Mieszkanie, dom czy apartament?

Mieszkanie, dom czy apartament?

Zakup własnego lokum to poważna sprawa. Nic dziwnego, bo w grę wchodzą również poważne pieniądze. A skoro ceny są podobne to co wybrać? Duży ogród czy piękny widok z okna? Czytaj dalej


W sytuacji kiedy polski rynek mieszkaniowy jest ciągle nienasycony, deweloperzy dwoją się i troją, by popyt ten zaspokoić. Od końca zeszłego roku nie milkną spekulacje na temat obniżek cen mieszkań z jednej strony, a wzrostem cen gruntów z drugiej. Osoby, które kiedyś uważały, że stać je wyłącznie na zakup kawalerki, dziś coraz poważniej myślą o zakupie działki i wybudowaniu własnego domu. Czy wobec tego zakup apartamentu to szaleństwo? Niekoniecznie.

Obecnie ceny mieszkań w centrach miast oscylują wokół 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Analitycy rynku zapowiadają, że ceny te będą rosnąć jeszcze nawet przez 10 lat i ostatecznie mogą osiągnąć pułap 14-15 tys. zł. Osoby dobrze zorientowane w nieruchomościach wiedzą, że już za 8 tysięcy można zakupić metr kwadratowy luksusowego apartamentu z mnóstwem udogodnień zarówno w samym mieszkaniu (klimatyzacja dla każdego pokoju, przeszklone ściany, duży taras, piękny widok z okna), jak i w całym kompleksie (cichobieżne windy, zaplecze sportowo-rekreacyjne, punkty usługowe).

– Rok 2008, zwłaszcza poza Warszawą, będzie pierwszym rokiem tak dynamicznego rozwoju sektora apartamentowego. Tak będzie między innymi we Wrocławiu – przewiduje Sylwester Jankowski, Dyrektor Finansowy Wings Development – firmy, która obecnie realizuje trzy projekty we Wrocławiu – m.in. kompleks luksusowych apartamentowców Angel Wings.

Można więc sądzić, że cena przestała być czynnikiem decydującym w kwestii wyboru mieszkania. Coraz bardziej do głosu dochodzą indywidualne preferencje klientów, którzy inwestując ciężko zarobione pieniądze oczekują standardu adekwatnego do nakładu finansowego.

 

Źródło: iN PLUS / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 370

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >