Aktualności – lista artykułów

Co dalej z rządowym programem - Czyste Powietrze

Uruchomiony pod koniec ubiegłego roku program Czyste Powietrze jeszcze na dobre nie zdążył się rozkręcić, a już jego dalsza realizacja stoi pod znakiem zapytania. Polska do 21 czerwca miała ustosunkować się do uwag przesłanych KE dotyczących programu "Czyste Powietrze". Niestety nie podjęła kluczowych decyzji, a to może oznacza utratę unijnego wsparcia, według ekspertów nawet 6-8 mld euro.
05-07-2019

Jakle miasto będzie najbardziej ukwiecone w 2019 roku - ruszył ósmy plebiscyt Terra Flower Power

1 lipca po razu ósmy wystartował plebiscyt Terra Flower Power. W wyborze najpiękniej ukwieconego miasta w Polsce może wziąć każdy. Czekają cenne nagrody!
04-07-2019

Showroomy otwiera już nie tylko branża wnętrzarska

Hydro, światowy producent aluminium, umieścił w polskim oddziale w Trzciance showroom, który od maja jest dostępny dla klientów. To dość nowatorska inicjatywa, bo showrooming uchodzi wciąż za dominującą praktykę sklepów wielkopowierzchniowych. Tymczasem coraz śmielej wkrada się w kręgi przemysłowe. W ten sposób architekci, inżynierowie, projektanci i nowi pracownicy mogą poznać z bliska ofertę produktów Hydro oraz ich finalne zastosowanie.
04-07-2019

Kolejna, tym razem jesienna edycja Targów Sztuki Dostępnej

Po zawrotnym sukcesie pierwszych, marcowych Targów Sztuki Dostępnej wszyscy z niecierpliwością czekali na termin następnej imprezy z tego cyklu. Wreszcie jest! Druga edycja imprezy odbędzie się już 16-17 listopada 2019 roku.
03-07-2019

Wakacyjny, artystyczny konkurs dla każdego, kto ma nieszablonowe kreatywne pomysły

Największy producent styropianu na polskim rynku firma Termo Organika ogłosiła wakacyjny, artystyczny konkurs: „Termomodernizacja to najlepszy sposób na: smog, komfort cieplny i oszczędność pieniędzy”. Skierowany jest do twórców wszystkich dziedzin sztuki, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, a więc o główną nagrodę rywalizować będą ze sobą prace reprezentujące różne artystyczne kierunki. Łączna pula nagród wynosi 10 000 złotych.
03-07-2019

Czy polskie sądownictwo będzie zużywać mniej papieru

Z informacji Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że w ciągu ostatnich statystycznych 12 miesięcy państwo zakupiło dla sądów powszechnych 970 154 ryz białego papieru A4. Oznacza to, że w tym okresie zużyto 2425 ton papieru, na którego wyprodukowanie trzeba było ściąć ponad 41 tysięcy drzew (17 drzew na 1 tonę papieru). Czy postępująca cyfryzacja polskiego sądownictwa może tę sytuację zmienić? Według szacunków twórców Pierwszego Elektronicznego Sądu Polubownego dla przedsiębiorców ULTIMA RATIO prowadzenie sprawy on-line może zmniejszyć zużycie papieru o 200 razy w porównaniu do sądownictwa tradycyjnego.
03-07-2019

Letnie kino w Dębicy zaprasza już po raz czwarty

Wakacyjne seanse pod chmurką powoli zapisują się na stałe w kalendarzu dębickich imprez kulturalnych. Miejski Ośrodek Kultury wraz z Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA po raz kolejny zaprasza wszystkich kinomanów na wspólne spędzanie piątkowych wieczorów.
03-07-2019

Wydarzenie dla profesjonalistów z branży oświetleń i elektroniki przemysłowej

Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej, które odbędą się w dniach 23-24 października 2019 roku w Sosnowcu, będą miejscem dającym możliwość wymiany poglądów na temat nowoczesnych technologii, nowości produktowych oraz rozwiązań technicznych w branży oświetleniowej i elektrotechnicznej.
02-07-2019

Kobieca twarz targów Glass

Z końcem czerwca targi Glass mają nowego dyrektora. Mateusza Szymczaka zastąpiła na tym stanowisku Marta Szydłowska. Plany na rozwój projektu są bardzo ambitne.
02-07-2019

Zostań testerem Husqvarna Automower® i weź #WolneOdKoszenia

90 dni darmowych testów automatycznej kosiarki Husqvarna Automower®, oszczędność czasu, regularnie koszony trawnik bez wysiłku, cicha i bezemisyjna praca, możliwość zarządzania maszyną z dowolnego miejsca na Ziemi za pomocą smartfona. To tylko część korzyści z udziału w innowacyjnym programie testerskim Husqvarna Automower®, którego II edycja wystartowała w połowie czerwca br.. Zgłoś się do programu już dziś i sprawdź osobiście benefity pracy kosiarki automatycznej w swoim ogrodzie!
30-06-2019


Stron: 1574 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >