Jakie wybrac ogrzewanie?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

21 października 2008, 18:14

Zgadzam sie: good 0 bad

W pobliżu mojego domu jest sieć gazowa, ciepłownicza i elektryczna. A więc mam zajefajnie. I teraz pytanko. Jaki typ ogrzewania z tych trzech źródeł byłby najekonomiczniejszy i najlepszy? Chyba warto jednak skorzystać z bogactwa mojego położenia?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2010, 19:20

Zgadzam sie: good 0 bad

poczytać o formach ogrzewaniach i wybrać o gazie można zaczerpnąć informacji tutaj
http://www.dobryinstalator.pl/baza_wiedzy/artykuly_branzowe. html

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 maja 2010, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, że nadal najopłacalniejszym rozwiązaniem jest elektrociepłownia. Jeżeli masz taką możliwość to myślę, że nie powinieneś się zastanawiać. Gaz cały czas drożeje, a ogrzewanie elektryczne to szkoda gadać.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 września 2011, 18:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Korzystnym sposobem na ogrzanie domu jest wodne ogrzewanie płaszczyznowe w postaci mat kapilarnych, montowanych na każdej płaszczyźnie. Nadają się one też do każdego źródła ciepła jak choćby kocioł niskotemperaturowy. Cienka warstwa posadzki nad rurkami maty kapilarnej(około 1,5 cm) oraz niewielkie odległości między rurkami sprawiają, że ciepło oddawane jest efektywnie i równomiernie. Rezultatem jest bardzo krótki czas reakcji systemu i oszczędność energii przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego komfortu.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 października 2011, 20:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Mieszkając na wsi nie spotkałem się jeszcze z innym ogrzewaniem niż centralne. Tylko jeden koleś miał gazowe ale przerzucił się na centralne. Ja oczywiście też takie mam i kocioł Merkury. palę głównie groszkiem a czasami pelletem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lipca 2023, 17:39

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy ktoś z was może ma u siebie piec elektrodowy ? Tak pytam, ponieważ zastanawiam się nad tym czy czegoś takiego nie zainstalować teraz u siebie. Ponoć taki rodzaj ogrzewania domu może być nawet bardziej oszczędny od pomp ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lipca 2023, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej jest zrobić wszystko aby być niezależnym od dostawców zewnętrznych. Jeśli skorzystasz z fotowoltaiki i pomp ciepła to możesz osiągnąć taki efekt. Odwiedź witrynę https://calma.pl/ a tam znajdziesz odpowiednie rozwiązania. Dobiorą ci podzespoły oraz przygotują projekt jak i uzyskają dofinansowanie. Idealny partner do takich zadań.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 grudnia 2023, 20:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Decydując się na współprace ze najlepszymi zawsze uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty. Jeżeli szukacie sprawdzonego producenta biomasy, pelletu drzewnego lub ze słomy, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić oferte firmy Biomasa Partner Group - https://www.biomasapartner.pl/p/7/brykiet-drz ewny-ruf.html .

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2024, 08:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Indywidualne potrzeby cieplne mieszkańców oraz specyfika budynku mają kluczowe znaczenie przy dostosowywaniu krzywej grzewczej. Odpowiednie jej ustawienie umożliwia nie tylko oszczędność energii, ale również zapewnia większy komfort termiczny. Aby zrozumieć mechanizm działania krzywej grzewczej i nauczyć się, jak ją skutecznie regulować, polecam artykuł dostępny pod adresem https://doba.pl/wroclaw/artykul/jak-dostosowa c-krzywa-grzewcza-do-indywidualnych-potrzeb-i-warunkow-klima tycznych-/46229/17/noa123.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie w domu Liczba postów: 354 Grupa: Robimy inst... A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotl y-i-piece/kotly-gazowe-289...
  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 314

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >