Krakowskie inwestycje

Krakowskie inwestycje

Kompleks biurowców zlokalizowany jest przy ul. Puszkarskiej, w sąsiedztwie centrum handlowego. Obecnie składa się z czterech budynków klasy A o łącznej powierzchni 35 000 m2 (drugi etap inwestycji biurowej jest w trakcie realizacji) tworzących zwarty układ urbanistyczny wokół przestronnego placu urządzonego z myślą o pieszych. Czytaj dalej

 

Bonarka for Business laureatem plebiscytu „Kraków - mój dom“

 

Bonarka for Business (B4B), krakowski projekt biurowy TriGranit Development Corporation oraz Grupy IPR, zdobył pierwsze miejsce w kategorii architektura przestrzeni publicznej w plebiscycie „Kraków - mój dom“, organizowanym przez Urząd Miasta  Krakowa i Dziennik Polski.

 

 Według kapituły plebiscytu, której przewodniczył prof. Witold Cęckiewicz, jest to „rzadki przykład inwestycji komercyjnej, której towarzyszy realizacja przestrzeni publicznej na wysokim poziomie”.

Wyraz architektoniczny poszczególnych budynków B4B został wyraźnie zróżnicowany, aby wzbogacić powstałą przestrzeń, nadając jej cechy typowego miasta. Plac o powierzchni ok. 6.600 m2, z fontannami, zielenią, ławkami i dekoracyjnym oświetleniem, zapewnia komunikację pieszą pomiędzy centrum handlowym a biurowcami, stanowi miejsce spotkań oraz odpoczynku Wyróżniającym się elementem stworzonej przestrzeni jest poprzemysłowy, 100-metrowy komin, przypominający o przeszłych dziejach tego miejsca.

 

 

Czytaj również: Kup sobie apartament

 

 

Czytaj również: Inwestycje biurowe

 

 

W istniejących już budynkach kompleksu B4B, swoje siedziby mają między innymi: Alexander Mann Solutions, State Street, Euroclear oraz Lufthansa Global Business Services. W pierwszym budynku kolejnej fazy (budynek E), zaplanowanym na 1 kwartał 2015 roku swoje biuro będzie miała między innymi niemiecka firma z branży energetycznej, RWE.

 

Laur w plebiscycie „Kraków – mój dom” jest drugim wyróżnieniem dla B4B w kategorii przestrzeni publicznej. W 2012 roku obiekt wyróżniono nagrodą artURBANICA.

Autorem pierwszego etapu projektu biurowego jest pracownia architektoniczna Artur Jasiński i Wspólnicy.

Tomasz Lisiecki, Chief Development Officer TriGranit Development Corporation, podsumowuje: “Kompleks Bonarka for Business jest esencją tego, do czego w swych działaniach dąży TriGranit – jest to nowa jakość przestrzeni miejskiej przywrócona mieszkańcom miasta. Cieszy nas, że projekt ten, realizowany etapowo już od 2008 roku, nie traci na aktualności i atrakcyjności i zdobywa kolejne nagrody, które są wyrazem nie tylko uznania ze strony szacownej kapituły złożonej z profesjonalistów, ale także potwierdzeniem sympatii ze strony mieszkańców Krakowa – codziennych użytkowników tego miejsca.” 

 

 

 

Źródło: pluscommunication / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >