Interstone w Pruszczu Gdańskim -  otwarcie nowego oddziału i centrum dystrybucyjnego

Interstone w Pruszczu Gdańskim - otwarcie nowego oddziału i centrum dystrybucyjnego

Gdańsk to cenne zabytki: Dwór Artusa, Brama Mariacka, urokliwe uliczki: Długa, Piwna, Chlebnicka i znana chyba każdemu fontanna Neptuna. Jednak Gdańsk ma również drugie oblicze - industrialne tereny Stoczni, górujące nad miastem wysłużone żurawie, rdzewiejące hangary i platformy dźwigów. Do tych miejskich klimatów, ulubionych przez młodych gdańszczan, niezależnych artystów i performerów nawiązuje nowy wzór spieku kwarcowego marki Laminam – Oxidum Danzica. Czytaj dalej

 

Nowe miejsce

Projektanci, architekci, inwestorzy oraz klienci indywidualni, szczególnie ci z Polski północnej z radością przyjęli wiadomość o otwarciu nowego oddziału i centrum dystrybucyjnego firmy Interstone w Pruszczu Gdańskim, w którym dostępna jest między innymi oferta spieków kwarcowych marki Laminam. Nowo otwarty magazyn to nowoczesna hala o powierzchni 864 metrów kwadratowych oraz profesjonalne biuro sprzedaży. Swoim zasięgiem obejmuje trzy północne województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz kujawsko-pomorskie. Wiosną tego roku planowane jest także otwarcie showroomu, zaaranżowanego z wykorzystaniem spieków kwarcowych i kamieni naturalnych, a zaprojektowanego przez biuro architektoniczne JMW Architekci.

 Nowy wzór wielkoformatowych płyt Laminam

 

Industrialne inspiracje 

Wraz z otwarciem nowego oddziału Interstone Gdańsk, został wprowadzony na rynek autorski wzór spieku kwarcowego, inspirowany industrialnym, stoczniowym charakterem miasta. Spiek kwarcowy Oxidum Danzica to idealny materiał wykończeniowy do wszelkich postindustrialnych przestrzeni, a także loftowych stylizacji. Znakomicie wpisuje się także w charakter współczesnej architektury miejskiej. Dominującym odcieniem spieku Oxidum Danzica jest szarość – od srebrzystej aż po antracyt. Na jego powierzchni widzimy barwę betonowych zabudowań stoczni, kolor burzowego nieba i głębię morza podczas sztormu. Płaszczyznę rozbijają nieregularne metaliczne, plamy nawiązujące swą kolorystyką do rdzy widniejącej na kadłubach statków. Spiek kwarcowy Oxidum Danzica hipnotyzuje. Szczególnie pokryte nim duże metraże robią wrażenie, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

 

Interstone w Pruszczu Gdańskim - otwarcie nowego oddziału i centrum dystrybucyjnego

 

Czytaj również: Na Pomorzu powstanie największa farma fotowoltaiczna w Europie Środkowo-Wschodniej

 

- Mimo industrialnych inspiracji, jest to spiek bardzo uniwersalny, który wpisze się w każde współcześnie urządzone wnętrze. Pięknie korespondować będzie na przykład z naturalnym drewnem, które wizualnie ociepli jego chłodną, pełną dystansu szarość. Z kolei kolor miedzi, czy starego złota podbije rdzawe detale płyty - podpowiada współpracujący z marką architekt Jakub Wiśniewski z pracowni JMW Architekci. - Spiek kwarcowy Oxidum Danzica firmy Laminam w towarzystwie metalu i szkła to gotowy przepis na wnętrze w stylu loft – dodaje architekt.

 

Nowy wzór wielkoformatowych płyt LaminamSpiek kwarcowy Oxidum Danzica 

Czytaj również: W Katowicach powstanie drugie Centrum Logistyczne Cosentino

 

Nowe płyty Laminam wyprodukowano w limitowanej serii. Produkt jest dostępny w rozmiarze XL (324x162 cm i grubości 1,2 cm). Spiek Oxidum Danzica będzie częścią nowej kolekcji Design, która wejdzie do sprzedaży w całej Polsce już pod koniec stycznia br.

 

Wszechstronne zastosowanie

Spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam to bardzo wytrzymały, a co za tym idzie i wszechstronny materiał wykończeniowy. Z powodzeniem stosuje się go na elewacjach budynków oraz we wnętrzach – na podłogach, ścianach, w łazienkach i kuchniach w formie blatów i wysp kuchennych. Wielkoformatowe płyty Laminam projektanci stosują także jako okładzinę na drzwi oraz materiał, z którego powstają elementy mebli, np. blaty stołów i stolików kawowych.

2021-01-19
Źródło: HSH PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16452 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 676

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >