Jakie ogrzewanie?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸

5 września 2014, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Mowicie,ze pompy ciepla dobre? A czy ktos kupował je tutaj moze http://ekowent-wentylacja.com.pl/ , to firma niedaleko mnie i jeśli bym sie zdecydował na pompę to pewnie brałbym od nich.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 września 2014, 11:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: victorr napisał: Użytkownik Gość: Daniel napisał:
W tamtą zimę dostosowałem
kocioł do spalania pelletu .

Muszę powiedzieć że był to bardzo dobry pomysł. W

środę przywożą mi 2 palety pelletu ze Stelmetu.

Przekonałem się że jego jakość jest odpowiednia do

mojego kotła.




A czym będziesz palił? Lavą czy Olimpem?
Użytkownik Gość: victorr napisał: Użytkownik Gość: Daniel napisał:
W tamtą zimę dostosowałem
kocioł do spalania pelletu .

Muszę powiedzieć że był to bardzo dobry pomysł. W

środę przywożą mi 2 palety pelletu ze Stelmetu.

Przekonałem się że jego jakość jest odpowiednia do

mojego kotła.




A czym będziesz palił? Lavą czy Olimpem?


Zamówiłem Olimp. Ma ciut wyższą kaloryczność. I w tamtą zimę dobrze mi się spisał.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 września 2014, 19:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Jaki jest całkowity koszt zakupu i montażu takiej pompy?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2014, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej poczytać opinię o różnych pompach, a do tego jeszcze zasięgnąć opinii fachowca i dopiero wtedy zdecydować.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2014, 14:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: karoll napisał: Ja mam u siebie kominek z płaszczem wodnym z Piecbudu,
robiony na zamówienie. Dla mnie bdb rozwiązanie - przede
wszystkim wykorzystanie wodnej instalacji CO do
rozprowadzania ciepła umożliwia o wiele lepsze jego
wykorzystanie niż mając zwykły kominek - oszczędności
naprawdę spore, zwłaszcza, że uzyskanie ciepła ze
spalania drewna jest tańsze w efekcie. No i może
podgrzewać tylko wodę użytkową.


Myslę o tym ostatnio. Do Piecbudu mam rzut beretem więc podjadę podpytać- dzieki za podpowiedź bo nie wiedziałęm że kominki też robią

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 września 2014, 21:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślałam, ze może ktoś już tu kupił i wie jaki jest tego koszt całkowity łącznie z montażem

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2014, 23:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym postawił na komiek, ale obowiązkowo do sprawdzenia powinny iść wówczas przewody kominowe. Niestety, wiele osób o tym zapomina, albo pamięta i bagatelizuje, a przecież nie powinno tak być...no nie umiem zrozumieć faktu, że dorośli ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jakie to niebezpieczeństwo za sobą niesie. A przecież wystarczy zadzwonić do kominiarza http://www.kominiarze-warszawa.pl/ i po prostu najzwyczajniej w świecie zlecić mu wykonanie takiej usłyugo. Proste> Proste

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2014, 17:12

Zgadzam sie: good 0 bad

myślę, żę tak jak w przypadku kominka z płaszczem jest on przydatny do cwu (chociaz nie widzę rozpalania w kominku, bo chce się isć wykompać), to taką samą, a wygodniejszą funkcję może nam spełnić solar albo pompa do cwu

Zgłoś | Cytuj | Link

17 października 2014, 16:05

Zgadzam sie: good 0 bad

my mamy centralne ogrzewanie węglowe,ale zastanawiamy się ostatnio nad wymianą pieca i przejściem na ekogroszek. w każdym razie zostaniemy przy tym samym dostawcy. www.krobex.pl to nasz sprawdzony skład opału.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 października 2014, 17:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Dużo osób przechodzi z węgla na ekogroszek więc widocznie to się musi opłacać. Mi się marzy ta pompa ciepła, ale to pieśń dalekiej przyszłości. Natomiast schodzenia kotłowni już miałem serdecznie dosyć zimą i od zeszłego sezonu mamy elektryczne grzejniki kamienne (takie zwierzę - [urlhttp://www.termar.pl]http://www.termar.pl). Możecie się pukać w głowę, ale wcale nie wychodzi to drogo mimo że na prąd. Poczytajcie trochę na ten temat.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie w domu Liczba postów: 355 Grupa: Robimy inst... A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotl y-i-piece/kotly-gazowe-289...
  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >