Budma 2020 - wydarzenia dla architektów

Budma 2020 - wydarzenia dla architektów

Nie bez powodu BUDMA to targi budownictwa i architektury – nierozłącznie. Profesje te wzajemnie się przenikają, inspirują i rozwój jednej warunkuje postęp w drugiej. Śmiałym, nowatorskim projektom muszą sprostać techniki i technologie budowlane, a wszystko to podporządkowane jest wymaganiom współczesności. Podczas najbliższych targów, w dniach 4-7 lutego 2020, nie zabraknie prezentacji najnowszych rozwiązań, projektów, a także refleksji nad rolą i wyzwaniami architektury. Czytaj dalejNa Międzynarodowych Targach Poznańskich  dla architektury zarezerwowano jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów – targową Iglicę. To tam odbędzie się dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A, poświęcone architekturze z uwzględnieniem kontekstu społecznego i  środowiskowego. Rozmawiać o niej będą architekci i projektanci, a także socjolodzy, działacze społeczni, dziennikarze i samorządowcy. Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu merytorycznym Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Architektów Polskich.  Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.


Budma 2020 - wydarzenia dla architektów

Program Forum D&A

Jak rozmawiać i budować, by interesować architekturą szersze kręgi społeczne? Czy mieszkanie dostępne musi być gorsze? Jak zmieniać myślenie o dostępnym budownictwie, by pomóc rozwijać się miastom? Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy Forum  Designu i Architektury D&A, organizowanego 5 i 6 lutego 2020 r. W  gronie znakomitych ekspertów, badaczy socjologów, urbanistów i praktyków architektury znajdą się również goście zagraniczni, którzy zaprezentują rozwiązania zrównoważonej architektury, tworzonej z uwzględnieniem uwarunkowań społecznych i przyrodniczych z całego świata. Swoje metody pracy przedstawią Ekim Tan, założycielka Play the City, architekta, od 2008 rozwijająca model projektowania obszarów miejskich oparty o grę, dzięki której można zidentyfikować potrzeby różnych grup interesariuszy; Martin Arfalk, założyciel biura Mandaworks, realizującego interesujące projekty urbanistyczne na całym świecie oraz Kasper Benjamin Reimer, szef innowacji w biurze EFFEKT  architects, które zajmuje się badaniem i projektowaniem nowych rozwiązań dla miast w oparciu o zrozumienie potrzeb społecznych. 


Budma 2020 - wydarzenia dla architektów

 

Architekturo, dokąd zmierzasz? 

Ważnymi elementami programu Forum D&A są debaty. Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc Zmiana zaprosi do dyskusji na temat „Architektury ku przyjemności” – wyzwań, oczekiwań i zagrożeń, które ze sobą niesie. 


– Przywykliśmy do analizowania przestrzeni publicznych przez pryzmat wygody i przyjemności. Tymczasem redukcja związana z oszczędnością czy odpowiedzialnym gospodarowaniem zasobami, niekoniecznie jest podporządkowana tym właśnie aspektom. Czy zatem architektura zrównoważona musi być związana z brakiem komfortu?  Jakie wyzwania stoją na drodze projektowania nowego typu?  – zapyta sowich gości Bogna Świątkowska pierwszego dnia Forum.


Budma 2020 - wydarzenia dla architektów

 

Czytaj również: Świetlica socjoterapeutyczna „Klub 9” na poznańskim Łazarzu po gruntownej metamorfozie

 

W drugim dniu Jakub Głaz zainicjuje rozmowę o „Architekturze dostępnej”, którą kontynuować będzie wraz z Małgorzatą Tomczak, naczelną Architektury i Biznes w ramach kolejnej debaty ukierunkowanej na zmiany zachodzące w postrzeganiu i budowaniu miast „Miasto otwarte, miasto przyjazne”. 

 

Idea projektowania inkluzywnego i niewykluczającego, dostępność do terenów zielonych, rekreacyjnych, edukacji i służby zdrowia to zadanie dla samorządów, ale też architektów i urbanistów. W jakim kierunku powinien zmierzać rozwój miast? Jak budować miejskie strategie, aby w przyszłości nasze miasta mogły być przyjaznym i otwartym środowiskiem do życia? podda pod rozwagę redaktorka A&B.  

 

Warsztaty „Architektura ku przyjemności”

Nowością Forum D&A będą warsztaty dla studentów architektury i nauk społecznych, młodych projektantów i naukowców, którzy wspólnie podejmą wyzwanie: jak projektować, by poprzez przyjemność tworzyć żywotność przestrzeni publicznych. Poprowadzą je Maciej Frąckowiak, socjolog, wykładowca School of Form wraz z architektami i urbanistami Atelier Starzak Strębicki – Jolą Starzak i Dawidem Strębickim. Zapisy na warsztaty trwają do 31 stycznia 2020. 

Forum zakończy seans filmowy współorganizowany przez portal sztukaarchitektury.pl (06.02.2020 r., godz. 17.30) . Pierwszy raz w Polsce zaprezentowany będzie wielokrotnie nagradzany film dokumentalny „Moriyama – SAM”, a po projekcji odbędzie się debata o architekturze i artystycznym spojrzeniu na film z udziałem prof. dr hab. Ewy Rewers z UAM i Mikołaja Stępnia z NMS Architekci.  Nagrody  i prezentacje 

Na BUDMIE architektura eksplorowana będzie również dzięki Konkursowi Architecture Budma Award i projektowi 1m/ARCH. Nagroda ABA trafi do projektanta, którego talent, kreatywność, a także zaangażowanie i  wiedza przyczyniły się do powstania wybitnego obiektu zrealizowanego w Polsce w latach 2017-2019. Natomiast prezentacja 1m/ARCH to przegląd najnowszych dokonań pracowni architektonicznych, które na powierzchni 1 m2, czyli w bardzo skondensowany sposób, wystawiają wizytówkę swoich możliwości, będącą jednocześnie zaproszeniem do kontaktu biznesowego.  Wręczone zostaną również nagrody dla laureatów Konkursu Szkice Architektoniczne i Konkursu na stoisko targowe IARPu. Najciekawsze prace będą również wyeksponowane w przestrzeni Iglicy. 


Czytaj również: Wyniki - ZŁOCI MEDALIŚCI Targów BUDMA 2020

 

  • Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA / 4-7 LUTEGO 2020 / www.budma.pl

  • Forum Designu i Architektury D&A / 5-6 lutego 2020  / www.forumdia.pl

 

Udział w Forum jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja. 

 

Organizatorzy: 

Grupa MTP, Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej

 

Patronat honorowy: 

Narodowy Instytur Architektury i Urbanistyki, Stowarzyszenie Architektów Polskich

 

Patronat medialny:

Architektura&Biznes, Murator Architektura, Builder, Inżynier Budownictwa, InfoArchitekta.pl, sztukaarchitektury.pl, Zawód:Architekt

 

Partner Strategiczny: YOON Group

 

Partner Głowny: Porta KMI Poland


Partnerzy: Hormann, Fakro, KMT, Tubądzin

2020-01-20
Źródło: MTP / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Przeprowadzka Liczba postów: 143 Grupa: Opinie Z tego co ja słyszałam to bardzo dobrą renomę ma firma -Przeprowadzki biur Gdańsk . Jeśli jesteście z tego rejonu to polecam się z nimi skontaktować. Nie zajmu...
  • Szkolenia? Liczba postów: 51 Grupa: Trudne tema... Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że szkolenia są naprawdę bardzo przydatne. Sam, rozglądam się obecnie za firmą, która mogłaby przeprowadzić szkolenie....
  • telefon do firmy Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Poczytaj tutaj o tym jak zorganizować swoje stanowisko pracy - https://www.pasazbiurowy.pl/blog/ergonom ia-w-biurze/jak-zorganizowac-swoje-stano wisko-pracy-w-biu...
  • Jaki samochód dla firmy? Liczba postów: 888 Grupa: Trudne tema... Skody są bardzo dobrej jakości samochodami i jak najbardziej mogę polecić ;)
  • Poprawa stanu zdrowia Liczba postów: 181 Grupa: Trudne tema... Aby poprawić swój stan zdrowia trzeba zadbać o zbilansowaną dietę oraz odpowiedni zestaw ćwiczeń. Do tego można zastanowić się nad suplementacją naszego trening...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15723 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >