wodomierz

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

29 stycznia 2010, 17:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam zamontowany wodomierz główny z którego rozliczam się z PEWiK. Następnie instalacja jest rozgałęziona i zamontowane są 2 podliczniki (1 metr za głównym i nie są zgłoszone). Wskazanie głównego licznika przewyższ około 15% sumę wskazań 2-ch pozostałych (myślę że jest to bardzo dużo zwłaszcza że nie ma możliwości wycieku wody poza instalację). Mogę zgłosić do PEWiK wniosek o sprawdzenie licznika ale wątpię aby nawet w przypadku przekłamań ze strony ich licznika do tego się przyznali. Jak podejść do sprawy aby otrzymać rzetelną odpowiedź, który licznik kłamie i ewentualnie dochodzić roszczeń ze strony PEWiK w przypadku wady ich licznika?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 stycznia 2010, 23:45

Zgadzam sie: good 0 bad

witam!
mam firmę wykonującą roboty instalacyjne min zakładamy wodomierze dla spółdzielni mieszkaniowych. przy okazji testujemy liczniki wody,rozrzut pomiarów na różnych licznikach rzędu 15% nie jest niczym niezwykłym.niestety każdy producent wodomierzy dopuszcza pewien błąd w pomiarze i roszczenia z tego tytułu raczej nie będą uznane bo pewnie bedą mieścić się w granicach błędu pomiarowego,co będzie starał sie wykazać dostawca wody.proponuję założyć dokładny licznik,zakup sfinansować samemu ew. walczyć o zwrot pieniędzy na podstawie faktury od PEWiK i dać go opląbować.w katowicach mamy hurtownika oferującego bardzo dokładne wodomierze jesli bedziesz zainteresowany dam namiary.pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lipca 2014, 07:55

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli potrzebujecie firmy z dobrymi m.in. studzienkami wodomierzowymi mogę polecić http://www.sewaco.net.pl/ mają dobre produkty, ceny są w porządku

Zgłoś | Cytuj | Link

25 stycznia 2016, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

a ja szkukam jakiejś firmy, która sprzedaje wodomierze i filtry do wody, ale z zach.pomorskiego. moze ktos? coś?

Zgłoś | Cytuj | Link

25 stycznia 2016, 19:31

Zgadzam sie: good 0 bad

ja akurat zamówiłem wodomierz w tej firmy http://gc2000.pl. Ta firma ma ogólnie bardzo duże doświadczenie w uzdatnianiu wody, więc myślę, ze ich produkty tez powinny długo wytrzymać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 kwietnia 2016, 13:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Możecie zajrzeć również do https://itron.com/local/Pages/Itron-Polska.as px , gdzie znajdziecie ofertę wodomierzy, a także innych urządzeń i systemów pomiarowych. Jest to chyba największy producent tego typu urządzeń w Polsce, wiec warto zapoznać się z ofertą.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2016, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

dzięki za namiar

Ten post był edytowany przez green6 dnia: 26 stycznia 2017, 14:02
Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2016, 12:26

Zgadzam sie: good 0 bad

A gdzie zamawiacie części do hydrauliki,grzewcze,akcesoria do pieca? Bo jeżeli nie macie sprawdzonego adresu,to zapraszam do nas na Hydro-Met.net gdzie znajdziecie wszystko czego Was potrzeba z tego zakresu.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2016, 17:00

Zgadzam sie: good 0 bad

żeby nie było takich problemów to trzeba zamawiać porządny sprzęt, ja dobre wodomierze zamawiałem u http://todomis.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2016, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja w zeszłym roku musiałem instalować nowy wodomierz, więc stwierdziłem, że równie dobrze mogę go zainstalowac poza domem. Kupiłem i wykopałem studzienkę wodomierzową i od tego momentu cykliczne kontrole nie są problemem. Nie muszę się z nikim umawiać, żeby go wpuścić do łazienki - kontroler sam sobie sprawdza ile się należy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >