Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Deweloper wspiera swoich klientów w uzyskiwaniu kredytów hipotecznych

Jeden z największych polskich deweloperów uruchamia program BankPartnerMurapol, którego celem jest wsparcie klientów w procesie uzyskiwania kredytów bankowych na nabywane z jego oferty mieszkania. Zainteresowane udziałem w programie osoby będą mogły skorzystać m.in. z udogodnień związanych z procedowaniem formalności poprzedzających uzyskanie decyzji kredytowej. Jako pierwszy do współpracy przystąpił mBank. Ideą programu BankPartnerMurapol jest wypracowanie dla klientów GK Murapol atrakcyjnych warunków współpracy z jak największą liczbą banków kredytujących ich zakup mieszkania.

Wykończenie lub remont mieszkania - skąd wziąć pieniądze?

Posiadanie własnego mieszkania to cel, do którego dąży wielu z nas. Mieszkanie kupione w stanie deweloperskim wymaga jednak wykończenia, a mieszkanie, które ma już swoje lata - może potrzebować remontu. Skąd wziąć środki finansowe na realizację takiego przedsięwzięcia? Czy pożyczki, chwilówki lub kredyt to dobre rozwiązanie?

Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w obecnej pandemicznej sytuacji?

Zastanawiasz się, czy kupno mieszkania na kredyt w obecnej sytuacji to dobry pomysł? Czy zainwestowanie w lokum na wynajem nadal jest opłacalną inwestycją, jak przekonują media? Co przyszły kredytobiorca powinien wiedzieć o nowelizacji Rekomendacji S? Czy program „Polski Ład” wprowadzi istotne zmiany na rynku nieruchomości? Te pytania powinny zadać sobie osoby, które szykują się do zrealizowania swojego marzenia o posiadaniu własnych „czterech kątów”, w czym ma im pomóc kredyt, jak i wszyscy zainteresowani rynkiem najmu. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) udzielą na nie odpowiedzi.

Czy warto skorzystać z EKO kredytów i pożyczek na inwestycje ekologiczne, które oferują banki?

EKO Pożyczka Ekspresowa oraz EKO Kredyt Mieszkaniowy - to skierowane do klientów indywidualnych dwa nowe produkty Banku Pekao S.A., przeznaczone na finansowanie proekologicznych inwestycji. Obowiązująca do końca 2021 r. oferta może szczególnie zainteresować planujących instalację paneli i ogniw fotowoltaicznych.

Branża pośrednictwa finansowego w I kwartale 2021 r zwiększyła wartość kredytów hipotecznych

Pierwsze miesiące 2021 roku to okres bardziej optymistyczny dla branży pośrednictwa finansowego niż poprzednie kwartały. Wraz z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju przyszło ożywienie gospodarcze, które możemy również obserwować na rynku kredytowym. Przedsiębiorcy wrócili do przerwanych inwestycji i realizowania swoich planów, które chcą sfinansować na kredyt. Tak samo konsumenci, dzięki złagodzeniu polityki kredytowej przez banki, chętniej sięgają po dodatkowe środki.

Czy obecnie kupujący mieszkania mają trudności z uzyskaniem kredytu?

Jak wiele osób chcących kupić mieszkania dostaje odmowne decyzje kredytowe? Jak często klienci deweloperów zmuszeni są zrezygnować z zakupu lokalu? Czy wydłużył się czas konwersji umowy rezerwacyjnej w umowę przedwstępną?

Ilu Polaków płaci kredyty ze zbyt wysokimi ratami?

Pewna część Polaków płaci raty kredytowe przekraczające nawet 50% ich dochodu netto. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy jest to powszechne zjawisko.

Kredyt hipoteczny - korzyści płynące z jego wzięcia w banku

Wzięcie kredytu hipotecznego to w dzisiejszych czasach często jedyna metoda, by wejść w posiadanie nieruchomości. Kredyt mieszkaniowy jest stosunkowo nisko oprocentowany, co jest atrakcyjną opcją dla osób szukających własnego mieszkania. Niskie oprocentowanie kredytu to nie jedyna jego zaleta- rozłożenie spłaty kredytu na bardzo długi czas powoduje, iż rata jest niska i nie stanowi większego obciążenia dla budżetu domowego. W dodatku jeśli dokonamy wkładu własnego, comiesięczne opłaty będą niższe. Jak wziąć kredyt hipoteczny i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jak Rekomendacja S wpłynie na udzielanie kredytów?

Rekomendacja S jest skierowanym do banków dokumentem wydanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jego treść dotyczy dobrych praktyk w obszarze kredytów hipotecznych. Jakie ma znaczenie dla potencjalnych kredytobiorców?

Odwrócona hipoteka – wady i zalety

Obecnie wiele osób szuka możliwości zarobku na posiadanej nieruchomości. W przypadku emerytów ogromną popularnością cieszy się odwrócona hipoteka. Taka umowa pomaga uzyskać dochód z mieszkania po przeniesieniu jego własności na rzecz banku. W krajach zachodnich cieszy się ona ogromną popularnością. Natomiast w Polsce jeszcze nie jest dobrze znana. Co więc warto wiedzieć na jej temat?


Stron: 55 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >