Aktualności – lista artykułów

Aktywność i działania SIPUR w I kwartale 2020

Podstawowymi obszarami działalności „SIPUR” są: promocja – edukacja, kwestie legislacyjne, normy techniczne oraz zagadnienia ubezpieczeniowe związane z izolacjami PU. Z powodu epidemii corona virusa, od połowy marca 2020 działania „SIPUR” były ograniczone głównie do kontaktów elektronicznych. Mamy nadzieję, że po wakacjach letnich sytuacja w Polsce i w Europie ulegnie zdecydowane poprawie i będziemy mieli okazję poinformować Państwa naszej aktywności i jej efektach.
06-07-2020

Banki oferują nowe finansowanie dla polskich MŚP, w ramach walki ze skutkami kryzysu spowodowanego przez Covid-19

Grupa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (Grupa EBI), którą tworzy Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI), podpisała umowę z Grupą Santander Bank Polska na trzecią transakcję sekurytyzacji syntetycznej (pierwsza transakcja miała miejsce pod koniec 2018 r., a druga w połowie 2019 r.). Celem tej transakcji jest odpowiedź na potrzeby związane z kapitałem obrotowym i płynnością, a także na ograniczenia inwestycyjne polskich MŚP i Mid-cap w związku z epidemią Covid-19.
04-07-2020

Wzrost zainteresowania ogródkami działkowymi - jaki jest koszt nabycia działki?

Rodzinne ogrody działkowe (ROD) to od wielu już dekad stały element rodzimego krajobrazu oraz powszechne miejsce wypoczynku i rekreacji milionów Polaków. Co jednak szczególnie interesujące, to bodaj jedyny na dziś dzień rodzaj nieruchomości, których popularność w czasach pandemii wręcz eksplodowała. Pytanie, czy to kolejna przejściowa moda, czy może nowy rozdział w historii rodzimego ruchu działkowego.
03-07-2020

Jak w czasch COVID-19 zmieniło się pojęcie Well-beingu w firmach

Well-being już od kilku lat uznawany jest za jeden z niezbędnych elementów budowania wizerunku pracodawcy. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej nasiliła trend skupienia na dbaniu o zdrowie i dobrostan pracowników.
01-07-2020

Realna pomoc dla małych i średnich przedsiębiorców na rzecz przedsiębiorców poszkodowanych przez koronawirusa

W maju br. Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców na wniosek ponad 100 organizacji przedsiębiorców wystosował apel do Premiera Mateusza Morawieckiego, aby 1 lipca 2020 r. był ostateczną datą odmrożenia gospodarki. Dziś niemal wszyscy przedsiębiorcy mogą normalnie prowadzić działalność gospodarczą. Od początku pandemii Biuro Rzecznika MŚP podjęło kilkadziesiąt działań mających na celu wsparcie przedsiębiorców, m.in.: akcja #RatujBiznes, wnioski o objaśnienia prawne, interwencje w sprawach Tarczy Antykryzysowej oraz wideokonferencje w ramach Rady Przedsiębiorców. W wyniku podjętych inicjatyw Biuro Rzecznika MŚP uzyskało ponad 11 istotnych dla przedsiębiorców objaśnień prawnych, podjęło ponad 1000 spraw legislacyjnych, rozpatrzyło 612 wniosków od przedsiębiorców oraz podjęło 189 interwencji związanych z Tarczą Finansową.
01-07-2020

Rusza 9. plebiscyt Terra Flower Power - najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce

To już tradycja! Kolejne wakacje rozpoczynają się wraz z plebiscytem Terra Flower Power – w tym roku przypada dziewiąta edycja wydarzenia, w ramach którego internauci wybierają Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce. Idea jest prosta – wyróżnić miejscowość, w której starania o komfort życia mieszkańców są doceniane, a miasto upiększa swoją przestrzeń. Plebiscyt to również szansa na scalanie lokalnej społeczności i budowanie lokalnego patriotyzmu.
29-06-2020

Po kwietniowej zapaści w maju działalność firm rozkwitła

Majowe odmrożenie gospodarki umożliwiło powrót do działania wielu przedsiębiorcom. Widać to w danych Faktura.pl. Serwis działa od 19 lat, a obecnie korzysta z niego blisko 50 tysięcy polskich firm, w znacznej większości mikroprzedsiębiorców (serwis udostępnia program do faktur online pozwalający na szybkie wystawienie dokumentu).
29-06-2020

Raport - Green Restart

Pandemia COVID-19, która na kilka miesięcy zatrzymała cały świat może okazać się punktem zwrotnym. Szansą, aby w znacznie większej skali wdrażać rozwiązania, które pomogą wzmocnić gospodarkę, wygenerować nowe miejsca pracy, przeprowadzić sprawiedliwą transformację energetyczną oraz umożliwią osiągnięcie neutralności klimatycznej. Jest jeden warunek – odbudowując gospodarkę nie wracajmy do tego co było, a idźmy w kierunku świata, w którym chcielibyśmy żyć.
29-06-2020

Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac remontowych? Rozpoczęła się ogólnopolska akcja - Klient Bezpieczny

Trwa ogólnopolska akcja informacyjna, której celem jest zapewnienie klientów, że wizyty w punktach handlowych oraz powiązane z nimi usługi w domach i mieszkaniach mogą się odbywać z zapewnieniem najwyższych standardów higieny. „Klient Bezpieczny” to inicjatywa skierowana przede wszystkim do klientów rynku remontowo-budowlanego, ale nie tylko. Dzięki niej wiele placówek handlowych jest już bezpiecznych higienicznie.
26-06-2020

Zapraszamy na nowy cykl webinarów dla architektów i miłośników architektury - AQINA TV

Już 1 lipca w Światowy Dzień Architektury odbędzie się spotkanie z reprezentantami legendarnej pracowni architektonicznej MVRDV. Architekci przyjęli zaproszenie od firmy AQINA, jako pierwsi goście nowego cyklu międzynarodowych spotkań pod nazwą AQINA TV, webinarów z największymi Gwiazdami branży architektury, architektury wnętrz i designu. Pierwsze spotkanie on-line z udziałem Fokke Moerel z MVRDV odbędzie się 1 lipca o godz. 15.00
25-06-2020


Stron: 1609 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15823 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >