5 powodów, dla których warto studiować budownictwo

5 powodów, dla których warto studiować budownictwo

Są takie kierunki studiów, które otwierają przed absolwentami wiele ścieżek zawodowych, zapewniając stabilną, dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę. Budownictwo bez wątpienia jest jednym z nich. Przekonaj się dlaczego.

 

  • Budownictwo to przyszłościowe studia

Rozwój sektora nieruchomości mieszkaniowych oraz użytkowych następuje w bardzo szybkim tempie. Powszechna urbanizacja wywołuje zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie budownictwa,  którzy będą mogli objąć stanowiska kierownicze i nadzorować pracę całego zespołu. Mimo dużej dynamiki najnowsze badania GUS-u pokazują, że w Polsce wciąż brakuje ok. 2 mln mieszkań, wszystko więc wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat absolwenci tego kierunku będą mieli pełne ręce roboty.

 

  • Duża różnorodność pracy

Specjaliści z zakresu budownictwa zajmują się nie tylko nieruchomościami mieszkalnymi. To oni stawiają różnorodne budynki użyteczności publicznej, budynki przemysłowe czy sakralne, zajmują się również dostosowaniem do obecnych wymogów zabytkowych budowli. Większość absolwentów wybiera stanowiska kierowników, inspektorów czy nadzorców budów, popularnym rozwiązaniem jest jednak również posada konstruktora. Jest ona bardzo wygodna dla osób, które preferują pracę za biurkiem. 

 

Czytaj również: „Lekcje ciepła” - projekt edukacyjno-ekologiczny dla najmłodszych dzieci

 

5 powodów, dla których warto studiować budownictwo

 

  • Praktyczny kierunek kształcenia, dający wymierne kompetencje

Budownictwo to wymagające studia dla systematycznych i wytrwałych osób. Aby się na nie dostać, trzeba mieć pewne predyspozycje, takie jak umysł ścisły czy umiejętność analitycznego myślenia. W czasie ich trwania należy przyswoić dużą ilość wiedzy, przekłada się to jednak na późniejsze umiejętności. Na dodatek nie jest to kierunek czysto teoretyczny. Studenci biorą udział w wielu zajęciach praktycznych, w czasie których od podszewki poznają specyfikę zawodu. Wybierając uczelnię, warto zwrócić uwagę, czy współpracuje z zewnętrznymi firmami, prowadzi praktyki, szkolenia i staże, które sprzyjają zdobywaniu umiejętności praktycznych. Dobrze jest również  zwrócić uwagę na zatrudnianą kadrę. Pod tym względem bardzo dobrze wypada warszawska Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Zobacz: https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-architektury/budownictwo-i-stopnia/

 oraz

https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-architektury/budownictwo-studia-ii-stopnia/

 

  • Możliwość podjęcia pracy za granicą

Studia na kierunku budownictwo otwierają przed absolwentami wiele ścieżek kariery. Z powodzeniem mogą oni szukać pracy w dużych, międzynarodowych firmach. Mogą również nawiązywać liczne współprace i uczestniczyć w wielu prestiżowych projektach w całej Europie, a nawet na całym świecie. 

 

  • Zawód zaufania publicznego

Praca specjalisty w zakresie budownictwa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. W końcu od niego zależy bezpieczeństwo oraz komfort tysięcy osób. Mimo to jest on uznawany za jeden z bardziej cenionych zawodów, które pozytywnie wpływają na życie społeczeństwa. Można więc powiedzieć, że jest to praca dla ludzi z pasją  oraz misją, którym zależy na tym, by innym żyło się wygodniej. 

 

Czytaj również: Studia podyplomowe na kierunku szacowanie nieruchomości w Krakowskiej Szkole Biznesu wspierane przez ekspertów

2021-06-04
Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17200 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >