Fasada Roku 2019  - pierwsza 5 wytypowana przez internautów

Fasada Roku 2019 - pierwsza 5 wytypowana przez internautów

Zakończyło się głosowanie online w ramach plebiscytu na Fasadę Roku 2019. Białystok, Łódź, Więckowice spod Krakowa i Wrocław – to tam znajdują się realizacje, które uzyskały „Wyróżnienie Internautów”. Przed wami elewacje wyłonione w kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek historyczny po renowacji. Czytaj dalej

 

Konkurs Fasada Roku 2019 wystartował 1 kwietnia br. pod Honorowym Patronatem Fundacji Twórców Architektury (FTA). Jego celem niezmiennie od 12 lat jest promowanie dobrej architektury i docenienie architektów, inwestorów i wykonawców, którzy sięgając po odważne rozwiązania oraz wysokojakościowe produkty wpływają korzystnie na estetykę polskiego krajobrazu, podnoszą jakość życia.


Fasada Roku 2019 - pierwsza 5 wytypowana przez internautów

Dom jednorodzinny w Więckowicach

 

226 nominacji

Na starcie tegorocznej rywalizacji zameldowało się aż 226 elewacji z całej Polski. Wszystkie, posiadające elewacje wykończone w kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Rekordowa w historii konkursu ilość zgłoszeń z pewnością była dodatkowym utrudnieniem, internauci zrobili swoje i wyłonili elewacje, które w ich ocenie były najlepsze w 2019.


Fasada Roku 2019 - pierwsza 5 wytypowana przez internautów

Łódzki budynek, przy ul. Lokajskiego

5 wyróżnionych 

Głosowanie trwało od 1 maja 2019 r. do 31 października 2019 r. Każda osoba, która w tym okresie odwiedziła stronę www.fasadaroku.pl  miała do rozdysponowania w sumie 5 głosów – po jednym na każdą kategorię. Po sześciu miesiącach wiemy już, które realizacje zdobyły „Wyróżnienie Internautów”.

 

Fasada Roku 2019 - pierwsza 5 wytypowana przez internautów

Budynek biurowy przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu

 

Czytaj również: Nagrody XXII edycji ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców wręczone


W kategorii nowych budynków jednorodzinnych najwięcej głosów zebrał dom z Więckowic w gminie Zabierze w powiecie krakowskim, należący do Bartłomieja Budkowskiego. Zwycięski projekt to dzieło Marka Pieniądza z pracowni AI Architekci, którego urzeczywistnieniem zajęła się firma budowlana Bud-Rom Józef Stasik. 

 

Wśród nowych budynków wielorodzinnych największą przychylność społeczności internetowej zyskał łódzki budynek, przy ul. Lokajskiego, którego inwestorem i wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe BUD-MAR L. Boguń M. Bukowski Sp. j. Koncepcję architektoniczną opracowało natomiast Biuro Projektowe Rafał Lamorski.


Fasada Roku 2019 - pierwsza 5 wytypowana przez internautów

II Liceum Społeczne w Białymstoku

 

Najlepszy budynek po termomodernizacji to natomiast II Liceum Społeczne, mieszczące się przy ul. Mickiewicza w Białymstoku. Inwestorem jest Powszechne Towarzystwo Oświatowe „Edukacja Narodowa” im. ks. Grzegorza Piramowicza. Projekt spod ręki architekta Michała Magnuszewskiego, zrealizowało „Elek” Przedsiębiorstwo Usługowe Daniel Słyszewski.


Fasada Roku 2019 - pierwsza 5 wytypowana przez internautów

Żłobek Miejskiego w Białymstoku

Czytaj również: Real Estate Academy 2019 - listopadowe spotkania dla zainteresowanych inwestycjami w nieruchomości

 

Rywalizację w kategorii nowych budynków niemieszkalnych internauci rozstrzygnęli na korzyść Żłobka Miejskiego w Białymstoku, przy ul. Oriona. Projekt autorstwa architekta Andrzeja Chwalibóga – na rzecz Miasta Białystok – zrealizowała firma Remontdom s.c.

 

Za najlepszą renowację roku internauci uznali metamorfozę budynku biurowego, przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu, zaprojektowaną na zlecenie prywatnego inwestora przez biuro arch_it Piotr Zybura.

 

Czas na profesjonalne jury

Poznaliśmy wybory internautów, przed nami zatem już tylko jedno rozstrzygnięcie – wyniki obrad jury, które wyłonią głównych triumfatorów konkursu. Oprócz tytułu Fasada Roku 2019 i finansowego bonusu w wysokości 10 000 zł, zwycięzcy automatycznie wejdą do rywalizacji na poziomie międzynarodowym, w której stawką będzie tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody pieniężne. Finał trzeciej już edycji Baumit Life Challenge odbędzie się 14 maja 2020 r. w hiszpańskiej Walencji.

 

Patronat honorowy nad 13-tą edycją konkursu objęła Fundacja Twórców Architektury, a wśród mediów patronujących tegorocznej edycji konkursu znalazły się redakcje takich periodyków jak: „Architektura-Murator”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Property Journal” „Renowacje i Zabytki”, „Zawód:Architekt”, a także portale 4budowlani.pl, architektura.info, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, muratorplus.pl, sztuka-architektury.pl czy w-a.pl.


2019-11-14
Źródło: BUENA VISTA / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • budowa domu - porady Liczba postów: 292 Grupa: Trudne tema... Wiecie że domki kanadyjskie drewniane są teraz bardzo popularne? Ja zdecydowałem się na budowę takiego domu, jednak jest tańszy niż murowany no i szybciej się g...
  • Wulkanizacja Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Ja ostatnio szukałem wulkanizacji w Gdańsku. Na szczęście tutaj https://wulkanizator.com.pl/wulkanizacja -gdansk/ znalazłem pomoc. Nawet nie wiedziałem, że obecn...
  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 2989 Grupa: Trudne tema... Jeśli posiadasz swoją firmę to z pewnością warto zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. Ma ono na celu usprawnić funkcjonowanie konkretnego przedsiębiorstwa...
  • Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zam... Liczba postów: 337 Grupa: Trudne tema... Najlepiej wybrać nowe oryginalne, jeśli tylko ma się na to pieniądze. Ale oczywiście można tanio tez kupić używane zamienniki, trzeba się tylko na tym trochę zn...
  • Skup złomu Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... jeżeli szukasz dobrego skupu złomu w Warszawie to polecam zdecydowanie tą stronę http://www.skupzlomu-elektroniki.pl/. Skup złomu i elektroniki warszawa oferuję...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18079 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >