Firma z Polskiego Związku Firm Deweloperskich zwycięża w konkursie Ministerstwa Środowiska

Firma z Polskiego Związku Firm Deweloperskich zwycięża w konkursie Ministerstwa Środowiska

Firma Pro Urba Invest, będąca członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Środowiska „Projekt: PRZESTRZEŃ” w kategorii “Inwestycje mieszkaniowe”.

 

Prestiżową nagrodę zdobyła sztandarowa inwestycja dewelopera – 19. Dzielnica, która została uznana za wzorcowy przykład odzyskania terenów poprzemysłowych zlokalizowanych w centrum miasta. Wśród nagrodzonych były również inne firmy należące do PZFD. Drugie miejsce zajęła firma Tree Development Group za projekt Brzozowa Aleja a wyróżnienie przypadło w udziale Dworkowi Polskiemu za osadę Krzywa Iwiczna.

             

Udało nam się zrealizować wizję stworzenia przyjaznej, otwartej przestrzeni, która w naturalny sposób scala się z tkanką miasta, zachowując jednocześnie atrakcyjny charakter śródmiejskich terenów. Przed nami kolejne etapy i ambicja, aby 19. Dzielnica stała się tętniącą życiem częścią Warszawy, lubianą i chętnie odwiedzaną przez wszystkich mieszkańców stolicy. - komentuje Jacek Putaj - Członek Zarządu firmy Pro Urba Invest.

 

 

Czytaj również: Porcelana dla dań z rusztu

 

Nagrodę przyznano również firmie Tree Development za staranne wykorzystanie naturalnych cech terenu (starorzecze) i stworzenie wartościowego modelu terenu mieszkaniowego w obszarach podmiejskich. Osiedle Brzozowa Aleja 2 to wyjątkowe i pełne uroku miejsce, położone w malowniczym otoczeniu lasów i Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Jesteśmy dumni, że zostało docenione w tak prestiżowym konkursie. Tym bardziej cieszy nas nagroda przyznana za staranne wykorzystanie naturalnego piękna doliny i stworzenie jednego z największych w Polsce prywatnych terenów sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców. – mówi Sylwia Świątczak z Tree Development Group.

 

Konkurs “Projekt: PRZESTRZEŃ” był objęty patronatem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, ponieważ misją firm, które zrzesza organizacja, jest między innymi dbałość o jakość tworzonej przestrzeni publicznej przy poszanowaniu wartości ekologicznych. PZFD chętnie włącza się w inicjatywy mające na celu promowanie zrównoważonego rozwoju polskich miast. Jesteśmy przekonani, że misją deweloperów jest nie tyle budowa mieszkań sensu stricte, co zapewnianie obecnym i przyszłym pokoleniom przyjaznego miejsca do życia. Cieszy nas fakt, że wśród firm nagrodzonych za działania proekologiczne są aż trzy należące do PZFD. - komentuje wyniki konkursu Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

 

Czytaj również: Jubileusz 25-lecia istnienia na naszym rynku

 

Konkurs “Projekt: PRZESTRZEŃ” był skierowany do deweloperów, którzy wpisują się w nurt ekologicznego projektowania i myślenia o biznesie w szerokim kontekście społecznym. Dbałość o środowisko jest wyrazem dojrzałego i odpowiedzialnego myślenia o rozwoju polskich miast, które są w dużej mierze kreowane przez deweloperów. Konkursy takie jak ten zorganizowany przez Ministerstwo Środowiska pełnią istotną funkcję, ponieważ dają szansę nagrodzenia tych, którzy kierują się w swojej pracy wyższą ideą. - dodaje Płochocki.

2015-07-15
Źródło: publicon / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowe oblicze Skanska Commercial Development Liczba postów: 13763 Grupa: Aktualności
  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 776 Grupa: Trudne tema... Szukając nowfego domu można się nieźle napocić przeglądając wszystkie oferty na rynku. Przy obecnej mnogości wszelkich inwestycji jak na przykład http://www.mal...
  • Komu zlecić budowę hali magazynowej? Liczba postów: 2912 Grupa: Trudne tema... Posiadając już taką halę warto zastanowić się nad odpowiednim do tego oprogramowaniem. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, które ma na celu ułatwienie codz...
  • Schody - Radom Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Obecnie raczej mało kto już obawia się dokonywać tego typu zakupów przez internet. Głównie dlatego, że można tam po prostu dużo łatwiej znaleźć coś co się spodo...
  • Obróbka CNC Liczba postów: 315 Grupa: Trudne tema... Jeżeli szukasz dobrej firmy od obróbki metali to warto skontaktować się z firmą http://staltim.pl/. Staltim obróbka skrawaniem CNC spełni wymogi najbardziej wym...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18611 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 262

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >