Inwestycje i nieruchomości – lista artykułów

W strefę pełną zieleni zamienią się Bulwary Warty w Częstochowie

Galeria Jurajska rozpoczęła pracę modernizacyjne nad bulwarem Warty. Potrwają one do 2018 roku, a ich efektem będzie nowoczesna i ogólnodostępna strefa wypoczynku z drzewami, ozdobnymi krzewami i trawami, „mokrym chodnikiem” i placem zabaw dla dzieci.

Dlaczego w polskich miastach buduje się coraz ciaśniej?

Od kilkunastu lat w dużych miastach Polski buduje się osiedla mieszkaniowe, które przypominają gigantyczne, ciasno ustawione kostki domina – ich powstawanie narzuca współczesny rynek nastawiony na maksymalizację zysku. Są jednak pierwsze, diametralnie inne inwestycje – ekologiczne, pełne zieleni, zaprojektowane z myślą o komforcie mieszkańców. Czy zdobędą zwolenników?

Inwestycja Kossak Residence w Krakowie

Upper Finance Med Consulting pozyskał finansowanie w wysokości 21,5 mln zł na realizację inwestycji Kossak Residence w Krakowie – projekt o charakterze apartamentowym wraz z powierzchniami usługowymi.

Rozpoczęła się budowa największego kompleksu biurowo-konferencyjno-hotelowego Posejdon w Szczecinie

Pierwszy z czterech żurawi wieżowych stanął w weekend na placu budowy „POSEJDONA”. W ciągu dwunastu miesięcy powstanie tu 9 kondygnacji liczącego prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni kompleksu. Przygotowania do instalacji pierwszego, wysokiego na 55 metrów żurawia, trwały przez cały tydzień.

Fashion Outlet Kraków powstaje na krakowskim Dąbiu

Nowe centrum Fashion Outlet Kraków, inwestycja realizowana w krakowskiej dzielnicy Dąbie, zaoferuje klientom innowacyjny koncept na polskim rynku centrów outletowych łączący w sobie zakupy z bogatą ofertą rozrywkowo–usługową. Klienci uzyskają dostęp do blisko 100 sklepów, kawiarni, restauracji, kręgielni czy kina Cinema City IMAX. Choć ukończenie inwestycji planowane jest dopiero w 2018 roku, blisko 50 proc. powierzchni centrum znalazło już najemców.

W Krakowie otwarto biurowiec Axis

Uroczyste otwarcie budynku biurowego Axis i pierwszego etapu Superścieżki – największego projektu miastotwórczego w Polsce - już za nami. To właśnie w Axis zadomowiła się firma ABB, globalna firma specjalizująca się w technologiach dla energetyki i automatyki, stając się głównym najemcą obiektu. Projekt biurowy, zlokalizowany u zbiegu ważnych krakowskich arterii komunikacyjnych stworzył nową oś administracyjno-biznesową, przy której powstał również wyjątkowy projekt przestrzeni miejskiej. I etap Superścieżki, który Skanska oddała mieszkańcom to nie tylko nowa droga dla rowerzystów, ale przede wszystkim przyjazne miejsce sprzyjające odpoczynkowi, zabawie oraz inicjatywom społecznym.

Nowa 5 Dzielnica w Krakowie

Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. firma z ugruntowaną pozycją na rynku budowlanym, realizuje inwestycję mieszkaniową „Nowa 5 Dzielnica” w Krakowie. W pierwszym etapie powstanie ok. 750 lokali, o łącznej powierzchni ok 35 000 m2. Przekazanie kluczy przyszłym mieszkańcom planowane jest na III kwartał 2018 r. Wymarzone „M” można nabyć już od 6.500 zł za m kw.

II etap budowy Bytkowska Park – inwestycji dla osób, które chcą mieszkać w sercu Śląska

Nieruchomość jest zlokalizowana u zbiegu ulic Bytkowskiej i Telewizyjnej w klimatycznej dzielnicy Katowic Wełnowiec-Józefowiec. Projekt zakłada realizację kameralnego osiedla z garażami podziemnymi i naziemnymi miejscami postojowymi. Przestrzenne mieszkania zostały zaprojektowane w trosce o komfort mieszkańców.

Rozpoczął się II etap budowy osiedla na krakowskich Klinach

Wawel Service rozpoczął drugi etap budowy „Krygowskiego” – inwestycji dla osób, które szukają niebanalnych rozwiązań. Spokojna i malownicza okolica, z dala od miejskiego zgiełku z pewnością spodoba się osobom pragnącym nabrać dystansu do codzienności.

W Konstancie rozpocznie się budowa centrum handlowego Quick Park

Real2B Development otrzymał pozwolenie na budowę Quick Parku w Konstancinie. Decyzja pozwoli deweloperowi na rozpoczęcie robót budowlanych centrum handlowego, którego otwarcie zaplanowano na przyszły rok. Quick Park udostępni najemcom 5 tys. m. kw. GLA, a klientom 180 miejsc parkingowych.


Stron: 360 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16669 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 363

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >