Kupując mieszkanie od dewelopera - co można zmienić w projekcie

Kupując mieszkanie od dewelopera - co można zmienić w projekcie

Klienci na rynku nieruchomości, wybierając mieszkanie, doceniają swobodę w planowaniu przestrzeni. Możliwości dokonania zmian lokatorskich to dodatkowy atut w ofercie dewelopera, ale o to co dokładnie możemy zmienić Czytaj dalej

 

Gotowy, funkcjonalny projekt, bez względu na to, czy jest zlokalizowany w mieście, czy na obrzeżach, będzie strzałem w przysłowiową dziesiątkę. – Wybieramy rozwiązania z myślą o wygodzie naszych przyszłych mieszkańców Osiedla 4 Pory Roku w Gowarzewie – deklaruje Monika Tomaszkiewicz z biura sprzedaży firmy Global GT. Projekty deweloperów są dopasowane do oczekiwań klientów. – Kluczem jest analiza i doświadczenie zespołu odpowiedzialnego za realizację i sprzedaż inwestycji. To pozwala na przygotowanie mieszkań skrojonych na miarę potrzeb, od standardowych po nieszablonowe – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. – Zmiany lokatorskie to atut naszych inwestycji. Klienci mogą spotkać się z projektantem i zaplanować przestrzeń w mieszkaniu. Proponujemy też wykończenie „pod klucz” na osiedlach Radosna III w Zalasewie i Zielone Pobiedziska w promocyjnej cenie – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Szeroki wachlarz rozwiązań jest ważny dla klienta na każdym etapie. – Na Osiedlu Ziołowym w Tulcach proponujemy dwa typy domów. Przyszli mieszkańcy sami wybierają, czy stawiają na większy metraż, czy może chcą mieć dodatkowo garaż. Technicznie wspieramy naszych klientów również na etapie adaptacji wnętrz – zaznacza Jan Kaczmarek reprezentujący firmę Kos Dom.


Kupując mieszkanie od dewelopera - co można zmienić w projekcie

 

Własne pomysły na mieszkanie – zgłośmy to wcześniej

Moment, kiedy podejmujemy decyzję o zakupie mieszkania lub domu jest najlepszy, żeby już zaplanować przestrzeń. – W inwestycji Enklawa Winogrady mieszkanie 33-metrowe, idealne na start może być dwupokojowe lub kawalerką. Przestrzeń 56 mkw. pozwala na aranżację dwóch lub trzech pokojów – dodaje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.


Deweloperzy są otwarci na przearanżowanie przestrzeni, które sygnalizują przyszli mieszkańcy. Wśród zmian są: wstawienie lub przesunięcie ścian działowych, zmiana miejsca montażu grzejników, dodatkowe włączniki czy kontakty. Klient może zdecydować, czy kuchnia ma być w mieszkaniu oddzielna, czy w ramach aneksu. –  To jedna ze zmian, które proponujemy w projekcie Leonarda 8. Ponadto dwupoziomowy apartament można zaplanować z podziałem na mieszkanie i część biurową – zauważa Michał Wawrzyniak z marki DRN Concept Deweloper. Mieszkania w Leonarda 8 można łączyć nawet w pionie, co dotyczy także drugiej inwestycji od tego dewelopera, czyli Przystani Warta.


Kupując mieszkanie od dewelopera - co można zmienić w projekcie

 

Czytaj również: Mieszkanie w stanie deweloperskim - na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze kluczy?


Wiele możliwości oferuje Willa Racławicka realizowana przez Inwestycje Hryniewicz.pl na poznańskim Grunwaldzie. Na piętrze kameralnego budynku wielorodzinnego przygotowano dwa apartamenty dwupoziomowe, każdy o powierzchni 131 mkw. Inwestor tak przygotował przestrzeń, że istnieje możliwość zaaranżowania piętrowych lokali na dwa lub cztery odrębne mieszkania z balkonami. Projekty są już gotowe.


Natomiast Quadro Development, realizujący Bosa7 i Sielska14 w projektach przewidział nie tylko standardowe metraże, ale również ponad 100-metrowe powierzchnie. Mieszkania można tak przygotować, by stały się trzema niezależnymi lokalami, każdy z łazienką i aneksem. Takie rozwiązanie to novum i „dziś” jest idealne pod inwestycję, a „jutro” może być propozycją dla dużej rodziny.


- Składamy wniosek ze zmianami w biurze dewelopera, następnie są one weryfikowane przez projektanta, po pozytywnej ocenie nanoszone są zmiany w projekcie i w takiej formie trafiają do generalnego wykonawcy w celu wdrożenia na budowie – podkreśla Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Aktualnie w sprzedaży jest V etap osiedla Nowe Ogrody. –   Klientom udzielamy informacji dotyczącej terminu przyjmowania zmian lokatorskich. Wiele czynników ma znaczenie. Przykładowo, im wyższa kondygnacja, tym później będzie można zgłaszać zmiany lokatorskie – zaznacza Marlena Zapalska.

 

Dowolność zmian, ale w zgodzie z przepisami

Sporo rozwiązań oferowanych w cenie nieruchomości, mają do dyspozycji przyszli mieszkańcy, którzy wybrali dom w nowym budownictwie. – Bezkosztowo w danym lokalu wykonujemy przesunięcia wszelkich elementów znajdujących się w standardzie wykończenia, oczywiście zakładając, że klient zgłosi nam zmiany przed ukończeniem tychże prac – zaznacza Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Sky Investments. Deweloper realizuje inwestycje: Rodzinne Komorniki i Rodzinne Podolany. – Wszystkie zmiany muszą zostać zaakceptowane przez dział projektowo-techniczny, abyśmy mieli pewność co do zgodności z obowiązującymi przepisami – zastrzega Agnieszka Jałoszyńska. Wyobraźnia klientów jest duża, a często przynosi to finalnie bardzo pozytywne efekty. – Parter naszych domów z III etapu osiedla Zielone Rabowice II pozwala na zaaranżowanie dodatkowego pokoju z oknem, który spełni funkcję gabinetu do pracy w domu – mówi Kinga Błaszkowiak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Greenbud Development.

 

Nowoczesność i opcje dodatkowe

Firma More Place realizuje Osiedle Przy Jeziorach, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej w Poznaniu.  - Pozwalamy klientom na współtworzenie domu tak, aby spełniał ich indywidualne potrzeby. Istnieje między innymi możliwość powiększenia części dziennej, zmniejszając liczbę sypialni na parterze, a także indywidualnego zaaranżowania pomieszczeń na piętrze lub całkowitego otwarcia tej przestrzeni – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. 


Kupując mieszkanie od dewelopera - co można zmienić w projekcie

 

Czytaj również: Mieszkanie w stanie deweloperskim - na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze kluczy?


KM Building oferuje funkcjonalne projekty domów na Osiedlu Słonecznym w Brodowie i Rodzinnym Zakątku w Błażejewku, a także wiele wariantów w mieszkaniach Zalasewo Park. –   W apartamentach w tej inwestycji dajemy klientom dużą dowolność w aranżacji antresoli – podsumowuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

 


Źródło: Mission PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Ubezpieczenie mieszkania - mądra decyzja Liczba postów: 126 Grupa: Inwestycje niewiele osób wie jakie są znaczące różnice miedzy oc a ac. W przypadku oc, zwracam tylko na cenę ubezpieczenia , a z ac juz nie jest tak łatwo. Zobacz na co....
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1013 Grupa: Inwestycje Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż hurtową metali to polecam skontaktować się z tą hurtownią http://hurtowniaelka.pl/. My z nimi współpracuje...
  • Zakup mieszkania bez zagrożeń Liczba postów: 97 Grupa: Inwestycje Pośrednicy mieszkaniowi to dobra sprawa, szukanie na własną rękę jest lekkim zagrożeniem jeśli nie znamy się na temacie. Lepiej to komuś powierzyć, ale też nadz...
  • Inwestycje w nieruchomości Liczba postów: 72 Grupa: Inwestycje Już było. ponawiam. Nieruchomości to temat średni – długoterminowy, a z tymi zyskami też może być różnie. Ogarniecie to tak, jak chcecie, to szybko zrealizujeci...
  • Spółka PointPark Properties rozszerza swoją działa... Liczba postów: 10 Grupa: Inwestycje A powiedzcie mi proszę jeżeli znacie się na temacie spółek, bo znalazłem stronę http://gielda-spolek.pl/ na której spółkę można kupić albo także sprzedać. Chcę....

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17668 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 338

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >