Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Podsumowujemy koszty

Myślisz, że koszt kredytu hipotecznego równa się sumie comiesięcznych rat? Niestety, nie do końca tak to wygląda… Z jakim rzeczywistym wydatkiem musisz się liczyć, zaciągając kredyt na wymarzone M? Sprawdź!

Jak sfinansować kaucje na mieszkanie? Kredyt gotówkowy, szybka pożyczka czy rozłożenie kaucji na raty?

Gdy brakuje środków na sfinansowanie kaucji na mieszkanie, warto negocjować z jego właścicielem rozłożenie płatności na raty, albo zaciągnąć kredyt gotówkowy lub szybką pożyczkę online. Które z tych rozwiązań będzie najlepsze?

Kredyt na 100 tysięcy złotych. Sprawdź, gdzie go dostaniesz!

Standard naszego życia podnosi się i coraz chętniej pożyczamy pieniądze na procent od banków czy firm pożyczkowych. Zdarza się, że potrzebujemy szybko sporej kwoty np. na przeprowadzenie generalnego remontu lub urządzenie domu czy mieszkania. Czasami pojawia się okazja i potrzebujemy pieniędzy, żeby zainwestować. Jak wtedy pozyskać środki? Gdzie dostaniesz kredyt np. na 100 000 złotych? Jakie dokumenty będziesz musiał przedstawić? Ile będzie kosztował Cię kredyt? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w tym artykule.

Rusza program wspierający likwidację barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej

We wrześniu Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomi pilotażowy program nisko oprocentowanych pożyczek na likwidację barier architektonicznych w budynkach pod kątem seniorów, rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Skorzystać z nich będą mogły m.in. uczelnie i szkoły, biblioteki i spółdzielnie mieszkaniowe. Po spełnieniu określonych kryteriów mogą liczyć na umorzenie nawet 40 proc. wartości pożyczki. W tym roku BGK przeznaczy na nie 4 mln zł, w kolejnych latach środki na ten cel będą znacznie większe. – Warunki, na jakich Bank Gospodarstwa Krajowego będzie prowadził program, są bardzo atrakcyjne.

Sądy coraz częściej stwierdzają nieważność umów kredytów frankowych

ZBP wystosowało do premiera i KSF prośbę o interwencję w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej przed wydaniem orzeczenia w tzw. polskiej sprawie frankowej C260/18. W tym samym czasie Sejm uchwalił ustawę frankową bez tzw. funduszu konwersji. Kredytobiorcom pozostały sądy, których wyroki mogą być kosztowne dla banków.

Na czym polegają pożyczki prywatne i gdzie można je otrzymać?

Pożyczki prywatne to forma finansowania, w której nie biorą udziału firmy pożyczkowe czy pośrednicy. Ten rodzaj zobowiązania finansowego może zostać udzielony przez rodzinę, znajomych bądź obce osoby. W ostatnim przypadku oferty pożyczek prywatnych można znaleźć w internecie. Udzielają ich zazwyczaj prywatni inwestorzy. Jaka jest wysokość pożyczki od osoby prywatnej?

Odwrócona hipoteka – co warto o niej wiedzieć?

Odwrócona hipoteka, w naszym kraju wciąż jeszcze mało rozpowszechniona, jest popularnym rozwiązaniem stosowanym w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę pesymistyczne prognozy demograficzne, połączone ze złą sytuacją finansową ZUS-u, odwrócona hipoteka może stać się opcją interesującą dla emerytów.

Czy kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie problemów finansowych?

Już blisko 30 proc. Polaków ma problemy z terminową spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych. Ponad 1/3 dłużników próbuje poradzić sobie z tym problemem, przesuwając w czasie termin zapłaty m.in. kolejnych rat kredytów i pożyczek[1]. Na koniec 2018 r. łączna wartość naszych zaległych długów wyniosła 74 mld zł, czyli wzrosła blisko o 7 proc. w stosunku do 2017 r. W ciągu roku liczba dłużników zwiększyła się prawie o 100 tys.[2]. W wielu przypadkach tych kłopotów finansowych dałoby się uniknąć, gdy na czas został wdrożony odpowiedzi „plan awaryjny”, który pozwoliłby uniknąć spirali zadłużenia. Może być nim konsolidacja długów. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) wyjaśniają, na czym polega to rozwiązanie i co należy wiedzieć, starając się o kredyt konsolidacyjny.

Biuro Informacji Kredytowej S.A. - artykuł o instytucji

Biuro Informacji Kredytowej to główne źródło informacji, które zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem danych na temat realizacji zobowiązań finansowych przez podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne. Działalność BIK ma służyć całemu systemowi bankowemu w kraju. To umożliwia wymianę informacji między przedsiębiorcami, a sektorem bankowym.

Na co należy zwrócić uwagę by nie dać się złapać na zbyt drogi kredyt hipoteczny?

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, trzeba zwracać uwagę na niuanse. Jeżeli porównamy dwie, na pierwszy rzut oka podobne oferty banków, okaże się, że w rzeczywistości różnica w ich całkowitej spłacie może wynieść nawet 35 tysięcy złotych. Właśnie o tyle różnią się dwie aktualne oferty wyświetlane na JakiKredyt.pl, serwisie, który dokładnie prześwietla prześwietla kredyty hipoteczne największych graczy na rynku kredytów hipotecznych.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15848 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 307

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >