jaki bojler do wody wybrać?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

16 września 2009, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

cześć,
powiedzcie jaki wg was byłby najlepszy bojler, podgrzewacz wody do domu? Chodzi mi o taki dość duży 100 litrowy. Teraz mam sam elektryczny, ale zaczyna przeciekać pewnie ze względu na swoje lata. Myślałem o naprawie ale chyba nie ma sensu, zresztą nie wiem jak myślicie? Wolałbym kupić nowy, ale nie wiem jaki. Czy znów elektryczny (ciągnie trochę prądu) czy taki, który można pod centralne ogrzewanie podłączyć? czy przepływowy( nie wiem jak się fachowo nazywa, chodzi o ten co grzeje wodę tylko wtedy gdy się używa jej) teoretycznie ten przepływowy jest najlepszy ale jak w praktyce?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2010, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Przepływowe nadają się jeżeli masz tylko 1 źródło poboru ciepłej wody. Ale jeżeli chcesz mieć komfort i zawsze mieć ciepłą wodę, w jednym momencie korzystać z ciepłej wody np. w kuchni i w łazience wybierz pojemnościowy ogrzewacz gazowy. Dla przeciętnej rodziny wystarczy ogrzewacz 120-150litrowy. Wybór jest duży, ale jeżeli chodzi o jakość, wytrzymałość i wydajność to polecam ogrzewacze amerykańskie, np. Bradford White,

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lutego 2014, 15:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam problem. Chciałbym zakupić bojler elektryczny do korzystania z niego przez 4 osoby. Jaką pojemność...powinien mieć? 80 litrów? 100 litrów? Jakiej firmy najlepiej kupić bojler?
Czy w ogóle opłaca się korzystanie z bojlera elektrycznego?
Gdzie najlepiej kupić, mam na oku firmę Adagre ale nie znam ich czy ktoś korzystał z ich usług.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2014, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli ma to być boiler użytkowany przez 4 osoby,to zdecydowanie lepiej jest wybrać ten większy,czyli 100 L, 80 może okazać sie zbyt mały i niższej wydajności.


www.Kociol.net

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2014, 21:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej to zrobić tak instalację żeby bojler był podłączony do pieca by w sezonie grzewczym grzał wodę i bezpośrednio do prądu żeby latem nie rozpalać. Ja mam kocioł i zbiornik ciepłej wody użytkowej jednej marki bo według mnie wtedy to najlepiej zdaje egzamin.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 grudnia 2014, 16:58

Zgadzam sie: good 0 bad

a jakiej firmy bojlery czy piece lub inne grzewcze urządzenia wybierać bo właśnie szukam i mam zamiar kupić stąd http://viessmann.pl ;) najlepiej na ekogroszek.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2015, 23:36

Zgadzam sie: good 0 bad

u nas w domu jest taki 100 litorwy i na 4 osoby w zupełności wystarcza. Ale pamietajcie ze trzeba tez dobrac dobre przewody, które bedą szczelne. U nas ekipa zamontowała chyba jakąś podróbę i woda przeciekała. teraz mamy coś takiego http://www.polwent.com.pl/# i jest juz dobrze.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 marca 2015, 16:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Poszperaj na tej stronie http://przeplywowe.pl i w razie wątpliwości skontaktuj się z fachowcami. Nie wiem czy jest sens zadawać takie pytanie na forum, bo nie każdą odpowiedź można uznać za wiarygodną. Pytając fachowca, nie musisz się o to obawiać.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 sierpnia 2015, 22:45

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mam ogrzewacz wody przepływowy z http://www.biawar.com.pl/ można też zamówić ogrzewacz zbiornikowy, najlepiej pogadać z fachowcem co u Ciebie lepiej się sprawdzi

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2015, 12:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie najlepiej zapytać tutaj o zdanie fachowca,ale też kwestia budżetu jaki posiadasz na ten cel jest istotna. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się tutaj bojler,powiedzmy większy niż pojemność 100L.

www.Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 269

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >