Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Tańszy kredyt frankowy

Kurs franka ostatnio spadł i był najniższy od 2 lat. Raty kredytu dalej mogą dać po kieszeni wielu kredytobiorcom. Co zrobić, by miesięczna rata za dom była jeszcze tańsza? Trzeba zacząć kupować CHF tam, gdzie są najtańsze, czyli od innych ludzi za pośrednictwem platform internetowych.

Czym jest refinansowanie pożyczki?

W XXI wieku pożyczka to często idealne rozwiązanie np. gdy potrzeba gotówki na pilny remont. Pożyczkę można bowiem otrzymać szybko, bez formalności i to nawet zupełnie za darmo. Co jednak robić, gdy ma się problem z jej terminową spłatą? Warto dowiedzieć się, czym jest możliwość refinansowania pożyczki.

W jakim wieku najlepiej zaciągnąć kredyt mieszkaniowy?

Według szacunków BIK największą ilość kredytów zaciągają osoby w wieku 35-44 lat. Najmłodsi kredytobiorcy – 20-paroletni – notują największe opóźnienia w spłacie rat kredytowych. Pomimo twardych danych, istnieje przekonanie, że po 30. trudniej o korzystny kredyt mieszkaniowy. - To mit. Oprocentowanie, prowizja i warunki ubezpieczenia są dokładnie takie same – odpowiada analityk.

Wyższe dopłaty i limity w MdM w woj. pomorskim

Od stycznia zaczną obowiązywać nowe wskaźniki w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”. Faktyczna zmiana będzie jednak dotyczyła jedynie województwa pomorskiego. Co prawda BGK nie opublikował jeszcze nowych wartości, ale z wyliczeń Expandera wynika, że będą one istotnie wyższe niż obecnie. W Gdańsku limit ceny metra kw. nowego mieszkania wyniesie 5 746,40 zł, a dla lokali z rynku wtórnego 4 701,60 zł za m kw.

Kończy się program MdM - jest jeszcze szansa, aby z niego skorzystać

W styczniu 2018 roku ruszy ostatnia pula dofinansowań w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Do rozdania będzie 381 mln zł, co powinno wystarczyć dla 15-16 tys. kredytobiorców.

Czy wykończenie mieszkania można wliczyć w kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to temat ważny, a decyzja o jego zaciągnięciu powinna być gruntownie przemyślana i poparta poszukiwaniami najlepszej oferty spośród wielu, przedstawianych nam przez banki. A skoro już bierzemy kredyt na kilkadziesiąt lat, to byłoby dobrze, gdybyśmy mogli właśnie z niego sfinansować wykończenie naszego wymarzonego M. Czy taka opcja wchodzi w grę? Zapraszamy do lektury!

Mimo wyczerpania się środków na dopłaty w MdM zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi nie słabnie

Drugi w tym roku szturm na banki po kredyty z dopłatą w programie Mieszkanie dla młodych, które nakręcały dotąd rynek hipotek, miał miejsce w początkach kwietnia. Środki zostały wyczerpane po kilku dniach. Pomimo to, zainteresowanie kredytami na zakup mieszkań w maju nie tylko nie spadło, ale nawet wzrosło.

W nowej ustawie o kredycie hipotecznym są jasne zasady i kredytobiorca jest najważniejszy

Wsparcie banku jest dla wielu Polaków jedynym sposobem na zakup własnego mieszkania. Od lipca 2017 obowiązują nowe zasady udzielania jednego z najpopularniejszych kredytów. Czytelne reklamy, jasne oferty banków, komplet informacji, dokładny termin oczekiwania na decyzję kredytową oraz zakaz udzielania finansowania w obcej walucie – to tylko część zmian, które wprowadza ustawa.

Czy wiesz, gdzie i ile będziesz mieszkać we Wrocławiu?

W ciągu ostatniej dekady zaszło wiele zmian na rynku nieruchomości, które wpływają na obecne decyzje Polaków o zakupie mieszkania. Ceny poszybowały gwałtownie w górę od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, w niektórych dużych miastach odnotowano wzrost cen nawet o połowę. Mimo to, w roku 2016 statystyki przedstawiają rekordową ilość kupionych nieruchomości. Co wpływa więc na decyzję Wrocławian i jakie skutki będą miały w przyszłości?

Czy kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym jest korzystny?

To nie prawda, że aby uzyskać kredyt hipoteczny trzeba posiadać aż 20% wkładu własnego. W większości banków wystarczy 10%. Expander podpowiada, które banki mają atrakcyjną ofertę tego rodzaju kredytów. Tłumaczy również na co uważać starając się o tego rodzaju finansowanie.


Stron: 50 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18021 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >