Dolcan rozpocznie realizację 9 nowych inwestycji

Dolcan rozpocznie realizację 9 nowych inwestycji

Firma Dolcan zapowiada bardzo aktywny rok. Deweloper planuje rozpocząć realizację aż 9 nowych osiedli, a także oddać do użytku 5 inwestycji już realizowanych w Warszawie. Czytaj dalej

 

Dolcan ma obecnie w ofercie 15 osiedli. Jest jednym z najaktywniej działających na rynku w Polsce deweloperów. W sprzedaży ma mieszkania, apartamenty i domy w Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy, Ząbkach i Kozienicach. Po bardzo intensywnym 2011 roku, także w najbliższych miesiącach inwestor nie zwolni tempa.

 

- "W tym roku oddamy do użytku pięć osiedli: będą to w większości mieszkania bezczynszowe, czyli lokale w których mieszkańcy nie płacą comiesięcznych kosztów związanych z zarządzaniem i utrzymaniem osiedla. Klientom przekażemy inwestycje zlokalizowane w warszawskiej Białołęce: pierwszy duży etap osiedla Kamyk Zielony oraz pierwszą fazę osiedla Konik Polny. Dodatkowo zakończymy budowę Rudego Rydza w Rembertowie, część osiedla Czerwona Jarzębina, i pierwszy etap kompleksu Ogrody Ochota – zapowiada Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.

 

Czytaj również: Rekordowa sprzedaż mieszkań

 

W 2012 r. ruszy budowa aż 9 nowych osiedli

Deweloper rozpoczyna budowę kolejnych inwestycji. Będą to także nowe etapy już realizowanych osiedli, w sumie ponad 600 mieszkań. W warszawskich Włochach rozpocznie się budowa drugiego etapu Osiedla Tęczowego, które wyróżnia kameralna zabudowa zbliżona do miejskich, nowoczesnych  kamienic.

 

- Ruszymy też z budową  etapu drugiej fazy stołecznego kompleksu Ogrody Ochota – informuje Eugeniusz Chwesiuk. Blisko 300 mieszkań powstanie w Ząbkach: część w drugim etapie Osiedla Powstańców, a część w nowej inwestycji mieszkaniowo-usługowej Galeria Ząbki. Inwestor rozpocznie też aktywność w segmencie mieszkaniowym w Częstochowie, tam planowana jest także budowa 200 mieszkań.

 

 

Powstaną nowe osiedla mieszkań bezczynszowych

Dolcan będzie silnie kontynuował realizację mieszkań bezczynszowych. – Nowość jaką wprowadziliśmy rok temu świetnie przyjęli klienci. Nasze osiedla z tego segmentu, choć są dopiero w budowie, już zostały w dużej mierze sprzedane – mówi Anna Sitnik z działu sprzedaży firmy Dolcan. Powodzenie tego segmentu to przede wszystkim niskie koszty utrzymania mieszkań, gdzie nie ma comiesięcznych czynszów. Ale także, co nie mniej ważne, dostępny dla wielu osób nieduży metraż, i wygoda  mieszkania jak w domu. Lokale mają w cenie własne ogródki, możliwość zamontowania kominków i miejsca postojowe w cenie.

 

Czytaj również: Pierwszy zakład produkcyjny Inoxveneta w Polsce

 

Konik Polny w Białołęce, jedna z 5 inwestycji, które Dolcan odda do użytku w 2012 r. Tak duże powodzenie tych osiedli, sprawia, że deweloper w 2012 roku rozpocznie budowę kolejnych pięciu. W Warszawie Dolcan ruszy z realizacją II etapu osiedla Rudy Rydz oraz zlokalizowanego na innej działce, też w Rembertowie, osiedla Rudy Rydz – Las. Ponadto na Białołęce rozpocznie się drugi etap osiedla Konik Polny. To właśnie tu w kolejnej fazie budowy, specjalnie z myślą o młodych małżeństwach, zaplanowano przedszkole. W tej samej dzielnicy powstanie kolejny etap osiedla Kamyk Zielony, na którym deweloper również planuje budowę przedszkola. Dolcan z mieszkaniami bezczynszowymi wyjdzie też poza stołeczny rynek. Osiedle z tego segmentu powstanie też w Częstochowie.

 

 

Nie tylko mieszkania

W tym roku firma Dolcan wejdzie również na rynek nieruchomości komercyjnych. Na warszawskim Targówku deweloper rozpocznie budowę Galerii Łodygowej. Będzie to obiekt handlowo-usługowo-biurowy o powierzchni ponad 9,3 tys. m kw., który ułatwi codzienne zakupy mieszkańcom okolicznych osiedli, a także jadącym w kierunku Ząbek i Wołomina. Drugi, nowoczesny budynek o podobnej funkcji, projektowany przez architekta Andrzeja Markowskiego, deweloper wybuduje w Ząbkach, tuż przy głównej arterii, ul. Skorupki. Więcej informacji

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17712 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >