Aktualności – lista artykułów

A może wykorzystać wolny czas i zgłosić swój projekt w konkursie? Ruszył konkurs dla architektów - VASCO Integracja 2020

Jak zintegrować świat architektury, designu, nauki i mediów? Na to pytanie znalazła odpowiedź firma VASCO Group, która już od 14 lat organizuje wyjątkowy konkurs VASCO Integracja dla architektów i projektantów wnętrz, do którego angażuje również dziennikarzy i przedstawicieli uczelni wyższych. Obecnie trwają zgłoszenia do 12. edycji konkursu, a nadesłane projekty będą oceniane przez znane i cenione osobowości, które łączy zamiłowanie do pięknych wnętrz. Nie zwlekaj, jest o co walczyć!
17-03-2020

Co to jest fulfillment i dlaczego coraz więcej firm korzysta z tej usługi?

Fulfillment InPost stosuje opłaty oparte o model pay-as-you-go, które naliczane są dopiero po wykonaniu usługi. W przypadku usługi Fulfillment InPost nie ma też minimalnej liczby wysyłek. Fulfillment InPost jest zintegrowany z innymi usługami operatora, a bliskie sąsiedztwo Sortowni Centralnej InPost do magazynów obsługujących Fulfillment zapewnia sprawniejszy proces logistyczny. InPost obiecuje, że zamówienia otrzymane do godziny 20.00 zostaną wysłane tego samego dnia.
16-03-2020

Jak epidemia COVID-19 odbije się na polskiej i światowej gospodarce? Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości ratunkiem dla wielu przedsiębiorców

Najbardziej wyeksponowaną na straty jest branża turystyczna, a także pozostałe branże w sektorze usług. Również zagrożenie łańcucha dostaw jest bardzo niebezpieczne dla płynności firm obracających już nie tylko towarami z Chin. Ograniczenie importu i eksportu towarów nie pozostanie bez wpływu na wydolność finansową polskich firm handlujących na Starym Kontynencie. W ostateczności spowolnienie gospodarcze zagrozi wypłacalności wszystkim przedsiębiorcom w naszym Kraju. Oznacza to, że wiele przedsiębiorstw będzie zmuszonych złożyć wniosek o upadłość w ciągu 30 dni od utraty wypłacalności – a niezłożenie wniosku w terminie naraża kadrę zarządzającą na odpowiedzialność, w tym karną.
16-03-2020

Holakracja i coworking nowe trendy w systemie pracy

Pracownicy korporacji w chwilach zwątpienia marzą, by któregoś dnia zostać swoim własnym szefem i pracować w komfortowych warunkach, bez ciągłej presji przełożonego. Wysokość zarobków czy pozapłacowe benefity tracą na znaczeniu, kiedy za działania firmy odpowiada niewłaściwa osoba. Niezadowolenie z szefa to w 75% przypadków powód zmiany miejsca pracy – wynika z przeprowadzonych badań. Na rynku pracy można zaobserwować wyraźny rozwój trendów, takich jak holakracja czy coworking.
15-03-2020

Zakończyła się 17 edycjia OKK! Design podczas tej edycji dyskutowano o formach komunikacji

Za nami 17. edycja OKK! design, cyklu spotkań zrzeszających architektów, projektantów, pasjonatów dobrego wzornictwa, dziennikarzy oraz najlepsze marki wnętrzarskie. Tym razem motywem przewodnim wydarzenia było hasło Komunikacja, a jako gość specjalny wystąpił wybitny językoznawca prof. Jerzy Bralczyk. Warszawskie spotkanie zainicjowane przez Olgę Kisiel-Konopkę, zgromadziło ponad 200 uczestników.
14-03-2020

Powołano organizację PropTech Foundation (PTF), która będzie wspierać transformację cyfrową i wprowadzanie nowych technologi w branży nieruchomości

Polski rynek nieruchomości to jeden z filarów polskiej gospodarki i jeden z silników jej wzrostu. Jesteśmy największym rynkiem biurowym w regionie CEE i 8 rynkiem pod względem podaży nieruchomości magazynowych w Europie. Polskie miasta aktywnie poszukują ekologicznych rozwiązań gwarantujących zrównoważony rozwój i lepsze otoczenie dla mieszkańców. Rynek czekają teraz duże zmiany, do których liderzy branży chcą się dobrze przygotować. Te wyzwania są efektem zmiany stylu życia i oczekiwań użytkowników oraz koniecznością rewitalizacji dużej części istniejących zasobów nieruchomości.
13-03-2020

Producent linoleum ogłasza pierwszy w Polsce konkurs na najlepszą realizację z użyciem Linoleum Meblowego

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: Najlepszy Projekt i Najlepsze Wykonanie. Mogą w nim wziąć udział zarówno młodzi architekci, projektanci wnętrz, designerzy, a także studenci architektury i ASP, jak również wykonawcy – stolarze oraz producenci mebli. Zgłoszenia realizacji z okresu 2015/2020 składać można do 30 września 2020 roku. Wyniki poznamy w grudniu. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych polskich projektów oraz realizacji z wykorzystaniem ekologicznego Linoleum Meblowego w branży wykończenia wnętrz oraz meblarskiej.
12-03-2020

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na wiosenną edycję Targów Mieszkań i Domów

Najbliższy weekend 14 i 15 marca to nie lada gratka dla poszukujących wymarzonego mieszkania i interesujących się zakupem nieruchomości w celach inwestycyjnych. W Poznaniu odbędzie się bowiem wiosenna edycja Targów Mieszkań i Domów. W hali nr 3. Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją ofertę zaprezentuje przeszło 140 wystawców.
11-03-2020

Jakie straty dla gospodarki przyniesie koronawirus?

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) apeluje do Rady Dialogu Społecznego (RDS) o podjęcie działań w celu oceny wpływu koronawirusa na sektor przedsiębiorstw. Wstępne prognozy wskazują na możliwość obniżenia dynamiki PKB w 2020 r. do 1,6%, wobec 3,7% zakładanych w ustawie budżetowej. Oznaczałoby to stratę dla polskiej gospodarki rzędu ok. 50 mld zł. Dlatego FPP będzie prowadzić stały monitoring sytuacji przedsiębiorców – jego wyniki będą przedmiotem rozmów ze stroną rządową na temat ograniczenia negatywnych konsekwencji dla gospodarki, przedsiębiorców oraz zatrudnionych. Wyniki monitoringu zostaną opublikowane.
11-03-2020

Sprzedaż obligacji Ghelamco klientom indywidualnym

Ghelamco opublikowało czwarty prospekt emisyjny i rozpoczyna sprzedaż obligacji dla inwestorów indywidualnych. Spółka zamierza pozyskać 50 mln zł, które zostaną przeznaczone na inwestycje na terenie Polski.
11-03-2020


Stron: 1598 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15903 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >