Gont bitumiczny czy blachodachówka?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

28 listopada 2014, 14:01

Zgadzam sie: good 0 bad

ja się ostatecznie zdecydowałam na dachówkę bitumiczną w http://www.dachlux.pl/ mam nadzieję, że sprawdzi się tej zimy ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 stycznia 2015, 20:28

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli zdecydujecie się na blachę, to postawcie na dobre wyroby, ciekawą ofertę mają m.in. w http://sklep.hart-metale.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lutego 2015, 21:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Mógłbyś napisać coś na temat bitumicznych dachówek? Rozwinąć temat.
henrik nie pisz o blasze, bo to nie ma sensu lepiej postawić na dachówkę

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2015, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

a skąd pomysł na wybór między akurat tymi dwoma rozwiązaniami? kwesita nośności więźby?

Zgłoś | Cytuj | Link

9 sierpnia 2015, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Pracowałem i z blachodachówką i z gontem, i jeśli miałbym doradzić to polecam ten drugi materiał. Blacha to koszmar przy deszczu i latem. Z gontem nie ma tego problemu. Warto jednak pamiętać o tym, aby postawić na ten od sprawdzonego producenta. Ja pracuję na Matizolu: http://matizol.pl/gonty-matizol/- moi klienci są jak najbardziej zadowoleni.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 sierpnia 2015, 16:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Podobno dobrze ułożony gont jest lepszym i dłużej "żyjącym" pokryciem od dachówki, to prawda?

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2015, 22:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Gonit, a nie przypadkiem łupek. Gonit dobrze położony wytrzyma te 30 lat max a dachówka nawet powyżej 100 lat. Poza tym po co komu pokrycie dachowe, które przeżyje więcej niż dwa pokolenia. WWedlug mnie dachówka to najlepszy optymalny wybór pod względem jakości i estetyki. A cenowo czarne dachówki na Modny Kolor 2015 od Braas przecenione o 15% :)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2015, 10:22

Zgadzam sie: good 0 bad

A masz rację, strasznie mi się to poplątało, a gont nie ma ceny podobnej do dachówki? Bo jeżeli tak to jest wyjątkowo nieopłacalny, może i gorszy od blacho-dachówki.
Masz rację Porek456 dachówka jest bardzo dobrym pokryciem, jest duży wybór i jest wytrzymała. A cena na takich promocjach mówi sama za siebie.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2015, 12:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze nie wiem jak wygląda cenowo, bo patrząc na wytrzymałość od razu zrezygnowałem z dalszego wnikania w ten rodzaj pokrycia. Ale z dachówka to nie ma co tego gonitu porównywać. A cenowo kto wie może i do dachówki betonowej jest zblizona :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2015, 13:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, że jest też droższy ze względu na prace przy nim, ale tu nie mam pewności. W każdym razie lepiej kupić dobrą dachówkę na promocji niż materiał który po 30 lataach jest do wymiany.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19169 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >