Castorama swoim najmłodszym klientom udostępnia  poradnik pt. Mała Księga Majsterkowicza

Castorama swoim najmłodszym klientom udostępnia poradnik pt. Mała Księga Majsterkowicza

Dlaczego drzewa są takie ważne? Co zagraża lasom? I jak samemu stworzyć las w słoiku? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się z najnowszej mini publikacji „Mała Księga Majsterkowicza” wydanej w ramach programu „Majsterkowo”. Pierwsza zimowa edycja książeczki dostępna jest już bezpłatnie we wszystkich 90 sklepach sieci Castorama w Polsce.

 

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat – zachęca do zabawy i nauki poprzez doświadczenie. Program „Majsterkowo” już nie raz udowodnił, że taka forma rozbudza kreatywność i rozwija zdolności manualne dzieci.

 

Program „Majsterkowo” opiera się o warsztaty dla najmłodszych w sklepach sieci, prowadzone w różnych blokach tematycznych, np. środowisko, energia, drewno, dekoracje czy edukacja na rzecz czystego powietrza. Do tej pory z warsztatów zwiększających wiedzę i świadomość ekologiczną, skorzystało ponad 120 000 dzieci.

 

Castorama swoim najmłodszym klientom udostępnia poradnik pt. Mała Księga Majsterkowicza

 

Czytaj również: Sieć sklepów ALDI zapowiada niższe ceny już od 31 stycznia

 

Okres pandemii i związane z nim obostrzenia wymusiły konieczność znalezienia nowych form i narzędzi zaproszenia najmłodszych do majsterkowania. Od 2020 roku część warsztatów odbywała się online, a część w formie wyjazdowych warsztatów specjalistów Castorama do szkół. Mobilne Majsterkowo wyposażone w niezbędne materiały i głowy pełne pomysłów prowadzących zajęcia, odwiedziło już pierwsze szkoły.

 

Majsterkowo jest cenionym i bardzo lubianym programem wśród dzieci, a niestety czas pandemii ograniczył mu znacznie możliwości działania na dotychczasowych zasadach, dlatego „Mała Księga Majsterkowicza” jest bardzo dobrym pomysłem na jego reaktywację, adekwatnym do nowych warunków. – tłumaczy Paweł Świętochowski, Kierownik ds. Relacji Biznesowych i Projektów Społecznych w Castorama Polska.

 

Castorama swoim najmłodszym klientom udostępnia poradnik pt. Mała Księga Majsterkowicza

 

Czytaj również: Sieć Biedronka wprowadza nowe produkty do swoich sklepów

 

„Mała Księga Majsterkowicza” pozwala na przeprowadzenie praktycznych zajęć nie tylko w szkołach, ale i w domach wspólnie przez rodziców z dziećmi. Można po nią sięgnąć bezpośrednio przy kasach we wszystkich sklepach sieci w Polsce. Edycja zimowa jest pierwszą z serii 4 książeczek nawiązujących tematycznie do poszczególnych pór roku, kolejna pojawi się w sklepach już na wiosnę.

2022-01-17
Źródło: Made in PR. / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17579 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 306

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >