Konkurs Mozaikowa mapa Polski dobiegł końca. Znamy zwycięzców

Konkurs Mozaikowa mapa Polski dobiegł końca. Znamy zwycięzców

Druga edycja konkursu Mozaikowa mapa Polski zakończona! Jury wybrało trzech szczęśliwców, do których trafią nagrody rzeczowe.

 

Trójka najlepszych

Zwyciężczynią drugiej edycji konkursu Mozaikowa mapa Polski została Anna Kaczmarska, która odkryła przed nami piękno mozaiki znajdującej się w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie. W jej ręce trafi smartfon HTC One. W gronie laureatów znaleźli się również Leszek Włodkowski-Moszej, który sfotografował dekorację upamiętniającą bitwę pod Cedynią z 972 roku, oraz Piotr Kyc za przesłane zdjęcie wakacyjnej mozaiki z Nowego Sącza. Obaj Panowie otrzymują równorzędne nagrody w postaci fotografii wybranej mozaiki wydrukowanej na piance oraz albumu ze zdjęciami miejsc wartych odwiedzenia. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

 

Czytaj również: Laureaci Przeglądu Zawód:Architekt:Award

 

Miejsce I

 

Ostatni etap konkursu już trwa

Przed nami trzeci etap konkursu, którego wyniki poznamy w grudniu. Jeśli w Waszych zbiorach znajdują się zdjęcia mozaik zdobiących okoliczne budynki, nie zwlekajcie z ich wysyłką. Wejdźcie na stronę www.ratujemymozaiki.com i dodajcie swoje fotografie oraz krótki opis. Oprócz satysfakcji, że dzięki Wam powstaje unikatowa mapa, która jest zbiorem polskiego dziedzictwa kulturowego, macie również szansę na wygranie atrakcyjnych nagród rzeczowych. To już ostatnia taka możliwość!

 

Czytaj również: Wiecha na Żoliborzu Artystycznym

 

Miejsce II


Dlaczego właśnie mozaiki?

Barwne mozaiki w różnorodnej formie i tematyce zdobią ściany budynków na terenie całej Polski. Niestety niejednokrotnie ulegają zniszczeniu i zapomnieniu, a wraz z upływem czasu tracą swój urok. Aby je ocalić, Grupa Paradyż i Fundacja Architektury zainicjowały akcję Ratujemy Mozaiki,
a konkurs Mozaikowa mapa Polski  to jedno z działań prowadzonych w ramach projektu.

 

Miejsce III

2013-11-06
Źródło: multi pr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17200 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >