Inwestycje i nieruchomości – lista artykułów

Miastotwórcza inwestycja Moje Miejsce I na Dolnym Mokotowie zmienia właściciela

Biurowiec Moje Miejsce I, który jest częścią wielofunkcyjnej inwestycji „destination” na warszawskim Dolnym Mokotowie, zmieni właściciela. Echo Investment sprzedaje go za 47,3 mln euro inwestorowi instytucjonalnemu działającemu na rynku nieruchomości. Biurowiec jest prawie w pełni wynajęty renomowanym najemcom oraz ma certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

Nowe przepisy w ramach Polskiego Ładu zmniejszą zyski wynajmującym nieruchomości

W Polskim Ładzie pojawiły się zmiany dotyczące przepisów rozliczania podatków z tytuł najmu nieruchomości. Rząd zamierza usunąć możliwość opodatkowania przychodów z tego tytułu według skali podatkowej, pozostawiając jedynie ryczałt ewidencjonowany.

Nowa krakowska inwestycja - Noble Residence na ulicy Smoleńsk

O zrównoważonym rozwoju w zakresie budownictwa mieszkaniowego mówi się coraz odważniej. Zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy nowoczesnymi rozwiązaniami a najwyższymi standardami dbałości o środowisko, wytycza wciąż jeszcze nowatorskie ścieżki, które obierają wyłącznie najbardziej doświadczeni i świadomi deweloperzy. Taka wizja rynku mieszkaniowego na szczęście staje się coraz bardziej oczywista oraz dostępna, natomiast klienci zwracający uwagę i oczekujący eko rozwiązań, doceniają i poszukują mieszkań w projektach realizowanych zgodnie z tą filozofią.

Uroczyste otwarcie budowy zakładu produkcyjnego Persán we Wróblowicach na Dolnym Śląsku

Nowoczesny obiekt jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój spółki oraz rosnące zapotrzebowanie rynkowe. Będzie przygotowany na 1000 stanowisk pracy. 14.09.2021 r. miało miejsce uroczyste otwarcie budowy. Planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał 2023 roku.

W Wałbrzychu powstaje nowoczesne osiedle mieszkaniowe - Nowe Podzamcze

PCG rozpoczyna sprzedaż mieszkań w Wałbrzychu. W inwestycji Nowe Podzamcze wybuduje 114 mieszkań z widokiem na Książański Park Krajobrazowy. Będzie to pierwsze tak nowoczesne osiedle w Wałbrzychu.

Nieruchomości komercyjne w Polsce z największym wzięciem w Europie Środkowo-Wschodniej

Większość kapitału zainwestowanego w nieruchomości komercyjne w Europie Środkowo-Wschodniej w pierwszym półroczu br. trafiła do Polski. Prognozy dotyczące krajowego rynku inwestycyjnego są bardzo optymistyczne.

Czym zajmuje się zarządca nieruchomości?

Chociaż w 2013 roku zniesiony został obowiązek posiadania licencji państwowej przez zarządców nieruchomości to w praktyce wszyscy liczący się na rynku taką licencję posiadają. Można też zarządzać nieruchomościami w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ale wszyscy zarządcy nieruchomości muszą posiadać specjalistyczne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od wykonywanych czynności.

Red Bull najemcą w Forcie Mokotów

Nietuzinkowy, historyczny obiekt znajdujący się przy ul. Racławickiej w Warszawie, został zrewitalizowany. Na 4 hektarach powierzchni proponuje dziś klimatyczne, industrialne lokale biurowe i usługowe, zielone tereny rekreacyjne, restauracje z ogródkami, ofertę kulturalną, a także przestrzenie do organizacji spotkań. Teraz Fort Mokotów stał się także siedzibą znanej marki. Red Bull zajął niemal 1,8 tys. mkw. powierzchni na trzech poziomach świeżo wyremontowanego, największego z sześciu budynków Fortu.

Trwa sprzedaż mieszkań warszawskiej inwestycji La Praga

Kameralne osiedle La Praga powstające w samym sercu Pragi Północ, to miejsce stworzone z myślą o aktywnych uczestnikach życia kulturalnego Warszawy. Właśnie ruszyła sprzedaż mieszkań.

Kawalerki do kupienia na warszawskiej Pradze

Szczególną popularnością wśród warszawskich inwestorów średnio i długoterminowych cieszą się kawalerki i mniejsze mieszkania, pod warunkiem, że będą dobrze zlokalizowane. Polacy lokują swoje oszczędności wybierając nieruchomości jako bezpieczne przechowanie wartości dla swoich pieniędzy przed inflacją. Nawet w tak trudnych i nieprzewidywalnych czasach, w sytuacji nagłego lockdownu gospodarki, okazały się one bezpieczną przystanią. W 2020 roku sprzedano rekordową liczbę 210-220 tys nowych mieszkań i domów. Choć w czasie pandemii chwilowo załamał się rynek najmu krótkoterminowego, to jak potwierdza najnowszy raport NBP, najem długoterminowy ma się całkiem dobrze.


Stron: 378 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17077 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 318

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >