Czy warto ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

Czy warto ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

Aby podnieść komfort korzystania z energii słonecznej i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, Vosti - jedna z najszybciej rozwijających się firm fotowoltaicznych w Polsce, wprowadza dla swoich klientów do oferty ubezpieczenie „Fotocasco”. Oferta powstała we współpracy z firmą ubezpieczeniową UNIQA i zakłada dwuletnią ochronę instalacji m.in. przed awariami, kradzieżami czy wypadkami losowymi.

 

Nowa oferta

Fotowoltaika to ekonomiczna i ekologiczna inwestycja, która zapewnia imponujące oszczędności w skali roku i bezpieczeństwo energetyczne w wieloletniej perspektywie. Finansując instalację fotowoltaiczną, warto pomyśleć o jej ubezpieczeniu. Decydując się na „Fotocasco”, właściciel ma gwarancję pokrycia ewentualnych strat związanych z takimi czynnikami losowymi, jak uderzenie pioruna, gradobicie, stłuczenie elementów szklanych, akty wandalizmu, kradzież czy awarie. Oferta skierowana jest do nowych klientów indywidualnych, którzy zakupią instalację o mocy od 2 do 10 kW.

 

Czy warto ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

 

Większe bezpieczeństwo

-      W Vosti wspieramy klienta na każdym etapie realizacji – zarówno podczas wyboru i montażu instalacji fotowoltaicznej, ale również po tym procesie. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej, by dać dodatkową gwarancję bezpieczeństwa i zwiększyć poczucie komfortu - mówi Przemysław Smoliński, Prezes firmy.

 

Czy warto ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

 

Czytaj również: Jak zabezpieczyć domek na działce rekreacyjnej przed zimą?

 

- Inwestycja w system fotowoltaiczny, nawet z wykorzystaniem dotacji, to stosunkowo spory wydatek dla osób prywatnych. Warto więc zapewnić sobie maksymalną ochronę przed ewentualnymi kosztami naprawy wskutek zdarzeń losowych lub awarii, których nie obejmuje standardowa gwarancja producenta. Właśnie z myślą o takichsytuacjach powstał ten specjalny produkt ubezpieczeniowy – mówi Anna Świątek, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych UNIQA Polska.

 

Czytaj również: Ubezpieczenie prac budowlano-montażowych - od czego chroni?

Źródło: SZAPIRO PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17309 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >