kuchnia włoska - Focaccia i Ratatuja

« Powrót do grupy: Przepisy kulinarne

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

1 sierpnia 2011, 16:01

Zgadzam sie: good 0 bad

hej, to moje ulubione dana kuchni włoskiej (kopiuję, bo wychodzi pyszne danie! http://przepisy.net/focaccia-i-ratatuja/ )

po pierwsze focaccia
składniki:
400 g mąki
3 łyzeczki cukru
1 czubata łyzeczka soli + gruba sól do smaku
pęczek tymianku
1 0pakowanie suchych drozdzy
100 ml ciepłej wody
50 ml ciepłego mleka
50 ml oliwy
W misce wymieszać mąkę z solą, cukrem, drozdzami i posiekanym tymiankiem. Usypać stozek, zrobić w nim zagłębienie i stopniowo dodawać wodę, mleko i oliwę, mieszając widelcem, az ciasto będzie bardzo miękkie. Rękami natartymi oliwą przełozyć ciasto do formy wysmarowanej tłuszczem i odstawić przykryte ściereczką na 2 godziny do wyrośnięcia. Rozgrzać piekarnik do 220 st. C, w cieście zrobić palcem dziury, posmarować je oliwą i posypać grubo ziarnistą solą. Piec około 15 minut, az focaccia urośnie i się zarumieni. Pokroić w kliny i podawać.

po drugie: RATATUJA
składniki:
9. duża cebula
10. 2-3 żółte papryki
11. 1 mały bakłażan
12. 1 cukinia
13. 1 mały zielony ogórek
14. 3 duże pomidory bez skórki
15. oliwa
16. sól
17. zioła prowansalskie

Warzywa umyć, pokroić w kawałki. Wrzucać na patelnię w powyzszej kolejności i dusić do miękkości. Doprawić solą i ziołami. Gotowe!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 sierpnia 2011, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Ooooooo.... ta ratatuja brzmi rewelacyjnie :) Taki bałagan na patelni :) Coś pysznego to musi być :) chyba zrobię dziś na kolacje mam wszystko oprócz cukinii ale da się przecież kupić :P

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 sierpnia 2011, 11:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ta ratatuja jest bardzo dobra, przyrządzałem, jadłem, wiem :P Tylko że ja jeszcze dodawałem pieczarki, wtedy był bardziej intensywny smak

Zgłoś | Cytuj | Link

4 sierpnia 2011, 14:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale jakiś sos do tego się robi ?? Same warzywa na patelni i nic więcej ??

Zgłoś | Cytuj | Link

8 sierpnia 2011, 14:16

Zgadzam sie: good 0 bad

sos robi się sam z oliwy, pieprzu i mieszanki ziół (prowansalskich, bo jest to tradycyjna potrawa z Prowansji, więc proszę niech nie zmyli nikogo tytuł, bo włoski w tym duecie jest placek foccacia;) sos tworzy sioe w trakcie smażenia, na patelni. świeże zioła na końcu. ja tak robię.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 sierpnia 2011, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Nooo może smakować :) przeważnie ta RATATUJA :D

Zgłoś | Cytuj | Link

7 września 2013, 10:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o kuchnie włoską, to muszę powiedzieć, że dla mnie zdecydowanie najlepszą restauracją tego typu jest Poznańska Italia. Mają naprawdę pyszne jedzenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2013, 11:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Również byłem w Italii, to naprawdę świetna restauracja z bardzo dobrym jedzeniem.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 października 2013, 14:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Kuchnia włoska jest super, podobnie jak sama Italia :)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2013, 19:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem nikt z nas nie jest w stanie stworzyć prawdziwego włoskiego jedzenia, dlatego też lepiej udać się do restauracji niż stać przy garach. Ja bardzo często, gdy mam ochotę na Tiramisu, albo pyszną włoską kolację kieruje swoje kroki do Gallo d'oro na ul. Francuskiej w Warszawie. Potrawy są tam niesamowite, a wszystko dzięki temu, że właściciel spędził wiele lat w pięknej Italii :) Sam budynek, w którym mieści się lokal nie jest zbyt szczególny, ale w środku jest świetnie. Zdjęcia dań, które można zamówić w restauracji można zobaczyć na FB - https://www.facebook.com/restauracjagallodoro

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pieczenie chleba Liczba postów: 16 Grupa: Przepisy ku... Artykuły piekarnicze często są pakowane w foliowe opakowania, aby na dłużej zachowały świeżość. Mowa oczywiście o giętkiej folii, takiej jaką wykonuje firma htt...
  • Jakie słodycze najbardziej lubicie Liczba postów: 97 Grupa: Przepisy ku... https://www.budnet.pl/forum/Jakie_slodyc ze_najbardziej_lubicie,t=52673.html
  • Filtry do wody? Liczba postów: 36 Grupa: Przepisy ku... Uważam, że warto zainwestować w solidne filtry do wody odpowiednich firm. Woda to przecież podstawowy składnik naszego organizmu. Trzeba koniecznie dbać o jej j...
  • jak zrobić dobre ciasto na pizze? Liczba postów: 39 Grupa: Przepisy ku... Pizzeria na https://www.tpizza.pl/ to miejsce, gdzie każdy szczegół ma znaczenie, od starannie wyselekcjonowanych składników po atmosferę w lokalu. Goście mogą....
  • wegetarianskie przepisy Liczba postów: 68 Grupa: Przepisy ku... Też od jakiegoś czasu jestem wegetarianinem. Póki co ciężko mi się gotuje tak, żebym był najedzony i żeby mi to smakowało, dlatego chcę zamówić catering ze stro...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19268 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >