Inwestycje i nieruchomości – lista artykułów

Mieszkania w historycznej kamienicy na ul. Matejki 51 w Poznaniu

Dużym atutem inwestycji jest lokalizacja. Adres Matejki 51 znajduje się vis a vis Parku Wilsona, który kiedyś pełnił funkcję ogrodu botanicznego w Poznaniu. To zielona część Łazarza, dobrze skomunikowana z centrum miasta, w tym m.in. MTP, dworcem kolejowym. Projekt zakłada renowację kamienicy, w której znajdzie się 49 mieszkań, zlokalizowanych na siedmiu kondygnacjach. Zakończenie prac jest planowane na III kwartał 2021.

Osiedle domów Ville Parkowe powstaje w Wilanowie

Osiedle Ville Parkowe powstaje przy ul. ul. Hoserów w Wilanowie. Każdy dom będzie mieć powierzchnię 150 m kw., garaż oraz własny ogród o powierzchni od 350 do 600 m kw. W pierwszym etapie powstanie 10 budynków, zaś w drugim – 8 budynków o łącznej powierzchni mieszkaniowej ponad 5,5 tys. m kw. W zależności od preferencji nabywcy mogą wybrać domy połączone ścianą szczytową lub garażami.

Domy pod Wrocławiem - zamieszkaj na terenie przystani nad brzegiem jeziora

Oglądając domy pod Wrocławiem na ogół trudno oprzeć się wrażeniu, że są one budowane na całkowicie losowym skrawku wolnego terenu, a za ich powstaniem nie leży żaden głębszy zamysł urbanistyczny. Wszechobecny ścisk, od którego mieszkańcy miast usilnie próbują uciec, roztacza swe kręgi daleko poza granice Wrocławia. Wiele osób porzuca przez to plany zakupu własnego wrocławskiego domu, dochodząc do słusznego wniosku, że inwestowanie sporych pieniędzy w skrawek ziemi nie zawsze wniesie w ich życie istotną różnicę. Całe szczęście pośród najnowszych inwestycji deweloperskich znajdują się takie, które zdecydowanie przełamują współczesne standardy. Pośród nich można trafić na prawdziwe perełki, takie jak Przystań pod Lasem zlokalizowana w sąsiedztwie podwrocławskiej miejscowości Chrząstawa Wielka.

Żłobek to dziś „must have” każdego osiedla. Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów w Krakowie ma nowy żłobek

Do bogatej oferty udogodnień dla rodzin z dziećmi na Osiedlu Wizjonerów dołączył nowy żłobek publiczny prowadzony na zlecenie i ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Już wcześniej można było korzystać tu również z zajęć dostępnych w ramach Klubu Rodziców działającego w przestrzeni klubu osiedlowego K2O. Żłobek funkcjonuje od początku stycznia bieżącego roku, a we wtorek 11 lutego odwiedził go Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Modernizacja zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce

Lider produkcji szyb zespolonych w Polsce – Pilkington IGP podjął decyzję o rozbudowie zakładu w Ostrołęce. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na marzec 2020 roku. Dzięki powiększeniu powierzchni, doposażeniu zakładu, a także zwiększeniu zatrudnienia, przewidywane jest podwojenie mocy produkcyjnych.

Pierwszy etap poznańskiego osiedla Fama Jeżyce

W jednej z największych i wyczekiwanych inwestycji na poznańskich Jeżycach uruchomiono proces rezerwacji mieszkań. Ten oryginalny projekt powstanie na terenach dawnej fabryki Wiepofama, w samym sercu jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Poznania. Budowa ruszy już w pierwszym kwartale tego roku.

Inwestycja Dom Mehoffera - inspirowana twórczością młodopolskiego artysty

Rozpoczęła się przedsprzedaż mieszkań w nowej inwestycji – Domu Mehoffera. Osiedle powstanie przy ul. Mehoffera 23 na warszawskim Tarchominie i zaoferuje klientom łącznie 129 lokali.

Planowane na 2020 r. inwestycje deweloperskie na terenie Poznania

Miniony rok znów okazał się rekordowy pod względem liczby sprzedanych, jak i budowanych mieszkań. Liczba oddanych do użytkowania budynków wielorodzinnych na terenie Poznania wyniosła 78, co daje 4356 lokali mieszkalnych. To o 836 więcej niż rok wcześniej. Prognozy na kolejne lata są optymistyczne. W 2019 r. rozpoczęto budowę 107 nowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych, czyli o 49 więcej niż rok wcześniej. A to z pewnością nie wszystko. Spodziewać się możemy debiutów kolejnych projektów. O plany na rok 2020 zapytaliśmy poznańskich deweloperów.

Nowe budynki na osiedlu Księżnej Dąbrówki pod Poznaniem

Rozpoczęła się budowa jedenastego etapu Osiedla Księżnej Dąbrówki. Jego rozbudowa trwa od 19 lat, a kolejne odsłony cieszą się niesłabnącą popularnością. Tym razem powstaną tam 63 mieszkania w kameralnym, dwupiętrowym budynku. Pierwsze z nich znalazły swoich nabywców jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał przyszłego roku.

Polski deweloper nowoczesnych przestrzeni magazynowych buduje w międzynarodowym systemie BREEAM

Dotkliwe skutki ocieplenia klimatu oraz porozumienie paryskie z 2015 roku, wytyczające pierwszy wiążący ogólnoświatowy plan działania dla złagodzenia zmian klimatycznych, sprawiły, że również branża logistyczna coraz mocniej stawia na zrównoważone budownictwo. Polski deweloper magazynowy, jako pierwszy tworzy innowacyjną linię produktową. Jej głównym założeniem jest dostarczenie obiektów, gdzie ekologiczne rozwiązania pomogą zminimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Budowa pierwszego magazynu według nowej zielonej koncepcji ruszy w pierwszej połowie roku.


Stron: 371 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15887 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 374

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >