Aktualności – lista artykułów

Dobra inicjatywa Krajowej Administracji Skarbowej dla właścicieli firm - Program Ostrzegania Przedsiębiorców (POP)

Krajowa Administracja Skarbowa ogłosiła wprowadzenie nowego rozwiązania służącego ochronie interesów uczciwie działających podmiotów – Program Ostrzegania Przedsiębiorców (POP). Jego celem jest zabezpieczenie przedsiębiorców przed nieświadomym uczestnictwem w oszustwie podatkowym tzw. karuzeli podatkowej. Federacja przedsiębiorców Polskich pozytywnie ocenia to rozwiązanie – jako skuteczne narzędzie do wspólnej walki administracji i przedsiębiorców z wyłudzeniami podatku VAT.
09-05-2019

Konkurs dla architektów wnętrz, inwestorów i wykonawców na projekt przestrzeni użytkowej

Projektujesz? Budujesz? Stosujesz materiały Pfleiderera? Weź udział w konkursie renomowanego producenta na najlepszy projekt wnętrza użytkowego i powalcz o atrakcyjne nagrody. Gotowe projekty można zgłaszać na: wnetrzeroku.com do 31 października br.
09-05-2019

Branża budowlana spotyka się na kolejnej edycji Śniadań Czwartkowych

Bartycka 114 od lat uważana jest za najsłynniejsze w Warszawie miejsce związane z branżą budowlaną i remontową. To tutaj codziennie wielu wykonawców przyjeżdża po zaopatrzenie na prowadzone budowy i roboty. Szybki rozwój branży, mnogość dostępnych produktów i technologii sprawia, że trudno zawsze być na bieżąco. Dlatego, jak co roku Firma KIM Sp. z o.o. zaprasza na cykl – Śniadania Czwartkowe, w czasie których producenci prezentują swoje nowości.
08-05-2019

Jak się sprawdza program "Czyste Powietrze" czy problem smogu zniknie - odpowiada ekspert

We wrześniu 2018 roku ruszył program „Czyste Powietrze”, którego zadaniem jest wspieranie termomodernizacji budynków jednorodzinnych i walka ze smogiem. Dzięki przeznaczonym na ten cel środkom w wysokości 103 mld zł, inwestorzy indywidualni mogą otrzymać bezzwrotne dotacje i pożyczki na podjęcie działań zmierzających do zwiększania efektywności energetycznej domów. Jak eksperci oceniają ostatnie miesiące trwania programu – czy zbliżamy się do szczęśliwego rozwiązania problemu smogu?
08-05-2019

Zapraszamy architektów na kolejne z cyklu wydarzenie - Spotkania z architekturą

14 maja 2019 o godz. 17:30 w Centrum Kulturalno - Kongresowym Jordanki w Toruniu, odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla architektów. Goście będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Koolhaas Houselife”, posłuchać ciekawej dyskusji pt. "Rem Koolhaas. Papież architektury", a także wziąć udział w spacerze architektonicznym po CKK Jordanki. Wszystko w lekkiej, przyjemnej atmosferze.
07-05-2019

Rentowność inwestycji w mieszkania na wynajem z roku na rok maleje

Rynek wynajmu mieszkań w Polsce skupiony jest głównie w największych polskich aglomeracjach. W najnowszym raporcie EVALUER INDEX 2019 przeanalizowano 9 z nich: Warszawę, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań, Szczecin, Łódź, Lublin oraz Białystok. W większości z tych lokalizacji tradycyjnie dominuje najem długoterminowy, a stronę popytową reprezentują głównie studenci, cudzoziemcy, osoby rozpoczynające karierę zawodową oraz pracownicy delegowani do pracy w innej lokalizacji niż miejsce zamieszkania. Stawki najmu nie rosną jednak tak szybko jak ceny mieszkań. W ubiegłym roku średnie stopy zwrotu z wynajmu w największych polskich miastach kształtowały się w przedziale 3,0-5,9%.
07-05-2019

Czym jest pusta faktura i jakie są jej rodzaje

Pomimo szerokiej palety narzędzi informatycznych i weryfikacyjnych, którymi dysponuje Krajowa Administracja Skarbowa, w dzisiejszych realiach gospodarczych wciąż występuje zjawisko wprowadzania do obrotu prawnego tzw. pustych faktur. Wystawienie takiej faktury może skutkować nie tylko zastosowaniem sankcji finansowych wobec jej wystawcy, ale również zakwestionowaniem przez organ podatkowy prawa do odliczenia z niej podatku naliczonego lub ujęcia jej w kosztach podatkowych przez jej odbiorcę.
07-05-2019

Wojciech Baran, polski zawodnik wygrał wiedeńską edycję Wings for Life World Run

W niedzielę 5 maja już po raz kolejny odbył się międzynarodowy bieg charytatywny Wings for Life World Run. W wiedeńskiej edycji inicjatywy wzięli udział reprezentanci OKNOPLAST Running Team, pracowniczej drużyny biegowej dużego podkrakowskiego producenta okien i drzwi. Wojciech Baran, jeden z członków tego zespołu, wygrał całą rywalizację w stolicy Austrii.
07-05-2019

Szkolenie "SYSTEM BMS – od koncepcji do wdrożenia"

Szkolenie skierowane jest do osób planujących wdrożenie bądź rozbudowę istniejących systemów opartych o rozwiązania BMS w budynkach przemysłowych, biurowych, hotelowych, użyteczności publicznej i innych. Zapraszamy do Krakowa 12-13 czerwca 2019 r.
06-05-2019

Jakie są prognozy rynkowe dla architektów - najnowszy sondaż

Kolejny rok z rzędu większość architektów jest zadowolona z obecnej sytuacji na rynku, jednak coraz bardziej liczna zaczyna być grupa przewidujących spadek koniunktury – tak wynika z raportu „Nastroje architektów 2019”, opublikowanego przez BCMM – badania marketingowe.
06-05-2019


Stron: 1567 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >