Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek Adgar Plaza w Warszawie

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek Adgar Plaza w Warszawie

19 września 2007 r., po ukończeniu pierwszego etapu robót ziemnych przy realizacji budynku biurowego Adgar Plaza przy ul. Postępu w Warszawie, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod obiekt. Inwestorem nowoczesnego kompleksu biurowego jest Adgar Postępu Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą prac budowlanych HOCHTIEF Polska Oddział Budokor. Czytaj dalej


Kompleks biurowy Adgar Plaza to jedna z najnowocześniejszych inwestycji biurowych w Polsce. Będą ją stanowić dwa 10-piętrowe budynki biurowe klasy A, oferujące łącznie 27 000 m² i 630 podziemnych miejsc parkingowych.
Cały kompleks spełnia najwyższe międzynarodowe standardy. Zastosowane rozwiązania dają możliwość efektywnego rozplanowania powierzchni biurowej, co skutkuje obniżeniem kosztów najmu. Projekt zespołu budynków wykonały STUDIO QUADRA Sp z o.o. i APMD Sp. z o.o.

Realizowaną obecnie część kompleksu Adgar Plaza tworzą nowoczesny 10-piętrowy budynek biurowy klasy A oraz trzypiętrowy garaż podziemny.
Pierwsze prace budowlane przy realizacji tej części inwestycji, o wartości ok. 30 mln euro, rozpoczęły się w styczniu 2007 roku. Ukończenie realizacji obiektu planowane jest na sierpień 2008 roku.

W pełni klimatyzowany obiekt będzie wyposażony w najnowocześniejsze systemy zarządzania oraz w całodobową ochronę z systemem monitoringu CCTV.
Centralny punkt kompleksu tworzy wewnętrzny dziedziniec z restauracją i kafeterią, centrum sportowo-rekreacyjne z basenem, bogato wyposażoną siłownią, zapleczem odnowy biologicznej, kortami do gry w squash’a oraz salami do fitness i spinningu. Centrum rekreacyjne zapewni także opiekę fachowych instruktorów, a jego ofertę uzupełnią dodatkowo zabiegi odnowy biologicznej. Powierzchnia przeznaczona na aktywność pozazawodową zajmie 1500 m kw. i będzie pierwszym w Warszawie połączeniem powierzchni biurowej z rekreacyjną.
Element wyróżniający obiekt stanowi nowoczesne Centrum Konferencyjne, które umożliwi organizację zarówno mniejszych spotkań, jak również konferencji na 350 osób. Centralna serwerownia, tzw. DATA CENTER, gwarantuje oszczędną rozbudowę systemu informatycznego. Kolejne ułatwienia zapewni system telefonii IP.

Prestiżowa lokalizacja w dynamicznie rozwijającej się części warszawskiego Mokotowa,
w bliskim sąsiedztwie Galerii Mokotów zapewni szybki dojazd do lotniska, centrum miasta oraz możliwość korzystania z szerokiej sieci komunikacji miejskiej.

- Rozpoczęliśmy właśnie komercjalizację budynku. Cieszy nas, że inwestycja spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców. W ostatnim czasie podpisaliśmy umowę najmu z operatorem klubu Fitness. Mamy ogromną nadzieję, że ciekawe rozwiązania technologiczne i funkcjonalność obiektu skłonią kolejne firmy poszukujące powierzchni biurowej do zapoznania się z naszym projektem – powiedziała podczas dzisiejszej uroczystości Hanna Piskorek, dyrektor zarządzający firmą Adgar Postępu Sp z o.o.

Informacje o inwestorze kompleksu Adgar Plaza

Adgar Postępu Sp. z o.o. należy do Adgar Investment & Development Ltd., znanej renomowanej międzynarodowej firmy działającej na rynkach nieruchomości, w Kanadzie, Belgii, Izraelu i Polsce.
W Polsce firma Adgar Postępu rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku, obecnie jest właścicielem kilku nieruchomości komercyjnych m.in budynków biurowych Adgar Business Centre przy Postępu 15 oraz Adgar Business Centre II przy ul. Konstruktorskiej 11 a w Warszawie.

Adgar Investment & Development Ltd. jest spółką publiczną, notowaną na giełdzie w Tel Awiwie. Należy do grupy Zur Shamir, jednego z wiodących holdingów działających w branży finansowej, ubezpieczeniowej i w nieruchomościach. W 1994 roku grupa Zur Shamir przejęła Adgar Investment & Development Ltd., a następnie przekształciła ją w spółkę-córkę, specjalizującą się w nieruchomościach. Od samego początku Adgar Investment & Development Ltd. notuje stały wzrost i rentowność.

Informacja o generalnym wykonawcy
HOCHTIEF Polska rozpoczął działalność w 1996 roku, natomiast koncern HOCHTIEF
na polskim rynku był już obecny od 1990 roku.
Firma specjalizuje się w budownictwie obiektów biurowych, użyteczności publicznej, handlowo-rozrywkowych, przemysłowych, mieszkaniowych oraz w realizacji obiektów z zakresu infrastruktury drogowo-mostowej, kolejowej, portowej i ochrony środowiska. HOCHTIEF Polska wykracza poza klasyczny pakiet usług świadczonych przez generalnego wykonawcę i oferuje organizację procesu inwestycyjnego w zakresie realizacji obiektów komercyjnych średniej i małej wielkości. Usługi oferowane jako wartość dodana obejmują analizę rynku, wybór lokalizacji danej inwestycji, obliczenie jej opłacalności, opracowanie koncepcji zagospodarowania, realizację prac budowlanych oraz sprzedaż inwestycji klientowi.

HOCHTIEF Polska zatrudniając dziś ok. 820 osób działa poprzez swoje oddziały
i przedstawicielstwa na terenie całego kraju: w Warszawie (Oddział Budokor, Oddział Infrastruktura), w Poznaniu (Oddział Poz-Building), w Krakowie (Oddział Kpis-Cracovia), w Katowicach (Przedstawicielstwo Oddziału Kpis-Cracovia na teren Śląska) i w Gdańsku (Przedstawicielstwo HOCHTIEF Polska).


Galeria zdjęć Adgar Plaza - zobaczŹródło: HOCHTIEF Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Adaptacja kontenerów - co o tym sądzicie? Liczba postów: 858 Grupa: Innowacje w... Happy wheels is a dangerous obstacle course that is a lot of fun. There are a lot of different characters in different levels. This is a fun game that you shoul...
  • maty wejściowe stalowe Liczba postów: 1 Grupa: Innowacje w... Poszukuję mat wejściowych do firmy które zbierają brud przed wejściem do budynku. W necie natrafiłem na polentex czy ktoś już korzystał z ich usług? co sądzicie...
  • Hale magazynowe producent Liczba postów: 2735 Grupa: Innowacje w... Wydaje mi się ze w takich halach podstawowe elementy do suwnice, wciągarki, żurawie czy różnorodne wózki widłowe. Taki asortyment na 100% możesz znaleźć w firmi...
  • Zabezpieczenia przeciwpożarowe Liczba postów: 110 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o systemy sygnalizacji pożaru to uważam, że jest to konieczność nie tylko dla tych, którzy dbają o bezpieczeństwo. Tak na prawdę systemy przyzywowe...
  • Projektowanie maszyn i urządzeń Liczba postów: 1 Grupa: Innowacje w... Firma Hak to nie tylko producent wysokiej jakości systemów zabezpieczeń i akcesoriów do drzwi i okien, ale również świadczy usługi doradcze i projektowanie masz...

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 92

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >