Kawalerki na wynajem – sposób na skuteczne inwestowanie?

Kawalerki na wynajem – sposób na skuteczne inwestowanie?

Zakup nieruchomości to znakomita lokata kapitału, która nigdy nie straci na wartości. Ta forma inwestowania jest bardziej stabilna niż lokaty na rynku kapitałowym, zwłaszcza przy obecnym niskim poziomie ich oprocentowania. Jak wybrać mieszkania, które możliwie najszybciej zagwarantuje zwrot z inwestycji?

 

 

Największą popularnością w kontekście nieruchomości inwestycyjnych cieszą się kawalerki. Deweloperzy często budują całe osiedla przygotowywane dla osób szukających niewielkiego mieszkania - np. kawalerki Lokum Smart City we Wrocławiu, gdzie praktycznie wszystkie lokale użytkowe posiadają niewielkie metraże. W przypadku zakupu nowych kawalerek cena za metra kwadratowy nie wydaje się może szczególnie atrakcyjna, jednak wiele osób poszukuje małej kawalerki z uwagi na fakt, że ogólna cena za nieruchomość jest stosunkowo dobra.

 

Inwestycja w kawalerkę pod wynajem – jak wybrać najlepszą?

Bardzo ważnym kryterium jest lokalizacja nieruchomości. Ceny jednopokojowych mieszkań w centrum miasta zazwyczaj nie ulegają obniżeniu, ponieważ popyt na tego typu mieszkania w zasadzie nie maleje. Nowoczesna kawalerka znajdująca się w pobliżu uczelni wyższych, centr biznesowych, ośrodków opieki medycznej czy zaplecza handlowo-usługowego będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno osób, które poszukują nieruchomości inwestycyjnych, jak również tych, którzy poszukują lokum na własne potrzeby. Taki lokal można przeznaczyć na działalność komercyjną. Jednopokojowe mieszkanie to znakomity wybór dla studentów, singli, osób rozpoczynających samodzielne życie oraz tych, którzy nie potrzebują większego metrażu.

 

Czytaj również: Inwestycja w mikroapartament - dla kogo?

 

Kawalerki na wynajem – sposób na skuteczne inwestowanie?

 

Co jest popularne na rynku najmu?

Niesłabnącą popularnością w miastach, w których znajdują się ośrodki akademickie (np. Wrocław, Kraków, Poznań, Warszawa, Łódź) cieszą się oczywiście jednopokojowe mieszkanie z przeznaczeniem dla studentów dziennych lub zaocznych. Wybierając kawalerkę dla studenta, warto wybrać inwestycję zlokalizowaną w pobliżu ośrodków akademickich. Jeśli z różnych powodów nie jest to możliwe, należy skoncentrować się na poszukiwaniu mieszkania usytuowanego w otoczeniu rozbudowanych węzłów komunikacji miejskiej. Bliskość linii autobusowych czy tramwajowych znacznie ułatwia poruszanie się po mieście i pozwala na wygodne dotarcie do pracy czy na uczelnię. Ten aspekt jest bardzo doceniany wśród potencjalnych najemców.

 

Czego szukają najemcy?

Studenci i osoby będące na początku swojej drogi zawodowej z pewnością zainteresują tanie kawalerki. Przed ustaleniem ceny wynajmu naszej nieruchomości, warto zrobić rozeznanie na rynku, aby sprawdzić, ile kosztuje wynajęcie kawalerki. Należy również obliczyć, jaki będzie zysk z inwestycji. Potencjalni najemcy są zainteresowani również standardem wyposażenia. Warto zadbać o to, aby w mieszkaniu znalazło się biurko oraz wygodny fotel przeznaczony dla osób pracujących przy komputerze. Przyszli mieszkańcy z pewnością zapytają także o wysokości opłat dodatkowych (rachunki, opłaty za wywóz śmieci czy ewentualne miejsce postojowe) oraz o wysokość kaucji.

 

Kawalerka na wynajem jako lokata kapitału

Kawalerka na wynajem to atrakcyjna i bezpieczna forma lokowania kapitału. Nieruchomość położona w centrum lub w jego pobliżu będzie cieszyła się zainteresowaniem zarówno osób poszukujących lokum na własne potrzeby, jak i tych planujących działalność komercyjną.

 

Czytaj również: Kupno nieruchomości pod przyszły wynajem - jak przeprowadzić transakcję, aby najwięcej zarobić?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15816 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >