Kupno nieruchomości w Hiszpanii – czy inwestycja za granicą się opłaca?

Kupno nieruchomości w Hiszpanii – czy inwestycja za granicą się opłaca?

Inwestycja w nieruchomość jest poważną decyzją, bez względu na to, czy szukamy posiadłości na własny użytek, czy z myślą o przyszłym wynajmie. W każdym przypadku jednak od wielu lat istnieje przekonanie, że na nieruchomości nie stracimy i coraz więcej Polaków decyduje się na lokowanie kapitału również w hiszpańskich prowincjach. Jak wygląda obecny rynek w Hiszpanii i najważniejsze, czyli jakie są ceny nieruchomości? Czytaj dalej

 

Dlaczego Hiszpania wciąż notuje wzrost zainteresowania nieruchomościami?

Niepodważalnym powodem, dla którego zainteresowanie Hiszpanią nie maleje jest klimat śródziemnomorski, który występuje na ok. 80% terytorium kraju. Wyjątkowo długie lato i przyjemne temperatury zimą maksymalnie przedłużają sezon turystyczny. Jeśli szukamy nieruchomości w Hiszpanii nad morzem, którą zamierzamy wynajmować, mamy spore pole do popisu – bez ograniczenia do krótkiego sezonu wakacyjnego, jak w przypadku polskich punktów wypoczynkowych. Choć wiele osób woli chłodniejsze klimaty prawdą jest, że zdecydowana większość wybiera wyjazd do cieplejszego kraju. Kupno domu, czy mieszkania w Hiszpanii daje jednocześnie możliwość na zarobek oraz miejsce na spędzanie wakacji kiedy tylko mamy na to ochotę.

 

Rynek nieruchomości w Hiszpanii ma się dobrze już ok kilku lat i nic nie wskazuje na to, by w 2019 roku coś się zmieniło. Zainteresowanie cudzoziemców posiadłościami w hiszpańskich prowincjach systematycznie wzrasta, a ilość zakupu nieruchomości przez obcokrajowców pobiła rekordy w ubiegłym roku.

 

Jednoczesny wzrost popytu na wynajem mieszkań z tendencją do wzrostu cen przy kupnie nieruchomości sprawia, że inwestycja w Hiszpanii wciąż jest bardzo opłacalna.

 

Co jeszcze wyróżnia Hiszpanię?

Różnorodność ofert nieruchomości – Hiszpania znana jest z tradycyjnej architektury, jednak w związku z popularnością wśród turystów z całego świata wielu właścicieli odnawia mieszkania, apartamenty, czy domy. Przykładem jest rok 2017, kiedy ponad 82% wszystkich transakcji w Hiszpanii stanowiły używane nieruchomości.

 

Dzięki temu praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie. Część oferty pochodzi także z nowych apartamentowców w doskonałych lokalizacjach. I tu kolejna pozytywna wiadomość, ponieważ obecnie na rynku hiszpańskim jest tak wiele ofert, że również ceny nieruchomości są wyjątkowo atrakcyjne, często wręcz okazyjne.

 

Ile kosztują nieruchomości w Hiszpanii?

Ceny mieszkań, domów, czy apartamentów w Hiszpanii zależą przede wszystkim od lokalizacji oraz ich stanu. Nowe mieszkania na sprzedaż zwykle są droższe, co jest oczywiste, ponieważ po kupnie takiego obiektu nie musimy nic dokładać i w zasadzie od razu możemy się wprowadzić. Wiele osób jednak decyduje się na kupno nieruchomości w okazyjnej cenie. Remont przeprowadzany na własną rękę umożliwia dostosowanie lokalu do własnych potrzeb i najczęściej pozwala także zaoszczędzić sporą kwotę.

 

Cena mieszkania w bajecznej miejscowości Hiszpanii często jest zbliżona do kawalerki w polskim mieście. Przy dobrej obserwacji rynku mamy szansę na kupno nawet pięknego domu z basenem w cenie równoważnej z polskimi standardami. Nieruchomości z przejęć bankowych, czy nawet nowe mieszkania bardzo często można kupić w Hiszpanii w cenie nawet niższej, niż w większych, polskich miastach.

 

Na stronie biura nieruchomości Villamar każda z dostępnych ofert jest szczegółowo opisana. Mogą Państwo porównać ceny oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi inwestycji w nieruchomość w Hiszpanii. Na naszym blogu piszemy o aktualnych wiadomościach z rynku oraz o wielu ciekawostkach z tego pięknego kraju.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:https://villamarestate.com/

 

Kupno nieruchomości w Hiszpanii – czy inwestycja za granicą się opłaca?

 

Czytaj również: Inwestycja w mikroapartament - dla kogo?

 


Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17952 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 95

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >