicznych punktów Warszawy. Inwestycja znajduje się na południowych obrzeżach Mokotowa. Zaletą okolicy, w której powstaje Poleczki Business Park, jest znakomicie rozwinięta infrastruktura. Po modernizacji ulicy Poleczki oraz otwarciu na początku roku 2008 wiaduktu łączącego ulice Żwirki i Wigury z Puławską poprzez ulicę Wirażową dojazd do powstającego kompleksu został znacznie ułatwiony. Istotnym atutem projektu inwestycyjnego UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International jest także bliskość międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina na Okęciu.
Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18816 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 361

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >