Kolejne mieszkania na sprzedaż w RnS

Kolejne mieszkania na sprzedaż w RnS

Dom Development SA, wiodący deweloper na polskim rynku, posiada w swojej ofercie blisko 190 mieszkań, które po zmianie limitów kwalifikują się do rządowego programu Rodzina na Swoim. Czytaj dalej

 

Są to mieszkania na osiedlach Derby 14 (II, III etap) oraz Miasteczko Regaty (IV, V, VI etap). W ramach tej oferty znajdują się mieszkania o metrażach od 35,5 m2 do 72,6 m2, natomiast ceny kształtują się w przedziale od 4 950 zł/m2 do 5 785 zł/m2.  Najnowszy wskaźnik przeliczeniowy (limit ceny) mieszkań obowiązujący w IV kwartale 2012 roku w Rodzinie na swoim w Warszawie to 5 789,5 zł/m2. 

 

Osiedle Derby 14  Osiedle Derby 14, usytuowane przy ul. Skarbka z Gór na warszawskiej Białołęce jest bardzo nowoczesnym osiedlem, zbudowanym w okolicy o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Łącznie na osiedlu Derby 14, powstanie blisko 700 mieszkań w czterech etapach w najbardziej poszukiwanych metrażach. Obecnie, łącznie na trzech etapach, zostało zbudowanych lub znajduje się w budowie 517 mieszkań w dwu-, trzy- i czteropiętrowych budynkach. W ofercie sprzedaży na II i III etapie tego osiedla znajdują się obecnie 23 mieszkania spełniające kryteria programu Rodzina na swoim. 

 

Czytaj również: Gdzie można kupić mieszkanie do 200 tysięcy?

 

Najmniejszy lokal dostępny obecnie w ofercie sprzedaży spełniający kryteria rządowego programu to mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 49,4 m2, natomiast największe to trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 72,6 m2. Przedział cenowy mieszkań kształtuje się od 5 400 do 5 785 zł/m2. 

 

Osiedle Miasteczko Regaty

Osiedle Miasteczko Regaty jest położone tuż przy malowniczym Kanale Żerańskim, przy ul. Kobiałka na warszawskiej Białołęce. Cała inwestycja Miasteczko Regaty obejmuje 3-piętrowe budynki wielorodzinne oraz 88 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. W części mieszkaniowej (budynki 3-piętrowe) powstanie łącznie 1 259 lokali, 599 miejsc postojowych naziemnych oraz 755 miejsc w garażach podziemnych. 

 

Czytaj również: Gdzie kupimy taniej mieszkanie?

 

Obecnie oddanych do użytku jest blisko 940 mieszkań w budynkach wielorodzinnych, natomiast 160 (etap VI) jest w budowie. Na osiedlu Miasteczko Regaty w ofercie sprzedaży na etapach IV, V, VI jest 210 mieszkań z czego 164 spełniające kryteria programu Rodzina na swoim. Najmniejszy lokal dostępny obecnie w ofercie sprzedaży spełniający kryteria rządowego programu to mieszkanie kawalerka o powierzchni 35,5 m2 z przylegającym 30 metrowym ogródkiem na parterze, natomiast największe to trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 70,5 m2. Przedział cenowy mieszkań kształtuje się od 4 950 do 5 785 zł/m2.

 

Mamy przed sobą ostatni kwartał funkcjonowania rządowego programu Rodzina na swoim. Zgodnie z oczekiwaniami rynku, limity cenowe są systematycznie zmniejszane, więc obecnie na rynku pierwotnym niewiele mieszkań w odniesieniu do całej oferty spełnia kryteria programu. W naszej ofercie mamy blisko 190 mieszkań z rządową dopłatą, jednak jest to tylko około 7% naszej oferty mieszkań będących obecnie w sprzedaży. Wraz z wygaszaniem tego programu systematycznie spada liczba mieszkań, które sprzedajemy w ramach RnS, więc obecnie jego wpływ na naszą sprzedaż jest niewielki. Jest to jednak ostatni kwartał obowiązywania tego programu, więc wszyscy, którzy rozważali zakup mieszkania i kwalifikują się do programu, powinni szybko podjąć decyzję – powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu w Dom Development SA.  

 

Źródło: M+G / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >