Budowany przy Grzybowskiej w Warszawie wieżowiec apartamentów do wynajęcia został sprzedany

Budowany przy Grzybowskiej w Warszawie wieżowiec apartamentów do wynajęcia został sprzedany

Firma Golub GetHouse sfinalizowała sprzedaż 170-metrowej wieży mieszkalnej, planowanej do budowy na działce położonej przy ul. Grzybowskiej 59 w Warszawie. Nabywcą nieruchomości jest Grupa LRC. Wieżowiec mieszkalny, który wybuduje Golub GetHouse, oferował będzie 900 apartamentów na wynajem. Czytaj dalej

 

– Jesteśmy bardzo dumni z przeprowadzenia transakcji, której formuła jest rzadko spotykana na polskim rynku nieruchomości. W ramach transakcji „forward-purchase” sprzedaliśmy budynek fantastycznego wieżowca spod kreski Kuryłowicz & Associates, który będzie bardzo atrakcyjnie zlokalizowany w samym sercu dynamicznie rozwijającego się centrum Warszawy. Cały proces wymagał doskonałej koordynacji, zaangażowania i stałej współpracy wielu stron. Bardzo dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyła nas Grupa LRC, decydując się na tą transakcję – powiedział Cezary Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.

 

Budowany przy Grzybowskiej w Warszawie wieżowiec apartamentów do wynajęcia został sprzedany

 

Czytaj również: Przedszkole firmowe pożądanym benefitem dla pracowników - jak je sprawnie zorganizować?

 

Grupa LRC to prywatna firmą inwestycyjna i zarządcza, działająca na rynkach europejskich od 1995 roku. Firma posiada biura m.in. w Londynie, Berlinie, Dublinie i Łodzi. Dotychczas Grupa LRC nabyła w całej Europie aktywa o łącznej wartości ponad 5 mld euro, zarządzając przy tym 700 projektami, wśród których znajduje się 2,4 mln m kw. powierzchni komercyjnej oraz ponad 16 tys. apartamentów i mieszkań.


Dzięki transakcji zawartej z Golub GetHouse, łączna wartość aktywów Grupy LRC w Polsce przekroczyła 600 mln euro. Firma obecna jest na polskim rynku od 2016 roku, a jej działalność rozpoczęła się od nabycia projektów komercyjnych w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Firma koncentruje się także na realizacji ogólnoeuropejskiej strategii w sektorze mieszkaniowym, której elementem jest ponad 1,9 tys. lokali w najlepszych lokalizacjach w Warszawie. W wyniku najnowszej transakcji, Grupa LRC stanie się jednym z największych właścicieli wysokiej jakości apartamentów do wynajęcia w Warszawie, planując przy tym dalszy rozwój portfolio inwestycyjnego. 


W ramach inwestycji deweloperskiej realizowanej przez Golub GetHouse powstanie 170-metrowy wieżowiec mieszkalny (48 kondygnacji nadziemnych z uwzględnieniem dachu), w którym znajdzie się około 900 apartamentów na wynajem wraz z infrastrukturą udogodnień dla mieszkańców, przygotowaną na dwóch kondygnacjach, m.in. całodobową recepcją, centrum SPA, siłownią, strefą do jogi, kortem do squasha, salą kinową, wspólnym salonem wypoczynkowym, pokojem gier oraz przestrzeniami co-workingowymi. W budynku znajdzie się także restauracja oraz powierzchnie usługowe. Obecnie trwają prace nad finalną koncepcją architektoniczną wieżowca, za którą odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates. Prace budowlane w ramach tej inwestycji rozpoczną się na przełomie 2020/2021.


Budowany przy Grzybowskiej w Warszawie wieżowiec apartamentów do wynajęcia został sprzedany

 

Czytaj również: Jak można zwiększyć rentowność apartamentu kupionego pod wynajem?


W transakcji sprzedaży nieruchomości firmie Golub GetHouse doradzała kancelaria BCLA Bisiorek Cieśliński i Wspólnicy (doradztwo prawne) oraz Crido Legal J. Ziółek i Wspólnicy Sp. k. (doradztwo podatkowe), a Grupie LRC doradzała kancelaria Dentons (doradztwo prawne i podatkowe).


2019-11-26
Źródło: Advanced PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaka karma dla szczeniąt jest najlepsza? Liczba postów: 58 Grupa: Trudne tema... Ja niestety nie mam wystarczającego doświadczenia w tym obszarze tematycznym. Dlatego też raczej dość ciężko będzie mi w tym obszarze tematycznym coś doradzić.
  • Rejestracja rozmów Liczba postów: 23 Grupa: Trudne tema... Szukając usług tego typu polecam sprawdzić firmę Super VoIP. Korzystam z ich oferty od dawna i jestem bardzo zadowolony.
  • gdzie kupować elektronarzędzia? Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema... Ja większość kupiłem w marketach budowlanych, a niektóre dostałem od rodziny na różne okazje _________ Uczelnie Poznań
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 9 Grupa: Trudne tema... Szkoda że nie piszesz o jaki rodzaj warsztatu chodzi... jeśli ma to być zakład stolarski to w takim razie powinna zainteresować cię oferta pił formatowych od ht...
  • Ile kosztuje nowe mieszkanie? Liczba postów: 199 Grupa: Aktualności Teraz ozonowanie to kluczowa sprawa i warto taki generator ozonu kupić. Ja ozonator zamówiłem z tej firmy https://bitom.com.pl/ w bardzo dobrej cenie.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15828 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 116

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >