Mieszkania w Warszawie

Mieszkania w Warszawie

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, koszty zakupu mieszkań w Warszawie wzrosły. Średnia cena ofertowa wynosi już 7 605 zł za metr kwadratowy. Najdroższe są niezmiennie kawalerki, zwłaszcza te zlokalizowane w ścisłym centrum miasta. Czytaj dalej

 

Ceny takich śródmiejskich lokali osiągają nawet 12 tysięcy złotych za mkw. Niskie są natomiast raty kredytów. W przypadku 60-metrowego mieszkania klienci płacą nawet 309 zł mniej niż rok temu.

 

Czytaj również: Duże mieszkania w Poznaniu najtańsze

 

Korzystne ceny dużych mieszkań

Aktualna średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie wynosi 7 605 zł. To o 110 zł więcej niż przed rokiem. Niewiele wskazuje na to, by kwota ta zmalała.

 

Na rynku jest jednak bardzo dużo ofert. W serwisie Szybko.pl jest już ponad 55 tysięcy ogłoszeń sprzedaży – podkreśla Marta Kosińska, ekspert Szybko.pl. – Duża liczba dostępnych nieruchomości sprawia, że nadal można dokonać zakupu po atrakcyjnej cenie. Najłatwiej znaleźć dobrą ofertę dla dużych, cztero- i pięciopokojowych mieszkań. Dla nich średnia kwota kształtuje się na poziomie 7 100 zł za mkw. Wiele jest także lokali z Wawra ze średnią ceną rzędu 4 600 zł – dodaje Kosińska. Najdroższe są niezmiennie kawalerki. W przypadku tych mieszkań kwota za metr kwadratowy wynosi średnio 8 165 zł. W samym Śródmieściu oferty małych lokali są jeszcze wyższe i osiągają średnią cenę rzędu 12 tysięcy złotych.

 

Czytaj również: Rynek mieszkaniowy w Gdańsku

 

Najwięcej transakcji na Mokotowie, Pradze i Bemowie

Obecnie na stołecznym rynku średnia cena transakcyjna za metr kwadratowy wynosi 7 237 zł, a przeciętny metraż to 57,8 mkw.

 

Od początku roku najwięcej transakcji dokonywanych jest w trzech dzielnicach: na Mokotowie, Pradze Południe i Bemowie. W tych lokalizacjach agenci Metrohouse sprzedali łącznie 40% wszystkich mieszkań – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. Charakterystyczny dla Warszawy jest dość długi czas sprzedaży. – Sprzedawane są mieszkania, które dotychczas nie cieszyły się popularnością. Część sprzedających postanowiła obniżyć ceny, co w rezultacie spotkało się pozytywną reakcją – dodaje Jańczuk.

 

Czytaj również: Dwupokojowe mieszkania na rynku

 

Niższe raty kredytu w stosunku do ubiegłego roku

W części miast ceny mieszkań w ostatnim czasie wzrosły. Ze względu na podwyżki marż, zwiększeniu uległo także oprocentowanie kredytów hipotecznych, chociaż w porównaniu do ubiegłego roku, jest nadal niskie.

 

Kupując mieszkanie zapłacimy mniejszą ratę niż przed 12 miesiącami. Dla kredytu zaciąganego na zakup 60-metrowego mieszkania w Warszawie spadła od marca 2013 r. o 309 zł  – oblicza Jarosław Sadowski, ekspert firmy Expander. – Warto wykorzystać ten moment, bowiem ceny mieszkań już rosną. Oprocentowanie również, ze względu na coraz wyższe marże. Ten wzrost zapewne jeszcze przyspieszy w połowie roku kiedy, w oczekiwaniu na podwyżki stóp procentowych NBP, zacznie rosnąć stawka WIBOR. Gdy dokonamy podobnego porównania w lipcu, zapewne okaże się, że raty zwiększyły się w porównaniu z analogicznym miesiącem 2013 roku – radzi ekspert.

2014-03-20
Źródło: Expander / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Co myślisz o hazardzie? Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Hazard to najtańsze pieniądze, jakie możesz wygrać. Jeśli chcesz szybko pomnożyć swoje pieniądze wejdź na stronę https://polskie-kasyno-online.net/10-dar mowych-...
  • Utrata pracy Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Użytkownik Sorento napisał: Cześć wczoraj mnie wywalili z pracy,,, jestem załamany. rachunki, kredyt, rodzina a szef mnie z dnia na dzień wywalił dyscyplinarką...
  • Zdrowe zęby Liczba postów: 95 Grupa: Trudne tema... Staram się dbać o moje zęby, dlatego regularnie odwiedzam mojego dentyste, który oferuję najwyższą jakość dzięki doświadczeniu oraz nowoczesnemu sprzętowi. W of...
  • W obecnych czasach najpewniejszą lokatą kapitału j... Liczba postów: 2 Grupa: Aktualności W zakresie prawa nieruchomości, w tym skomplikowane sprawy dotyczące zawierania transakcji kupna/sprzedaż to jednak przyda się adwokat Łowicz. Przede wszystkim....
  • stoiska targowe Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Witam. Szukam profesjonalisty, który zajmie się wykonaniem dla mnie stoiska targowego. Możecie mi coś polecić?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17082 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >