Jakie ogrzewanie?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  15 16 17 18 19  ▸  ▸▸

21 sierpnia 2015, 12:17

Zgadzam sie: good 0 bad

W takim razie może zdradź szczegóły dotyczące tego systemu grzewczego,jakie są szacunkowe koszty? Bo każdy na pewno obawia się ich ze względu na wysokie rachunki za prąd,od tego należy zacząć.

www.Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 grudnia 2015, 23:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Porek456 napisał: Ja również jestem całym sobą za pompą ciepła :) do
tego można założyć ogrzewanie podłogowe wodne, które w
tym połączeniu sprawdza się bardzo dobrze. Warto się
zastanowić. Pozdrawiam :)


tak, pompa ciepła do zdecydowanie bardzo dobra inwestycja. i świetnie współpracuje z niskotemperaturowym ogrzewaniem - najlepiej płaszczyznowym, czyli sciennym lub podłogowym. ponadto pompa ciepła super też wspólpracuje z innymi odnawialnymi zrodlami, jak np z fotowoltaiką. zależy tylko jaką pompę masz na myśli, czy tą do co+cwu, czy tylko cwu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 grudnia 2015, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: zofia_ napisał: Użytkownik Porek456 napisał:
Ja również jestem całym
sobą za pompą ciepła :) do

tego można założyć ogrzewanie podłogowe wodne, które
w

tym połączeniu sprawdza się bardzo dobrze. Warto się

zastanowić. Pozdrawiam :)




tak, pompa ciepła do zdecydowanie bardzo dobra inwestycja.
i świetnie współpracuje z niskotemperaturowym ogrzewaniem
- najlepiej płaszczyznowym, czyli sciennym lub podłogowym.
ponadto pompa ciepła super też wspólpracuje z innymi
odnawialnymi zrodlami, jak np z fotowoltaiką. zależy tylko
jaką pompę masz na myśli, czy tą do co+cwu, czy tylko
cwu


Dokładnie, trzeba wiedzieć, że istnieją takie rozwiązania jak współpraca pompy ciepła z fotowoltaiką - magazyn energii z fotowoltaiki w postaci ciepła!

Tylko pompa ciepła musi posiadać taką możliwość!
Wtedy koszty eksploatacyjne pompy ciepła spadają - bo korzystany z wyprodukowanej przez nas energii! Nie musimy jej już kupować!

Zgłoś | Cytuj | Link

10 grudnia 2015, 23:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Z takich proekologicznych i bezpiecznych dla srodowiska to jeszcze ogrzewanie na gaz płynny. To przede wszystkim oszczędność, no i czysta instalacja. Dostawy gazu mam u tej samej firmy, która zakładała mi instalację, więc nie boję się, ze czegoś przy okazji nie będą potrafili naprawić jak będzie potrzeba.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 grudnia 2015, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie są te oszczędności i na czym?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 grudnia 2015, 16:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno są oszczędności w kosztach ogrzewania. I wydaje mi sie, ze taka instalacja nie jest bardzo kosztowna, jeśli chodzi o założenie.
Ja sie zastanawiam nad pompą ciepła. I tak, wiem ile to kosztuje, jednak nadal jestem zdania, ze warto, bo jest to przede wszystkim pozyskiwanie energii ze wnętrza ziemi. I nie jest to szkodliwe dla środowiska naturalnego, a następna instacja na węgiel i dodatkowa emiska gazów do atmosfery to dopiero jest kiepski pomysł.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 grudnia 2015, 16:58

Zgadzam sie: good 0 bad

opłaca się ogrzewanie na węgiel, teraz można go zakupić w naprawdę korzystnych cenach, np. w http://www.htmbielawski.pl/ ja tam składam duże zamówienia

Zgłoś | Cytuj | Link

15 grudnia 2015, 01:41

Zgadzam sie: good 0 bad

proponowanie ogrzewania na węgiel w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie złym pomysłem. pójdzmy w technologię i przerzućmy się na coś czystego i zdrowego jak pompy ciepła

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2015, 11:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo fajny ten kalkulator, szkoda że nie wiedziałam o jego istnieniu wcześniej. Na pewno by mi pomógł w podjęciu decyzji co do wyboru ogrzewania. No ale cóż, teraz już mam piec co i przez kilka lat muszę się obyć smakiem na inne modele i formy ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2015, 21:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że najlepiej będzie zorientować się najpierw czy można podpiąć dom pod ogrzewanie sieciowe, które oferuje choćby firma http://termika.pgnig.pl/. Jeśli da się, to nawet nie wahałbym się nad wyborem innego sposobu ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  15 16 17 18 19  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie podczerwienią Liczba postów: 20 Grupa: Robimy inst... Bardzo dobrze, że wszedłem do tego wątku. O tym wątku także powiem kumplowi. ______________________________ _______________ panele słoneczne Tarnów
  • problem z kranem Liczba postów: 6 Grupa: Robimy inst... Według mnie, https://comitor.pl/serwis/serwis-radzi/ to świetne źródło wiedzy na temat konserwacji zlewów i baterii kuchennych. Sprawdź sam, jak wiele możesz si...
  • jakie ogrzewanie ? Liczba postów: 779 Grupa: Robimy inst... Jeśli myślisz o zmianie sposobu ogrzewania swojego domu lub szukasz nowego sposobu na ogrzewanie nowego mieszkania, warto wziąć pod uwagę gazowe ogrzewanie. W p...
  • ogrzewanie podłogowe Liczba postów: 237 Grupa: Robimy inst... W temacie ogrzewania podłogowego warto ufać profesjonalistom. Na internecie i różnych forach czytałem wielokrotnie, że takie ogrzewanie się często psuje. Ale to...
  • rury gazowe w instalacji wodnej Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Witam, Potrzebuje fachowej porady!!! Właśnie skonczyłem remont mieszkania, podczas sprzatanie zorientowałem się iż do wykonania instalacji wodnej (woda pitna)....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >