Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Jeśli planujesz odroczyć spłatę najbliższych rat kredytu - przeczytaj co radzą eksperci finansowi

Zawieszenie płatności rat kredytu, czyli tzw. „wakacje kredytowe”, dla wielu gospodarstw domowych i przedsiębiorców w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa może być szansą na przetrwanie w dobrej kondycji finansowej. Co należy wiedzieć o wakacjach kredytowych i jak z głową rozmawiać z bankiem czy instytucją finansową o odroczeniu spłaty rat?

Specjalna oferta dla frankowiczów, którzy chcą pozwać bank, a następnie zaprzestać spłaty kredytów

Włosi planują zawieszenie spłaty kredytów. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział podobną inicjatywę ustawodawczą. Jednak frankowicze nie muszą powoływać się na koronawirusa, aby zaprzestać spłaty kredytu. Komisja Europejska wyraziła pogląd, że jeżeli świadczenia konsumenta oparte są o nieuczciwe postanowienia umowne – to konsument jeszcze przed wydaniem wyroku w sprawie może zaprzestać spełnienia świadczeń.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Podsumowujemy koszty

Myślisz, że koszt kredytu hipotecznego równa się sumie comiesięcznych rat? Niestety, nie do końca tak to wygląda… Z jakim rzeczywistym wydatkiem musisz się liczyć, zaciągając kredyt na wymarzone M? Sprawdź!

Jak sfinansować kaucje na mieszkanie? Kredyt gotówkowy, szybka pożyczka czy rozłożenie kaucji na raty?

Gdy brakuje środków na sfinansowanie kaucji na mieszkanie, warto negocjować z jego właścicielem rozłożenie płatności na raty, albo zaciągnąć kredyt gotówkowy lub szybką pożyczkę online. Które z tych rozwiązań będzie najlepsze?

Kredyt na 100 tysięcy złotych. Sprawdź, gdzie go dostaniesz!

Standard naszego życia podnosi się i coraz chętniej pożyczamy pieniądze na procent od banków czy firm pożyczkowych. Zdarza się, że potrzebujemy szybko sporej kwoty np. na przeprowadzenie generalnego remontu lub urządzenie domu czy mieszkania. Czasami pojawia się okazja i potrzebujemy pieniędzy, żeby zainwestować. Jak wtedy pozyskać środki? Gdzie dostaniesz kredyt np. na 100 000 złotych? Jakie dokumenty będziesz musiał przedstawić? Ile będzie kosztował Cię kredyt? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w tym artykule.

Rusza program wspierający likwidację barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej

We wrześniu Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomi pilotażowy program nisko oprocentowanych pożyczek na likwidację barier architektonicznych w budynkach pod kątem seniorów, rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Skorzystać z nich będą mogły m.in. uczelnie i szkoły, biblioteki i spółdzielnie mieszkaniowe. Po spełnieniu określonych kryteriów mogą liczyć na umorzenie nawet 40 proc. wartości pożyczki. W tym roku BGK przeznaczy na nie 4 mln zł, w kolejnych latach środki na ten cel będą znacznie większe. – Warunki, na jakich Bank Gospodarstwa Krajowego będzie prowadził program, są bardzo atrakcyjne.

Sądy coraz częściej stwierdzają nieważność umów kredytów frankowych

ZBP wystosowało do premiera i KSF prośbę o interwencję w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej przed wydaniem orzeczenia w tzw. polskiej sprawie frankowej C260/18. W tym samym czasie Sejm uchwalił ustawę frankową bez tzw. funduszu konwersji. Kredytobiorcom pozostały sądy, których wyroki mogą być kosztowne dla banków.

Na czym polegają pożyczki prywatne i gdzie można je otrzymać?

Pożyczki prywatne to forma finansowania, w której nie biorą udziału firmy pożyczkowe czy pośrednicy. Ten rodzaj zobowiązania finansowego może zostać udzielony przez rodzinę, znajomych bądź obce osoby. W ostatnim przypadku oferty pożyczek prywatnych można znaleźć w internecie. Udzielają ich zazwyczaj prywatni inwestorzy. Jaka jest wysokość pożyczki od osoby prywatnej?

Odwrócona hipoteka – co warto o niej wiedzieć?

Odwrócona hipoteka, w naszym kraju wciąż jeszcze mało rozpowszechniona, jest popularnym rozwiązaniem stosowanym w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę pesymistyczne prognozy demograficzne, połączone ze złą sytuacją finansową ZUS-u, odwrócona hipoteka może stać się opcją interesującą dla emerytów.

Czy kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie problemów finansowych?

Już blisko 30 proc. Polaków ma problemy z terminową spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych. Ponad 1/3 dłużników próbuje poradzić sobie z tym problemem, przesuwając w czasie termin zapłaty m.in. kolejnych rat kredytów i pożyczek[1]. Na koniec 2018 r. łączna wartość naszych zaległych długów wyniosła 74 mld zł, czyli wzrosła blisko o 7 proc. w stosunku do 2017 r. W ciągu roku liczba dłużników zwiększyła się prawie o 100 tys.[2]. W wielu przypadkach tych kłopotów finansowych dałoby się uniknąć, gdy na czas został wdrożony odpowiedzi „plan awaryjny”, który pozwoliłby uniknąć spirali zadłużenia. Może być nim konsolidacja długów. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) wyjaśniają, na czym polega to rozwiązanie i co należy wiedzieć, starając się o kredyt konsolidacyjny.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15874 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >