Działka do nabycia w dzielnicy Praga Południe

Działka do nabycia w dzielnicy Praga Południe

Spółka PepsiCo szuka nowego właściciela dla gruntu wraz z zabudowaniami przy ul. Zamoyskiego 24/26 w Warszawie. W procesie sprzedaży działki o łącznej powierzchni 5 388 mkw. właściciela wspiera Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości. Ofertowanie potrwa do 12 lutego 2021 r.

 

 

Działka, będąca w użytkowaniu wieczystym Frito Lay Poland Sp. z o. o., zlokalizowana jest w dzielnicy Praga Południe, na osiedlu Kamionek – w jednej z najlepiej skomunikowanych i najintensywniej rewitalizowanych, postindustrialnych części Warszawy. W jej obrębie znajdują się obecnie budynki biurowe klasy B pochodzące z II połowy XX wieku. Plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na wykorzystanie gruntu pod działalność mieszkaniowo-usługową. Szacunkowa chłonność terenu to 14 000 mkw. GLA.

 

Czytaj również: Czy opłaca się zainwestować w lokal użytkowy?

 

– Działka przy ul. Zamoyskiego 24/26 stanowi dziś perełkę na warszawskim rynku gruntów inwestycyjnych. Jej kluczowe atuty to lokalizacja - w jednym z najatrakcyjniejszych punktów w stolicy – oraz potencjał inwestycyjny, którym może pochwalić się niewiele gruntów w tej okolicy, a nawet w całej Warszawie. Bliskość centrum miasta, wyższej uczelni SWPS, dworca kolejowego Warszawa Wschodnia czy Galerii Wileńskiej oraz bezpośrednie sąsiedztwo Parku Skaryszewskiego sprawiają, że grunt będzie odpowiedni zarówno pod realizację projektu biurowego, hotelowego, jak i akademickiego, a także mieszkań pod wynajem (PRS). Wszystko to sprawia, że teren ten od lat wzbudza duże zainteresowanie inwestorów i z pewnością znajdzie się wielu chętnych na jego zakup – mówi Emil Domeracki, dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych w Colliers International.

 

  Działka na warszawskiej Pradze wystawiona na sprzedaż

 

Czytaj również: Promocja do końca lutego assistance premium za 1 zł na samochody w multisalon24.pl

 

Działka jest położona nieopodal stacji metra „Stadion Narodowy” oraz szybkiej kolei miejskiej, a także głównych arterii wschodniej strony miasta tj. ulicy Grochowskiej i Targowej, co umożliwia sprawny dojazd z różnych części Warszawy oraz stref podmiejskich. W okolicy znajdują się także liczne przystanki komunikacji autobusowej i tramwajowej. W przyszłości grunt jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności po otwarciu planowanej przy ul. Kijowskiej stacji III linii metra oraz zakończeniu inwestycji drogowych takich, jak ul. Tysiąclecia oraz Obwodnica Śródmiejska, łączących Pragę Północ z Pragą Południe.

2021-01-14
Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16448 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 667

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >