Gdzie wypoczywają poznaniacy tego lata?

Gdzie wypoczywają poznaniacy tego lata?

Puszcza Zielonka to miejsce, gdzie na weekendy ruszają rzesze poznaniaków. Jeziora, krajobrazy, szlaki piesze i rowerowe zachęcają bogactwem przyrody, ciszą i możliwością odprężenia. Czytaj dalej

 

Te same zalety wykorzystują deweloperzy w promocji swoich inwestycji mieszkaniowych na obrzeżach tego popularnego parku krajobrazowego.

 

Puszcza Zielonka jest jednym z największych kompleksów leśnych w Wielkopolsce. Na jej terenie znajduje się około 50 jezior czy sztucznych zbiorników wodnych, a także rzadkie gatunki roślin. Są tu popularne szlaki turystyczne i rowerowe.

 

Prężnie działający Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” dba, aby walory przyrodnicze puszczy pozostały niezmienne i były miejscem relaksu dla mieszkańców powiatu.

 

 

Taki kierunek obrali również deweloperzy, którzy w gminach na obrzeżach parku stawiają inwestycje mieszkaniowe. Ma być nowocześnie i kameralnie, ale przede wszystkim ekologicznie i bez zbytecznej ingerencji w środowisko naturalne.

 

– "Murowana Goślina to możliwości inwestycyjne i wielkie bogactwo przyrody. To gmina proekologiczna, nowoczesna, dbająca o bezpieczeństwo mieszkańców. W ten nurt wpisuje się także nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza. W planach zagospodarowania dbamy o rozwój terenów zielonych, w trosce o to, by nasza nazwa odpowiadała rzeczywistości" – mówi Adam Szweda, Prezes Zarządu Spółdzielni „Zielone Wzgórza” w Murowanej Goślinie.

 

Czytaj również: Pierwszy najemca MARR Business Park w Krakowie

 

Lasy Puszczy Zielonka oraz dolina Warty, otaczające osiedle, uchodzą za jedne z najatrakcyjniejszych lokalizacji blisko Poznania. W takim otoczeniu spółdzielnia wybudowała osiedle wystylizowane na małe miasteczko. Brukowe uliczki, zaułki, ratusz czy rynek, to tylko niektóre z pomysłów architektów.

 

 

Po wschodniej stronie puszczy, w miejscowości Kobylnica powstaje kompleks dwóch kameralnych budynków wielorodzinnych pod nazwą „Zielona Dolina”

 

"Geometryczna architektura budynków i prostokątne bryły oraz zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych sprawi, że osiedle doskonale wpasuje się w otaczający je zielony kompleks, nie zaburzając przy tym harmonii leśnej doliny" - mówi Filip Przyłuski z Partner Nieruchomości, inwestora Zielonej Doliny.

 

"Place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji zaplanowano tak, by nie straciły niepowtarzalnej atmosfery leśnej polany" - dodaje F. Przyłuski.

 

Czytaj również: Jakie domy preferują kupujący w Warszawie ?

 

Z kolei w Biedrusku, 10 km od północnej granicy Poznania, również w otulinie Puszczy Zielonka powstaje Osiedle Natura budowane przez firmę Jakś-Bud.

 

Przy realizowanych tam mieszkaniach  i domach wykorzystywane są wyłącznie naturalne materiały. Warto zaznaczyć, że towarzyszący inwestycji obszar został włączony do europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000.

 

 

W gminie Czerwonak, w miejscowości Mielno powstaje osiedle Villa Morena, której wykonawcą jest spółka Reduta. Firma daje klientom do wyboru różnorodne przyrodniczo działki na stoku wzgórza, każda malowniczo ukształtowana, wszystkie z pięknym widokiem, w tym na rezerwat Zielonka.

 

- "Projekt urbanistyczny i architektura osiedla, w połączeniu z dziewiczą przyrodą czynią je wyjątkowym" – zapewnia Marek Ważbiński z firmy REDUTA w Poznaniu. - "Projekt z pewnością da mieszkańcom poczucie komfortu i bezpieczeństwa" – dodaje M. Ważbiński.

 

Czytaj również: Katowicka inwestycja Cztery Wieże

 

Deweloperzy obrali wspólny kurs na naturę. W miejskich inwestycjach powstają miniaturowe oazy zieleni, coraz częściej widać także drewniane elementy elewacji.

 

Mieszkańcy osiedli znajdujących się na skraju „zielonych płuc” Poznania mają znacznie więcej możliwości korzystania z uroków terenów zielonych. Puszcza Zielonka to skarb poznańskiego powiatu, to miejsce, które przyciąga jak magnez.

 

 

 

Źródło: Passion PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15863 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 308

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >