Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Wyższe dopłaty i limity w MdM w woj. pomorskim

Od stycznia zaczną obowiązywać nowe wskaźniki w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”. Faktyczna zmiana będzie jednak dotyczyła jedynie województwa pomorskiego. Co prawda BGK nie opublikował jeszcze nowych wartości, ale z wyliczeń Expandera wynika, że będą one istotnie wyższe niż obecnie. W Gdańsku limit ceny metra kw. nowego mieszkania wyniesie 5 746,40 zł, a dla lokali z rynku wtórnego 4 701,60 zł za m kw.

Kończy się program MdM - jest jeszcze szansa, aby z niego skorzystać

W styczniu 2018 roku ruszy ostatnia pula dofinansowań w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Do rozdania będzie 381 mln zł, co powinno wystarczyć dla 15-16 tys. kredytobiorców.

Czy wykończenie mieszkania można wliczyć w kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to temat ważny, a decyzja o jego zaciągnięciu powinna być gruntownie przemyślana i poparta poszukiwaniami najlepszej oferty spośród wielu, przedstawianych nam przez banki. A skoro już bierzemy kredyt na kilkadziesiąt lat, to byłoby dobrze, gdybyśmy mogli właśnie z niego sfinansować wykończenie naszego wymarzonego M. Czy taka opcja wchodzi w grę? Zapraszamy do lektury!

Mimo wyczerpania się środków na dopłaty w MdM zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi nie słabnie

Drugi w tym roku szturm na banki po kredyty z dopłatą w programie Mieszkanie dla młodych, które nakręcały dotąd rynek hipotek, miał miejsce w początkach kwietnia. Środki zostały wyczerpane po kilku dniach. Pomimo to, zainteresowanie kredytami na zakup mieszkań w maju nie tylko nie spadło, ale nawet wzrosło.

W nowej ustawie o kredycie hipotecznym są jasne zasady i kredytobiorca jest najważniejszy

Wsparcie banku jest dla wielu Polaków jedynym sposobem na zakup własnego mieszkania. Od lipca 2017 obowiązują nowe zasady udzielania jednego z najpopularniejszych kredytów. Czytelne reklamy, jasne oferty banków, komplet informacji, dokładny termin oczekiwania na decyzję kredytową oraz zakaz udzielania finansowania w obcej walucie – to tylko część zmian, które wprowadza ustawa.

Czy wiesz, gdzie i ile będziesz mieszkać we Wrocławiu?

W ciągu ostatniej dekady zaszło wiele zmian na rynku nieruchomości, które wpływają na obecne decyzje Polaków o zakupie mieszkania. Ceny poszybowały gwałtownie w górę od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, w niektórych dużych miastach odnotowano wzrost cen nawet o połowę. Mimo to, w roku 2016 statystyki przedstawiają rekordową ilość kupionych nieruchomości. Co wpływa więc na decyzję Wrocławian i jakie skutki będą miały w przyszłości?

Czy kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym jest korzystny?

To nie prawda, że aby uzyskać kredyt hipoteczny trzeba posiadać aż 20% wkładu własnego. W większości banków wystarczy 10%. Expander podpowiada, które banki mają atrakcyjną ofertę tego rodzaju kredytów. Tłumaczy również na co uważać starając się o tego rodzaju finansowanie.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie - jakie warunki musisz spełnić?

Nowe, większe mieszkanie brzmi kusząco, jednak sam proces przeprowadzki i zakupu nowego lokum może wydawać się problematyczny, szczególnie jeżeli pierwszy raz podejmujemy decyzję o wzięciu kredytu hipotecznego. Poniższy poradnik pomoże zadbać o prawidłowy przebieg sprawy, opisując cały proces krok po kroku.

Koniec dopłat MdM i co dalej ?

Zaskoczenia nie było – dostępny w tym roku budżet rządowego programu Mieszkanie dla Młodych skończył się błyskawicznie. Sprawdzamy czy koniec rządowych dopłat zmieni sytuację na rynku, co to oznacza dla klientów oraz od kiedy będzie można skorzystać z ostatnich 381 mln zł.

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania czy wynajem?

Wynajmujesz mieszkanie? Szczególnie, jeśli robisz to w jednym z dużych miast, opłata za wynajem może przewyższać lub równać się racie kredytu mieszkaniowego. Zapewne zastanawiałeś się nie raz, czy nie byłoby korzystniej kupić własne M i zamiast płacić właścicielowi, inwestować wydawane pieniądze we własną nieruchomość.


Stron: 50 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17713 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 259

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >