Inwestycje budowlane pod Warszawą: program

Inwestycje budowlane pod Warszawą: program "Rodzina na swoim" pomoże zamieszkać w inwestycjach Włodarzewska SA

O tym, że światowy kryzys gospodarczy zagościł w Polsce już na dobre, nie trzeba nikogo przekonywać. Z każdej strony słyszymy o zwolnieniach masowych i zamykaniu kolejnych fabryk Czytaj dalej

Również gospodarka pieniężna przysparza nam wiele kłopotów. Złoty mocno się osłabił a waluty obce tj. frank czy euro przekroczyły prognozowane przez analityków wartości. Ponadto banki zaostrzyły warunki udzielania kredytów mieszkaniowych. W takiej sytuacji do łask wraca uchwalony w 2002 r. program rządowy „Rodzina na swoim”.


Program rządowy „Rodzina na swoim” umożliwia korzystanie z dopłat do odsetek od kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w polskich złotych. Program jest skierowany do małżeństw lub osób samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko. Zgodnie z Ustawą z dnia 13 listopada 2002r. (o dopłatach do oprocentowania kredytów mieszkaniowych o stałej stopie procentowej), która reguluje zasady przydzielania w/w dopłat, pomoc rządową przeznaczyć możemy na:
-    kupno mieszkania na rynku pierwotnym
-    kupno mieszkania na rynku wtórnym
-    nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu lub domu
-    wybudowanie domu
-    dokończenie budowy domu
-    pokrycie kosztów budowy lokalu lub domu przez spółdzielnię
-    wkład budowlany w spółdzielni
-    nadbudowa, rozbudowa lub przebudowa istniejącego budynku, w wyniku czego ma powstać lokal mieszkalny, stanowiący odrębną nieruchomość

Istnieją też pewne ograniczenia; kryterium kosztowe, które reguluje nam maksymalną cenę lub koszt budowy naszej nieruchomości, nie może przekroczyć 40% średnich kosztów budowy w danym mieście. Mimo to, liczba mieszkań zakupionych z programem „Rodzina na swoim” wciąż rośnie. Kredyty złotówkowe wróciły do łask, a banki coraz chętniej udzielają kredytów mieszkaniowych w naszej rodzimej walucie.

Deweloperzy oferują swoim klientom zakup mieszkań spełniających wymagane kryteria. Jednym z nich jest warszawska firma deweloperska Włodarzewska SA, która w swojej ofercie posiada dwie inwestycje, umożliwiające klientom zakup nieruchomości korzystając z programu „Rodzina na swoim”. Pierwsza z nich zlokalizowana jest na warszawskim Tarchominie (Słoneczne Przedmieście), druga w Brwinowie (Osiedle Sportowa). Obie lokalizacje posiadają rozbudowaną infrastrukturę miejską, w której skład wchodzą przedszkola, sklepy i szkoły oraz dobrą komunikację, umożliwiającą szybki dojazd do centrum Warszawy.


Osiedle Sportowa to osiedle mieszkaniowe składające się z sześciu budynków dwu i trzypiętrowych, którego realizację Włodarzewska rozpoczęła na początku bieżącego roku. Budowa pierwszego etapu (164 mieszkań) zakończy się w II kwartale 2010 roku. W pierwszym etapie inwestycji Włodarzewska SA oferuje 32 mieszkania jednopokojowe, 75 dwupokojowych, 44 trzypokojowych i 13 czteropokojowych.

Osiedle Słoneczne Przedmieście znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wiślanych terenów zielonych i składa się z trzech budynków (dwa z nich trzypiętrowe; jeden dwupiętrowy) położonych wzdłuż działki z mieszkaniami o powierzchni od 27 do 110 m2; w tym 74 mieszkania dwupokojowe, 49 trzypokojowych, 15 czteropokojowych i 2 pięciopokojowe (dwupoziomowe z tarasami na dachach domów). Mieszkania posiadają balkony, loggie i duże tarasy (do 57m3) – projektant przewidział mieszkania z aneksami kuchennymi jak i z kuchniami zamkniętymi. Mieszkańcy mają możliwość wykupienia miejsca postojowego w garażu podziemnym.
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17343 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 269

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >