Inwestycje i nieruchomości – lista artykułów

Na czym polega inwestowanie w nieruchomości poprzez produkty giełdowe?

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było zarezerwowane dla osób zamożniejszych. Są tacy, którzy mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania lub domu za gotówkę, jednak zdecydowana większość posiłkuje się kredytami hipotecznymi. Te z kolei wiążą się z licznymi barierami, szczególnie w przypadku osób mniej zamożnych.

Czy obywatele Ukrainy są zainteresowani kupnem mieszkań w Polsce?

Czy osoby przyjeżdżające z Ukrainy zainteresowane są zakupem mieszkań w naszym kraju? Czy odwiedzają biura sprzedaży deweloperów? Jakimi lokalami się interesują? W jakich lokalizacjach? Czy wśród kupujących są również Rosjanie i Białorusini?

W Szamotułach powstaje Osiedle Olimpijskie

Spółka Agrobex wprowadziła do sprzedaży nowy projekt mieszkaniowy. W Szamotułach deweloper zrealizuje osiedle Olimpijskie. W pierwszym etapie inwestycji powstanie budynek wielorodzinny z 50 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu.

Pośrednik nieruchomości przestał być postrzegany jako zło konieczne - coraz chętniej korzystamy z usług biur nieruchomości

Każdego roku na polskim rynku nieruchomości zawieranych są setki tysięcy transakcji – zarówno kupna i sprzedaży mieszkań czy działek, jak i umów najmu. Coraz częściej w tym procesie uczestniczą pośrednicy nieruchomości. Czasy, w których sprzedający i nabywcy nie chcieli korzystać z fachowej pomocy z obawy, że pośrednik jest tylko zbędnym kosztem, odeszły już do lamusa. 56 proc. Polaków, którzy skorzystali z usług pośredników, ocenia ich dobrze, a prawie 60 proc. z nich chciałoby podjąć taką współpracę ponownie – wynika z badania Otodom, który co roku nagradza też najlepsze agencje pośrednictwa tytułem Lidera Nieruchomości.

Ruszyła sprzedaż mieszkań o podwyższonym standardzie na osiedlu Lokum Salsa w Krakowie

Inwestycja Lokum Salsa mieści się przy ul. Klimeckiego w popularnej dzielnicy Krakowa – Zabłocie. Do użytku zostały już oddane dwa budynki z etapów I i II. Teraz deweloper wprowadza do oferty mieszkania z kolejnego, trzeciego etapu inwestycji.

W jakiej sytuacji możliwe jest podniesienie końcowej ceny mieszkania lub domu, ze względu na wskaźnik inflacji?

Dwucyfrowa inflacja, kolejne podwyżki stóp procentowych, coraz droższe materiały budowlane i surowce oraz koszty wykonawstwa, a na horyzoncie nowa ustawa deweloperska. Jak w związku z tym deweloper decydując się na rozpoczęcie budowy nowej inwestycji, która zajmuje średnio dwa lata, ma wycenić nieruchomość dla klienta, skoro ceny rosną z dnia na dzień? Czy da się założyć jakiś margines bezpieczeństwa, który zadowoli klienta, dewelopera i generalnego wykonawcę? Czy rozwiązaniem tej sytuacji może okazać się powrót do indeksacji cen mieszkań?

Facility Management – nowoczesne rozwiązania dla zarządców nieruchomości

Do zarządcy nieruchomości należy dbanie o prawidłowe funkcjonowanie obiektu. Jest to zadanie wymagające dobrej organizacji i zajmowania się osobno każdą sprawą, wraz z zatrudnianiem podwykonawców. Felicity Management warto więc powierzyć profesjonalnej firmie, która zajmuje się wszystkim kompleksowo. Co warto wiedzieć na temat tego typu usług?

Biurowiec Warsaw UNIT otrzymał certyfikat WELL Health-Safety Rating

Warsaw UNIT w pełni przystosowany do pracy w postpandemicznej rzeczywistości. Skuteczność rozwiązań zastosowanych w wieżowcu potwierdzona została certyfikatem WELL Health-Safety Rating.

W których miastach buduje się dziś nowe inwestycje w Polsce?

Deweloperzy chcieliby budować więcej i szybciej. Do grona największych graczy na rynku nieruchomości dołączają kolejne mniejsze i bardzo obiecujące miasta. Podaż jest wciąż wysoka, mimo wysokich cen, które od blisko pięciu lat idą cały czas w górę. Jak wygląda obecnie mapa rynku nieruchomości w Polsce?

Zakończyła się budowa kompleksu biurowego .KTW II przy Spodku w Katowicach

Niemal 2,5 roku od rozpoczęcia realizacji .KTW II, biurowiec uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac związanych z wykańczaniem powierzchni najmu. Tym samym do finału zmierza sześcioletni projekt kompleksu biurowego .KTW – flagowej inwestycji TDJ Estate, którą tworzą dwa budynki zlokalizowane tuż obok katowickiego Spodka.


Stron: 381 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17562 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >