Budowlane inwestycje: deweloperzy inwestują w Radzymin

Budowlane inwestycje: deweloperzy inwestują w Radzymin

Radzymin, jedno z najstarszych miast na Mazowszu, pełne historii i miejsc szczególnych dla polskiej pamięci narodowej. Coraz częściej doceniane jako zielone i spokojne miejsce do życia, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością.

Większości Polaków Radzymin kojarzy się z Cudem nad Wisłą, który odmienił losy, kształtującej się po zaborach Polski. Bitwa Warszawska, określana 18. najważniejszą bitwą w dziejach świata, uratowała Polskę i Europę Zachodnią przed dominacją bolszewickiej Rosji. Pamięć o tamtych wydarzeniach jest dziś szczególnie kultywowana przez władze i mieszkańców Radzymina - dumnych ze swojej historii. Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, to nie tylko wzniosłe uroczystości, ale również szereg wyjątkowych, rodzinnych atrakcji oraz imprez. Zlot Motocyklowy, Zawody Gołębiarskie, Półmaraton Uliczny czy Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej przyciągają corocznie rzesze turystów.

Radzymin, jako miejsce szczególne dla Polaków, zostało wyróżnione przez Papieża Jana Pawła II, który podczas swojej pielgrzymki do Polski w czerwcu 1999 roku, odwiedził ziemię radzymińską. Wizytę Papieża oraz wydarzenia sprzed ponad 80 lat ma upamiętnić Sanktuarium Bitwy Warszawskiej. Największą atrakcją muzeum będzie panorama bitwy, o rozmiarach podobnych do Panoramy Racławickiej, która będzie wyświetlana na wielkoformatowym płótnie. Muzeum, przypominające z lotu ptaka wizerunek polskiego orła narodowego, stanie przy Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 r., dokładnie w miejscu, gdzie w 1999 r. wylądował śmigłowiec wiozący Ojca Świętego. Będzie to niewątpliwie kolejny magnes, który przyciągnie turystów.

Zanim nowy szlak zostanie udostępniony zwiedzającym, już teraz miłośnicy wycieczek mają do dyspozycji liczne historyczne trasy piesze i rowerowe, np. Radzymińskie Szlaki Rowerowe Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Trasy zostały opracowane przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina i dedykowane są bohaterom walk o Radzymin.

Chociaż Radzymin i okolice przesiąknięte są militarnymi atrakcjami, to także zwykli miłośnicy historii znajdą tu coś dla siebie. W okolicach miasta znajdują się liczne dwory i pałace, jak choćby pałac w Chajętach. Przy drogach i leśnych duktach pełno jest przydrożnych kapliczek, często ponad stuletnich. Na okolicznych cmentarzach można znaleźć wyjątkowej urody stare nagrobki. W nadbużańskim Kuligowie znajduje się skansen wsi mazowieckiej, w którym można obejrzeć chaty, zagrody i licznie zgromadzone eksponaty oraz przedmioty użytkowe. To doskonałe miejsce na weekendowe wycieczki dla całych rodzin, gdzie dzieci naocznie mogą przekonać się jak wyglądało życie dawnych mieszkańców tych terenów. Zwolennicy bardziej odległych czasów mogą odwiedzić Gród Wikingów Jomsborg w Ryni. Odbywają się tam liczne turnieje oraz festiwale historyczne, organizowane są również żywe lekcje historii dawnych Wikingów oraz Słowian.

Miasto pełne jest klasycystycznych zabytków, a ślady wydarzeń sprzed ponad 80 lat obecne są na każdym kroku, ale Radzymin to nie tylko historia. To idealne miejsce do uprawiania aktywnego wypoczynku. Zachęcają do tego liczne boiska oraz korty znajdujące się w mieście. Otaczające miasto zielone tereny, doskonale nadają się do uprawiania turystyki. Zwolennicy jazdy konnej mogą skorzystać ze znajdujących się w Radzyminie oraz okolicach stadnin i z siodła podziwiać okoliczne krajobrazy oraz rezerwaty. Bliskość Zalewu Zegrzyńskiego, oddalonego od miasta o zaledwie 10km, stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Miłośnicy odpoczynku na wodzie mogą w licznych portach i marinach wypożyczyć żaglówkę lub łódź motorową i spędzić weekend pływając po wodach akwenu zegrzyńskiego. Zwolennicy kajaków mogą eksplorować bogate przyrodniczo rozlewiska Bugu i Narwi. Znajdujące się nad Zegrzem nadbrzeżne łąki oraz lasy to niezwykle cenne tereny dla ornitologów, którzy mogą obserwować tu unikatowe gatunki ptaków, zarówno te rodzime, gniazdujące w okolicy jak i migrujące sezonowo z północnych terenów Rosji i Skandynawii. Spokój, dostępność obszarów leśnych i terenów wypoczynkowych sprawiają, że jest to popularne miejsce weekendowych wyjazdów mieszkańców Warszawy i okolic.

Jednak Radzymin to nie tylko miejsce weekendowych wypadów dla osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Bliskie sąsiedztwo Warszawy (ok. 20km) oraz atrakcyjne położenie sprawiają, że coraz więcej osób wybiera Radzymin na miejsce stałego zamieszkania. Rosnącą popularność miasta oraz dobry klimat dla przedsiębiorców doceniają firmy deweloperskie, które rozpoczynają w Radzyminie nowe inwestycje. Miasto oraz miejscowości podmiejskie podlegają intensywnej urbanizacji, powstają nowe osiedla domów jedno- i wielorodzinnych. Wraz z napływem nowych mieszkańców oraz kolejnymi inwestycjami co raz bardziej rozwija się infrastruktura techniczna i społeczna tego prawie 9-tysięcznego miasta, wzbogacając się o nowe obiekty użyteczności publicznej, drogi i bazę rekreacyjno-sportową.

Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >