Kredyt hipoteczny - korzyści płynące z jego wzięcia w banku

Kredyt hipoteczny - korzyści płynące z jego wzięcia w banku

Wzięcie kredytu hipotecznego to w dzisiejszych czasach często jedyna metoda, by wejść w posiadanie nieruchomości. Kredyt mieszkaniowy jest stosunkowo nisko oprocentowany, co jest atrakcyjną opcją dla osób szukających własnego mieszkania. Niskie oprocentowanie kredytu to nie jedyna jego zaleta- rozłożenie spłaty kredytu na bardzo długi czas powoduje, iż rata jest niska i nie stanowi większego obciążenia dla budżetu domowego. W dodatku jeśli dokonamy wkładu własnego, comiesięczne opłaty będą niższe. Jak wziąć kredyt hipoteczny i jakie są zalety takiego rozwiązania?

 

Zalety zawarcia umowy kredytu hipotecznego

Ceny nieruchomości wciąż rosną, dlatego kredyt hipoteczny jako sposób na zakup własnego mieszkania jest najlepszym rozwiązaniem dla wielu osób. Dzięki temu rynek nieruchomości, kupowanych zarówno na wynajem, jak i na własność, wciąż rośnie. Wiele osób korzysta z możliwości zawarcia umowy kredytu, by przeznaczyć zakupione mieszkania na wynajem. Wykorzystują oni fakt, iż kredyt hipoteczny może mieć oprocentowanie stałe, więc wysokość rat nie ulegnie zmianie przez długi czas, niezależnie od zmian w oprocentowaniu pożyczki hipotecznej. Udzielenie kredytu przez bank otwiera także drogę do szybkiego wprowadzenia się do własnego domu, co jest marzeniem wielu rodzin. Jak jednak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?

 

Kredyt hipoteczny – jak wykorzystać ranking kredytów?

Udzielenie kredytu hipotecznego to często jedyna droga o wejścia w posiadanie nieruchomości, która oferta będzie jednak najkorzystniejsza? Z pomocą przychodzi ranking kredytów hipotecznych, w którym znajdują się warunki, na jakich udzielane są kredyty hipoteczne przez poszczególne instytucje finansowe. Należy jednak uważnie przeglądać oferty, gdyż ta najkorzystniejsza na pierwszy rzut oka często po dokładniejszej analizie okazuje się już nie tak atrakcyjna. Ważne jest nie tylko stałe oprocentowanie, ale także marża kredytu hipotecznego oraz wymagana wysokość wkładu własnego. Aby zaciągnąć kredyt hipoteczny, powinniśmy na podstawie rankingu obliczyć, ile wynosić będzie rata po uwzględnieniu wszystkich parametrów.

 

Czytaj również: Jak Rekomendacja S wpłynie na udzielanie kredytów?

 

Kredyt hipoteczny - korzyści płynące z jego wzięcia w banku

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – dlaczego jest ważna?

Roczna Stopa Oprocentowania RRSO to parametr, któremu powinniśmy się przyglądać szczególnie uważnie. W umowie kredytowej znajdziemy informacje o jego wielkości, co pozwoli na oszacowanie, ile wynosi całkowity koszt kredytu hipotecznego i jaką składową  kwoty kredytu stanowią odsetki. Wiei parametrów składowych kredytu może wyglądać atrakcyjnie i skusić klienta do skorzystania z oferty, jednak kwota kredytu, po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych opłat, może niespodziewanie wzrosnąć do poziomu wyższego, niż oczekiwaliśmy. Parametr RRSO zapobiega tego typu niespodziankom, gdyż prezentuje całkowite oprocentowanie kredytu hipotecznego, na podstawie którego bez problemu obliczmy, jaką kwotę będziemy oddawać do banku co miesiąc.

 

Jakie przygotowania podjąć, by wziąć kredyt hipoteczny?

Czy musimy obciążać budżet domowy kredytem hipotecznym przez wiele lat, czy może jesteśmy w stanie zrealizować inwestycję własnymi siłami? Jeśli chcesz wziąć kredyt hipoteczny, musisz zadać sobie takie pytanie. Pożyczka hipoteczna to zobowiązanie na wiele lat, podczas których nasza sytuacja w całym okresie kredytowania może diametralnie ulec zmianie. Jeśli mimo wszystko jesteśmy zdecydowani, powinniśmy porównać oferty banków, by wybrać tę najkorzystniejszą. Konieczne jest również obliczenie swojej zdolności kredytowej oraz sprawdzenie historii w biurze informacji kredytowej, by mieć pewność, iż nie ciążą na nas żadne inne zobowiązania. Jeśli jesteśmy zdecydowani, pozostaje tylko przygotować odpowiednie dokumenty i udać się do banku.

 

Czytaj również: Czy banki chętnie udzielają kredytów mieszkaniowych po wybuchu pandemii COVID-19

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17096 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 351

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >