jakie ogrzewanie ?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 58 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  19 20 21 22 23  ▸  ▸▸

1 kwietnia 2015, 15:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik przemek986 napisał: no właśnie, ale czyścić to go trzeba, a do tego jak
posiadają go osoby starszę to sprawa jest dość
upierdliwa i czasem ciężka. w dzisiejszych czasach
spokojnie można zainwestować w coś, co stałej obsługi
nie potrzebuje - pompa ciepła
Użytkownik przemek986 napisał: no właśnie, ale czyścić to go trzeba, a do tego jak
posiadają go osoby starszę to sprawa jest dość
upierdliwa i czasem ciężka. w dzisiejszych czasach
spokojnie można zainwestować w coś, co stałej obsługi
nie potrzebuje - pompa ciepła


Pompa ciepła nie potrzebuje co prawda obsługi, ale musi być regularnie serwisowana, zużywa energię elektryczną, jest droga w zakupie, a jej trwałość też jest ograniczona.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 kwietnia 2015, 16:45

Zgadzam sie: good 0 bad

regularnie serwisowana - fakt, ale kogo to boli tak na prawdę? każde źródło ogrzewania powinno być regularnie serwisowanie/sprawdzane. zużywa energię tak, ale łącznie rachunki są nieporównywalnie niższe czyż nie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 kwietnia 2015, 23:43

Zgadzam sie: good 0 bad

a co myslicie o takim kotle http://kolton.pl/work/kociol-z-podajnikiem-du ox/ ? muszę wymienic piec i chce od razu zainwestowac w coś eko, zeby za kilka lat nie musiec znów zmieniac pieca bo beda jakies zakazu z UE. Slyszalem wiele dobrych opinii o piecach na ekogroszek.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2015, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik przemek986 napisał: regularnie serwisowana - fakt, ale kogo to boli tak na
prawdę? każde źródło ogrzewania powinno być regularnie
serwisowanie/sprawdzane. zużywa energię tak, ale łącznie
rachunki są nieporównywalnie niższe czyż nie?


Dlaczego nie informuje się ludzi o niedrogich, bezobsługowych, oszczędnych systemach grzewczych posiadających trwałość od 30 do 50 lat?

Rachunki w takich systemach płaci się tylko za zużytą energię potrzebną do ogrzewania. Brak części ruchomych, pomp, zaworów itp. jest też gwarancją bezawaryjności.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 kwietnia 2015, 08:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła jest bez sensu do domu jednorodzinnego. To już bym wolał ogrzewanie gazowe zrobić, niż wydawać kupę kasy na urządzenie, które za 10 lat będzie przestarzałe. Koszt dobrego kotła gazowego jest dużo, dużo mniejszy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 kwietnia 2015, 11:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Najtaniej ogrzewa się domy niskoenergetyczne i pasywne podczerwienią.
Powierzchniowe ogrzewania na podczerwień zapewniają niskie koszty ogrzewania
przy maksymalnym komforcie cieplnym.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2015, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Tam sobie można ogrzewaćć czym kto chce, ale pompa ciepła to bardzo drogie rozwiązanie i dla mnie kompletnie bez sensu jest.

Ten post był edytowany przez kolakowski dnia: 14 kwietnia 2015, 14:25
Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2015, 00:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Powietrzne pompy ciepła dobrze sprawdzają się do ogrzewania wody użytkowej.
Latem mą służyć jako klimatyzator.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2015, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

u mnie w domu sprawdza się ogrzewanie gazowe. Od lat mam instalacje gazową, którą montowała mi firma http://www.ziso.net.pl/oferta i poki co wszystko dziala sprawnie i nie jest drogo jak to lubią podkreślać inni.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2015, 20:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja u siebie mam ogrzewanie centralne i ogrzewam dom zazwyczaj ekogroszkiem, w który od lat zaopatruję się w składzie http://weglosmyk.pl/ Moim zdaniem jest to najwydajniejszy sposób ogrzewania

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 58 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  19 20 21 22 23  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19161 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >