Kreatywna pomoc dla architektów i projektantów wnętrz - konfigurator posadzek.

Kreatywna pomoc dla architektów i projektantów wnętrz - konfigurator posadzek.

Ty określasz warunki, jakie panują w pomieszczeniu, a my dajemy Ci odpowiedni system posadzkowy – to główne założenie Konfiguratora Posadzek, aplikacji udostępnionej przez Sto. Czytaj dalej

 

Właściwie dobrany system posadzkowy zapewnia bezpieczeństwo wykonawstwa i komfort użytkowania, a w dłuższej perspektywie - znaczne oszczędności, dzięki obniżeniu kosztów związanych z eksploatacją i renowacją podłogi. Powłoki posadzkowe StoCretec firmy Sto spełniają najwyższe wymogi techniczne i środowiskowe, a dzięki szerokiej gamie produktów nadają się do zastosowania zarówno w nowym budownictwie, jak i w obiektach poddawanych renowacji. W ofercie firmy Sto znajdują się powłoki posadzkowe cienko i grubowarstwowe, sztywne i elastyczne, przewodzące ładunki elektrostatyczne i wysoce chemoodporne, tworzące kilkadziesiąt kompletnych systemów. Jak się w nich nie pogubić i wybrać odpowiedni system adekwatny do pożądanych parametrów podłoża? Z pomocą projektantom przychodzi najnowsza aplikacja, dzięki której w kilku krokach można dobrać najlepsze rozwiązanie i ściągnąć gotową dokumentację do projektu.


 konfigurator dobiera rekomendowany system posadzkowy, optymalnie dobrany zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i ekonomicznym.

 

Czytaj również: Wirtualne kompendium wiedzy na temat technologii BIM


Jak to działa? Najpierw należy wybrać rodzaj projektowanego pomieszczenia, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań, których ilość i treść zależą od specyficznych wymagań obiektu. Pytania dobrane są w taki sposób, by nie pominąć żadnej informacji niezbędnej do wyboru właściwego rozwiązania. Na podstawie udzielonych odpowiedzi, konfigurator dobiera rekomendowany system posadzkowy, optymalnie dobrany zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i ekonomicznym. Kartę systemu uzupełniają zdjęcia danego systemu zastosowanego w jednej z realizacji, a z wygenerowanej tabeli można pobrać opis systemu posadzkowego gotowy do wklejenia do projektu.


kreatywna pomoc dla architektów i projektantów - konfigurator posadzek

Co ważne, Konfigurator można traktować jako źródło wiedzy technicznej. Architekci nieustająco zgłębiają wiedzę w zakresie technologii budowlanych, jednak nie zawsze mają pewność czy
jest ona wystarczająca i czy w swoim projekcie uwzględnili wszystkie istotne czynniki. Konfigurator posadzkowy pozwala te wątpliwości rozwiać. Jego użytkownik otrzymuje bowiem nie tylko wiedzę o najoptymalniejszym dla danego projektu rozwiązaniu, ale także informacje o budowie i zaletach wskazanego systemu, jego podstawowych cechach oraz obszarach zastosowania.

 

Czytaj również: Aplikacje i platformy IT wspierające pracę współpracę deweloperów z klientami


Konfigurator Posadzek – innowacyjne narzędzie dla architektów i projektantów

Konfigurator jest dostępny na stronie internetowej www.konfiguratorposadzek.pl, natomiast jego działanie krok po kroku opisane jest w zakładce Jak to działa?.


2016-08-11
Źródło: inplusPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15751 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >