co sądzicie o "drewnianych domach z paczki"

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

10 czerwca 2009, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

witam wszystkich serdecznie
mam do was takie pytanie co sądzicie na temat domów z paczki, które można samemu zrobić. można kupić wszystkie gotowe elementy domu jak ściany, stropy itp. niby bardzo ciekawy pomysł, żeby taki dom wybudować. ale jak z nim jest? czy on jest trwały? czy nadaje się na normalne wieloletnie służenie, czy ma tak słabą konstrukcję, że można w nim mieszkać ale jak w domku letniskowym? powiedzcie mi co uważacie na ten temat. szczególnie proszę o porady fachowców. chcemy zacząć budować dom i zastanawialiśmy się nad takim ale ja się boje, że to nie wyjdzie nam na dobre i chyba bardziej jestem przekonana do standardowej budowy, choć ona znacznie dużej trwa. czekam z niecierpliwością na wasze opinie.
pozdrawiam i do usłyszenia

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 czerwca 2009, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

ja również jestem ciekawa, jak to jest z tymi tzw gotowymi domami. wszędzie ich produkcja jest ładnie opisana, ale czy one są naprawdę trwałe? jak myślicie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 czerwca 2009, 16:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
To są domki z prefabrykatów, budowane w systemie kanadyjskim, najczęściej niemieckiej produkcji między ścianami jest porządna izolacja, od zewnątrz też można zamówić dodatkowe ocieplenie. Ogrzewa się cały dom albo z dwu funkcyjnego pieca gazowego albo piec + drugi rodzaj ogrzewania (np. kominek). Najlepiej żeby dom stawiała ekipa producenta domu. Wtedy mamy pełna gwarancje. Znajomy stawia sobie takie cudo - wygląda to na konstrukcje lekka i ciepła. Ale jak to się sprawdza "w praniu" to dopiero zobaczę. Jak będę coś wiedział więcej to napiszę.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lipca 2009, 16:13

Zgadzam sie: good 0 bad

trochę na temat domów z paczki znalazłam tutaj: http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61594,3146194.html

mi się osobiście podoba ten pomysł i jak będę się kiedyś budować to będzie to właśnie taki dom z paczki, który jak wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników, ale cóż technika idzie na przód więc czemu z niej nie skorzystać??? z dawnych glinianych domów też ludzie z upływem czasu zamienili je na murowane, i myślę, że z tymi domami z prefabrykatów będzie tak samo, z czasem coraz więcej ich powstanie, i w końcu tradycyjne budownictwo "cegła na cegłę" pójdzie do lamusa :wink: :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

10 grudnia 2009, 14:52

Zgadzam sie: good 0 bad

właśnie zakończyłem jako inwestor budowę domu w stanie na zewnątrz gotowym z firmą Mabudo (www.mabudo.pl). Jestem bardzo zadowolony. Dom wybudowali z gotowych elementów szybko i dobrze. Przez cały okres stawiana domu na budowie byłem trzy razy. Firma nastawiona na zadowolenie klienta.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 grudnia 2009, 02:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że każdy kto właśnie skończył taką budowę będzie zadowolony bo:
1. trudno nie chwalić własnej inwestycji
2. wreszcie ma się domek /nieważne z czego/
3. dzisiejszy rynek wymusza wykonawstwo na poziomie conajmniej zadowalającym, choć różnie z tym bywa

Więc z całym szacunkiem, ale nie jest to obiektywna wypowiedź. Ja też jestem ciekaw opinii ale chętnie poczytam napisaną przez kogoś, kto użytkuje taką nieruchomość od kilku lat. Chyba to jest ważniejsze bo dom to nie auto, które wywalić można w każdej chwili na złom..

Zgłoś | Cytuj | Link

24 czerwca 2010, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Jestem właścicielem takiego domku już 4 lata i bardzo go sobie cenię bo:

Sama struktura domu opiera się na modułach co w znacznym stopniu ograniczyło wydatki i czas jego budowy.

Dom jest ciepły - w pełni chroni przed wiatrem, wilgocią i wodą z zewnątrz. Oraz zapewnia właściwą barierę dla ciepłego i zimnego powietrza. Umożliwia odpowiednią izolację akustyczną (!) - w co na samym początku wątpiłem.

Pragnę poruszyć głębiej temat wilgoci, i co za tym idzie - pleśni. Wielu moich znajomych, w którymś momencie mieszkania w wymurowanym przez siebie domu miało ten problem. Mnie to na szczęście omija szerokim łukiem. Materiały użyte do budowania domu pozwalają bez problemu wyprowadzać wilgoć z wnętrza budynku na zewnątrz.

Często pojawia się też problem osiadania budynku - pęknięcia na ścianach i elewacjach nie są rzadkością. Ten problem przy budowie mojego domku też mnie ominą ;) Fakt, faktem, ociepliłem po roku czasu - tak na wszelki... Ocieplając zastosowałem styropian ryflowany, który odpowiednio ułożony zabezpiecza przed zawilgoceniem z zewnątrz oraz zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.

Mój dom jest bardzo ekologiczny. By uniknąć chemii skorzystałem z drewnianych konstrukcji wykonanych z drewna suszonego (komorowo i czterostronnie struganego).

Skorzystałem z firmy: domy kanadyjskie .

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2011, 10:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakoś to do mnie nie przemawia, chyba bał bym się mieszkać w domu "z paczki". Lepiej zaufać tradycyjnemu budownictwu, będziesz mieć pewność, że nocą nie zawali Ci się na głowę. Mogę dać namiary na Dolnośląska Grupę Budowlaną, u mnie robili remont, ale wiem, że budują też od podstaw. Są solidni i godni zaufania, polecam.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2011, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też uważam, że lepiej coś zbudować od podstaw ... nie wiadomo jak ten dom jest zrobiony..

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2012, 09:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Szukasz ciekawych informacji na tematy związane z nieruchomościami? Wejdź na: studioogloszen.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 331

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >