Aktualności – lista artykułów

Laureaci konkursu DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII

Fotel ogrodowy, biżuteria, maty sensoryczne wykonane z uszczelek – to tylko niektóre z finałowych prac, przygotowanych w ramach konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII” zorganizowanego przez firmę AIB i Wydział Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z wyrobów AIB, które na co dzień uszczelniają i izolują, powstały innowacyjne projekty, prezentujące nowatorskie podejście do sposobów wykorzystania uszczelek. Zwycięzców konkursu ogłoszono 27 września 2018 roku, podczas jubileuszu 25-lecia AIB w Hotelu Gołębiewski**** w Wiśle.
09-10-2018

Sonda na temat rynku sprzedaży nowych mieszkań

Ostatnie dane rynkowe mówią, że sprzedaż nowych mieszkań spada. Czy deweloperzy zauważają mniejsze zainteresowanie zakupem lokali wśród klientów? Czy liczba podpisywanych umów maleje? Czy firmy weryfikują swoje plany sprzedażowe?
07-10-2018

Projekt BMS 2018: nowe technologie budynkowe jako podstawa zrównoważonego, energooszczędnego budownictwa

7-8 listopada 2018r. w hotelu Lamberton w Ołtarzewie k. Warszawy odbędzie się trzecia edycja konferencji Projekt BMS 2018. Konferencja kontynuuje zapoczątkowaną w 2016 roku ideę integrowania społeczności dostawców i odbiorców zainteresowanych rozwojem oraz użytkowaniem systemów BMS, Smart Building oraz szeroko rozumianej technologii automatyki budynkowej.
06-10-2018

Kiedy nie ma funduszy na zakup sprzętu budowlanego lepiej kupić na kredyt czy wziąć w leasing?

Branża budowlana jest obecnie w nie najlepszej sytuacji ekonomicznej, choć paradoksalnie popyt na jej usługi wciąż rośnie. Powodem jest m.in. brak pracowników, a także rosnące ceny materiałów. Firmy, które kilka lat temu wygrały przetargi na długoterminowe inwestycje, znalazły się w zupełnie innej sytuacji ekonomicznej niż w czasie podpisywania umów. Jeżeli w kontraktach nie uwzględniły możliwości zmiany wynagrodzenia z powodu wzrostu cen np. materiałów, teraz mogą mieć problemy z ukończeniem inwestycji czy ze znalezieniem środków na zakup niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych maszyn. W sytuacji, gdy firma nie jest w stanie sfinansować sprzętu z własnych funduszy, wyjściem może okazać się skorzystanie z kredytu, jednak nie zawsze jest to możliwe.
05-10-2018

Jubileusz firmy AIB – 25 lat „Chemii między nami”!

Od ponad 25 lat firma AIB produkuje najwyższej jakości rozwiązania izolacyjne, stawiając na partnerską współpracę ze swoimi kontrahentami i otoczeniem. Partnerzy AIB licznie wzięli udział w 25-leciu firmy, które odbyło się w dniach 27-28 września 2018 roku w Hotelu Gołębiewski**** w Wiśle. Wydarzenie było doskonałą okazją do wzmocnienia wzajemnych relacji, zgodnie z filozofią działania AIB opartą na haśle: „Chemia między nami”.
04-10-2018

Sprawozdanie z działań SIPUR w III kwartale 2018 r.

Centralne obchody Dnia Budowlanych 2018 w których uczestniczył przedstawiciel „SIPUR” odbywały się pod honorowym patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Organizowane przez Związek Zawodowy Budowlani spotkania branży są dobrą okazją do wymiany poglądów na temat kondycji i przyszłości budownictwa w Polsce. Stwarzają możliwość pogłębienia integracji ludzi związanych z budownictwem i szczerej wymiany poglądów.
04-10-2018

Zaproszenie na stoisko Newmor, na Warsaw Home

III edycja Międzynarodowych Targów Wnętrzarskich Warsaw Home coraz bliżej. W dniach 4-7 października wszyscy odwiedzający hale w podwarszawskim Nadarzynie poznają nowości, propozycje i atrakcje przygotowane przez wystawców. Wśród znanych i renomowanych marek nie zabraknie Newmor Polska Sp. z o.o.
03-10-2018

Relacja z 18. urodzin firmy Newmor Polska

21. września upłynął Newmor Polska pod znakiem świętowania. Firma, produkująca i dostarczająca wykładziny oraz tapety obiektowe, obchodziła tego dnia swoje 18. urodziny. Jubileusz zapoczątkowało oficjalne otwarcie biurowca, a zwieńczyła uroczysta gala w hotelu Novotel Kraków Centrum. W wydarzeniu udział wzięło około 200 gości, w tym przedstawiciele branży architektonicznej oraz mediów.
02-10-2018

Już niebawem rozpocznie się 3 edycja szkolenia uBIMuj się z nami - BIM w technologii Autodesk Revit

17 października 2018 roku rusza trzecia edycja szkolenia online uBIMuj się z nami. Tym razem tematem będzie metodyka BIM w technologii Autodesk Revit. Podczas spotkań eksperci MAT opowiedzą o idei BIM. Zaprezentują realne korzyści wynikające z jej zastosowania w procesie tworzenia. W trakcie programu wykonywane będą praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem technologii Autodesk Revit oraz plików BIM partnerów szkolenia. Kończy się termin zapisów. Zostały tylko dwa tygodnie.
01-10-2018

Rynek Mieszkaniowy w Polsce - Jak się zmieni? Czy będzie się rozwijał? Czy jest się czego obawiać?

40 wybitnych prelegentów, 800 gości, 10 godzin debat o najważniejszych tematach z branży deweloperskiej. We wtorek, 18 września, czołowi eksperci z branży dyskutowali o możliwych kierunkach rozwoju rynku podczas IV Kongresu Mieszkaniowego – największego wydarzenia branży nieruchomości w 2018 roku.
01-10-2018


Stron: 1589 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18420 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 196

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >