Atrakcyjne finansowanie w formie pożyczki i leasingu dla przedsiębiorców realizujących inwestycje w OZE

Atrakcyjne finansowanie w formie pożyczki i leasingu dla przedsiębiorców realizujących inwestycje w OZE

Opublikowane pod koniec zeszłego roku projekty Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP 2040) oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu do 2030 r. (KPEiK 2030) zakładają znaczący wzrost mocy zainstalowanej w źródłach fotowoltaicznych już w 2020 r.W trend ochrony środowiska i wspierania inwestycji efektywnych energetycznie od lat wpisuje się w działalność Santander Leasing, który w lutym 2020 r. rozszerzył ofertę o finansowanie szerokiej gamy instalacji fotowoltaicznych o mocy do 50 kW i wartości nieprzekraczającej 300 tys. zł netto. Czytaj dalej

 

Jak wynika z analizy SolarPower Europe, Polska znalazła się w czołowej piątce unijnych krajów o największym przyroście mocy w elektrowniach słonecznych w 2019 r. Przed nami znalazły się Hiszpania, Niemcy, Holandia i Francja. Głównym kryterium decydującym o znaczącym przyroście inwestycji w fotowoltaikę jest możliwość wsparcia finansowego w te inwestycje oraz ich rentowność. Według danych Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) w latach 2010–2018 średni koszt 1 kilowatogodziny energii słonecznej spadł z poziomu 0,37 dolarów do 0,09 dolarów. Warto również nadmienić, że dyrektywa o odnawialnych źródłach energii (OZE) wyznacza nowy cel dla OZE na 2030 r. Miałaby ona wynieść 32 proc. udziału z OZE w zużyciu energii finalnej w całej UE. Zdaniem Komisji Europejskiej, powinno się to przełożyć na ponad 50 proc. udział OZE w zużyciu energii elektrycznej, gdzie dominującą rolę będzie pełniła fotowoltaika razem z energetyką wiatrową.

 

Atrakcyjne finansowanie w formie pożyczki i leasingu dla przedsiębiorców w realizujących inwestycje w OZE

 

Czytaj również: Odpowiedzialny biznes Cosentino - jak zmiany klimatyczne wpływają na rozwój firmy

 

- Zgodnie ze wskazaniami analityków rynku rozwój energetyki w Polsce, w tym rozwój fotowoltaiki jest silnie zależny od polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej oraz zawirowań w polityce energetycznej. Nie zmienia to faktu, że wciąż doprecyzowywane jest otoczenie regulacyjne i z roku na rok warunki finansowania inwestycji w tym zakresie poprawiają się. Jesteśmy pewni co do tego, że rynek fotowoltaiczny będzie istotnym obszarem inwestycji w energetyce odnawialnej - podkreśla Daniel Mrozek, dyrektor departamentu partnerstwa strategicznego i marketingu w Santander Leasing. - Sprzyja temu także przyznana nam pod koniec zeszłego roku pożyczka EBOR w wysokości 340 mln zł (w ramach programu PolGEFF Leasing Framework), która ma na celu wsparcie przedsiębiorców w realizacji inwestycji energooszczędnych i pozytywnie wpływających na środowisko – dodaje.

 

Atrakcyjne finansowanie w formie pożyczki i leasingu dla przedsiębiorców w realizujących inwestycje w OZE

 

Czytaj również: Profesjonalne tłumaczenia w budownictwie – co warto o nich wiedzieć?


Od lutego 2020 r. przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą czy rolniczą mogą otrzymać od Spółki atrakcyjne finansowanie, możliwe zarówno w formie pożyczki jak i leasingu, niezależnie od miejsca montażu instalacji. Oferta zakłada udział własny klienta już od 10 proc. wartości instalacji przy okresie finansowania sięgającym od 12 do nawet 72 miesięcy. Przedmiotem finansowania mogą być objęte instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10kW do 50 kW o łącznej wartości od 15 do 300 tys. zł netto.

2020-02-13
Źródło: Attention Marketing / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15840 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 109

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >