jaki bojler do wody wybrać?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

4 grudnia 2015, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kamillos87 napisał: a jakiej firmy bojlery czy piece lub inne grzewcze
urządzenia wybierać bo właśnie szukam i mam zamiar
kupić stąd http://viessmann.pl ;) najlepiej na ekogroszek.


Witam, cieszę się, że polecasz właśnie naszą firmę. Ja polecam pompy ciepła - np te do cwu (tanie w eksploatacji i bezobsługowe,) jako rozbudowa istniejącego systemu.
Jeśli macie jakieś pytania - służę pomocą :)
Chętnie podpowiem jakiś model urządzenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 grudnia 2015, 23:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: gościu07 napisał: Przepływowe nadają się jeżeli masz tylko 1 źródło
poboru ciepłej wody. Ale jeżeli chcesz mieć komfort i
zawsze mieć ciepłą wodę, w jednym momencie korzystać z
ciepłej wody np. w kuchni i w łazience wybierz
pojemnościowy ogrzewacz gazowy. Dla przeciętnej rodziny
wystarczy ogrzewacz 120-150litrowy. Wybór jest duży, ale
jeżeli chodzi o jakość, wytrzymałość i wydajność to
polecam ogrzewacze amerykańskie, np. Bradford White,


bardzo wygodna jest również pompa ciepła do ciepłej wody, rachunki są stosunkowo niskie. musisz tylko zainwestować w zakup na początek, ale te do cwu są tansze niz te do co+cwu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 grudnia 2015, 10:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Minęło już trochę czasu,wiec jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny,to napisz na jaki boiler ostatecznie się zdecydowałeś oraz czy spełnia swoją rolę. Będziemy czekać na Twoją odpowiedź:)


www.Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

14 sierpnia 2017, 08:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepszym wyborem jaki możesz dokonać to wybór zbiornika buforowego biornik akumulacyjny.Obydwa prawidłowo regulują prace kotła. Dzięki czemu w portfelu zostaje nam więcej.  

Zgłoś | Cytuj | Link

25 sierpnia 2017, 08:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Tego typu podgrzewacz wody sprawdzi się, natomiast z drugiej strony wygeneruje duże koszty pod katem rachunków za prąd i musimy mieć ten fakt na uwadze. Pompa ciepła to o wiele lepsze i praktycznie rozwiązanie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 września 2017, 09:05

Zgadzam sie: good 0 bad

To zależy już konkretnie od litrażu, z reguły taki przyzwoity bojler dostaniesz za około od 300zł wzwyż w zależności już od potrzeb, taniej bezie oczywiście w sklepach internetowych,.

Tchsystem.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2017, 07:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Z mojego doświadczenia a posiadam wszystkie (oprócz pompy ciepla ) systemy grzania cwu wynika ,co następuje .Jeśli dom zamieszkuje jedna ,dwie osoby (kawalerka)wystarczy przeplywowy ogrzewacz gazowy lub elektryczny lucz jeżeli więcej osób no to zasobnik . Przyjąć należy ok 50 l na osobę czyli 4osoby to zbiornik 200 l .Mam zbiornik elektryczny 80 l i wystarcza na dwoje spokojnie .Zmieniłem piec co na nowy i dokupiłem zasobnik 100 l "Ariston Evo" ale czeka na podłączenie bo w między czsie dwóch domowników ubyło i przepływowa terma "Termet" wystarcza na troje . Woda niestety leci wolniej ale podgrzana b.dobrze Kij ma dwa końce ,tak i tu Wolniej ale ekonomiczniej niż zasobnik bo grzeje w momencie poboru a zasobnik podgrzewa wodę by była gotowa caly czas straty w rurach gdzie ostudz się (cyrkulacja-jeśli jest) Znajomy wyjechał w lato na 4 tygodnie i zapomniał wył. gazu to zapłacił 100 zl !

Zgłoś | Cytuj | Link

29 stycznia 2018, 13:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ktoś z Was ma u siebie taką instalację jak zbiornik cwu http://www.noel.pl/zasobnik-cwu-127.html ? Jest to urządzenie służące do ogrzewania wody. Zastanawiam się nad zainwestowaniem w to rozwiązanie. Co o tym myślicie?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lutego 2018, 11:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam takie pytanie, posiadam bojler 120 l który ma 8 lat i ostatnio zrobiła mis ię dziurka którą zalepiłem wkręcając wkręt dachowy z uszczelką. I nie wiem co dalej czy długo to wytrzyma czy wzmocnić to jeszcze jakimś klejem jeżeli tak to jakim ? czy już trzeba myśleć o nowym bojlerze? pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

14 maja 2019, 12:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli mieszkacie w województwie opolskim to polecam wam skontaktować się w tej sprawie z firmą www.bartexpol.pl Oni zajmują się techniką grzewczą i sanitarną. Sam zakupiłem od nich niezły bojler w korzystnej cenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie w domu Liczba postów: 355 Grupa: Robimy inst... A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotl y-i-piece/kotly-gazowe-289...
  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >