Na Warszawskim Ursusie powstanie kolejny parking P&R

Na Warszawskim Ursusie powstanie kolejny parking P&R

Warbud zbuduje pięciokondygnacyjny parking typu „Parkuj i Jedź” (Park & Ride) Ursus Niedźwiadek w Warszawie. W obiekcie znajdą się dwie rampy, zjazdowa i wjazdowa oraz dwie, ewakuacyjne klatki schodowe. Czytaj dalej


Rampy zaprojektowano ze spadkiem 12% oraz wypłaszczeniami na krańcach o spadku 6%. Wjazd i wyjazd oraz wejście główne do garażu zapewniono od ul. Orląt Lwowskich, po północnej stronie budynku.

Przy jednej z klatek umieszczono dwa piony windowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zgrupowanie wind w jednym miejscu, zamiast rozdzielania ich na poszczególne klatki schodowe, zapewni lepszą przepustowość obiektu.
Na parterze zaprojektowano pomieszczenia socjalne, dla obsługi budynku oraz ogólnodostępne toalety. Przy klatce schodowej znajdą się automaty biletowe.

Inwestorem jest  Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Autor projektu to firma Kolprojekt Sp. z o.o. Umowę zawarto 16 września 2010 roku. Zakończenie prac nastąpi w marcu 2012 r.
Wartość kontraktu netto: 11, 37 mln  PLN
Powierzchnia całkowita: 11 241 m2
Kubatura: 34 620 m3
Liczba kondygnacji: 5 nadziemnych
Liczba miejsc parkingowych: 348, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych

Warto przypomnieć, iż Warbud jest generalnym wykonawcą parkingu P&R przy Al. Krakowskiej. Prace na tej budowie trwają od grudnia 2009 r. Ich zakończenie przewidziane jest w czerwcu 2011 r.

 

 

 

Źródło: Warbud SA / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >