Architektura – lista artykułów

Inicjatywa Nowa Towarowa w Warszawie

W ramach inicjatywy Nowa Towarowa, której partnerem jest m.in. firma Ghelamco Poland, wybrano nowe meble miejskie dla obszaru ulicy Towarowej. Projekt zespołu BudCud to zestaw modularnych siedzisk z donicami i ażurowymi parasolami. Nowe meble już wkrótce tymczasowo zamieszkają na placu Europejskim – na stałe trafią one tam, gdzie zadecydują mieszkańcy Woli.

Repliki słynnych budowli - gdzie i po co powstają?

Do tworzenia replik popycha najczęściej religia. W Mexico City została otworzona replika Kaplicy Sykstyńskiej w skali 1:1. Do tej pory jednym z najbardziej porywających projektów tego typu była kopia Arki Noego. Jednak już trwają prace nad repliką Titanica a nawet... Jerozolimy!

Architektura w zgodzie z ekologią - nowy salon BMW ZK Motors w Kielcach.

Szklana architektura salonu samochodowego BMW ZK Motors w Kielcach połączyła ze sobą to, co w nowoczesnym budownictwie najcenniejsze: innowacyjność i ekologię. Zastosowanie szyb przeciwsłonecznych marki Pilkington pozwoliło nie tylko na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła, ale i obniżenie zużycia energii w całym budynku. Potwierdzeniem spełnienia najwyższych standardów „zielonego” budownictwa jest wyróżnienie kieleckiego salonu prestiżowym certyfikatem BMW.

Nowoczesna architektura nie powinna konkurować z zastanymi budowlami.

Na całym świecie powstają rozmaite budowle, które położone są w sąsiedztwie przedwojennych zabudowań. Stare, zniszczone obiekty są wyburzane, a na ich miejscu powstają nowe budynki, nazywane potocznie „plombami”. Takie usytuowanie skutkuje koniecznością dopasowania planowanej inwestycji do najbliższej okolicy. Jak z tym zadaniem radzą sobie architekci

Archeologiczne znaleziska na budowie warszawskiego biurowca Spark

3 grosze z okresu Księstwa Warszawskiego, butelka z browaru Haberbusch und Schiele, przedwojenne zabawki czy maszyna do szycia w pozostałościach XIX i XX-wiecznej zabudowy pokazują życie dawnej Warszawy. To wszystko odkryła Skanska na budowie Spark – swojego najnowszego projektu biurowego w mieście.

Hotel Westin otrzymał certyfikat LEED

Warszawski hotel Westin otrzymał certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) for Existing Buildings: Operations and Maintenance. To pierwszy hotel w Polsce, który spełnił wysokie wymogi certyfikacji środowiskowej dla istniejącego budynku. Westin otrzymał certyfikat na poziomie Silver.

Nagroda SARP dla biurowca Ericpol Software Pool.

Biurowiec Ericpol Software Pool otrzymał Nagrodę Roku SARP 2015 za najlepszy obiekt architektoniczny, zrealizowany w Polsce w ubiegłym roku, w kategorii – budynek użyteczności publicznej. Do jego konstrukcji wykorzystano systemy aluminiowe firmy Aluprof. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 13 maja 2016 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Pałacu Zamoyskich.

Dworek polski w nowoczesnym wydaniu - jaką wybrać dachówkę?

Są nostalgicznym spojrzeniem w przeszłość i uosobieniem tęsknoty za tym, co minęło. Z gankiem lub bez, dwoma kolumnami bądź rozbudowanym portykiem – styl dworkowy na dobre zadomowił się w architekturze mieszkaniowej.

Renowacja sali sesyjnej Rady Miasta w olsztyńskim ratuszu.

Pogłos i dźwięki dochodzące z zewnątrz znacząco obniżają rozumienie mowy w pomieszczeniu, a tym samym efektywność pracy. Z tym do niedawna zmagali się radni z Olsztyna. Dziś komfort akustyczny w odrestaurowanej sali sesyjnej zabytkowego ratusza zapewnia nowoczesne rozwiązanie ROCKFON Mono Acoustic.

Nowe centrum wina we francuskim Bordeaux zachwyca ciekawą formą i nowoczesną technologią.

La Cité du Vin to nowe centrum kulturalne powstałe w Bordeaux, we Francji. Podczas rozmaitych wycieczek, wystaw i spektakularnych prezentacji multimedialnych odwiedzający mogą zapoznać się z historią wina oraz jego wpływem na cywilizację. Taras widokowy na szczycie 55-metrowej wieży zapewnia panoramiczny widok na miasto oraz otaczające go winnice.


Stron: 44 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 16669 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 386

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >