Najlepsi Pracodawcy 2012

Najlepsi Pracodawcy 2012

Dom Kredytowy Notus S.A. zwyciężył w 7. edycji Badania Najlepszy Pracodawca 2012 (BNP) przygotowywanym przez firmę Aon Hewitt. Firma zajęła pierwsze miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw.

 


- Jesteśmy dumni z faktu, że zajęliśmy pierwsze miejsce w Badaniu Najlepsi Pracodawcy 2012. Jest to dla nas potwierdzenie, że polityka personalna firmy jest odpowiednio zaplanowana i prowadzona. Wyniki badania i sama nagroda są dla nasz szczególnie cenne, ponieważ analiza firmy opiera się m.in. na ocenie pracowników. Cieszy nas fakt, że udało nam się osiągnąć tak wysoki poziom zaangażowania pracowników, bo doskonale rozumiemy, że satysfakcja pracowników i odpowiednie warunki pracy przekładają się na sukces w osiąganiu celów biznesowych całej firmy. Warto podkreślić, że dążeniem firmy jest przede wszystkim długookresowe zatrudnianie pracowników i współpracowników, dlatego staramy się stworzyć im warunki, które pozwolą się realizować oraz związać z naszą organizacją na dłużej. Budując Dom Kredytowy Notus staraliśmy się tak go zorganizować, aby zarówno klienci, jak i pracownicy czuli się tutaj właśnie jak domu – podkreśla Robert Pepłoński, Prezes Zarządu Domu Kredytowego Notus S.A. Firma już drugi raz poddała się badaniu. We wcześniejszej edycji firma zajęła trzecie miejsce w kategorii dużych firm. 

 

Czytaj również: Zrewolucjonizowane budownictwo

 

- Już po raz drugi zdecydowaliśmy się na udział w badaniu, ponieważ chcieliśmy sprawdzić, czy zmiany, które wdrożyliśmy w ciągu ostatniego roku były odpowiednio dobrane i wdrożone. Cały czas monitorujemy sytuację wewnątrz firmy szczególnie teraz, ponieważ polska gospodarkę i rynek finansowy czekają zawirowania, a to ma wpływ duży na samych pracowników, jak i całe przedsiębiorstwa działającej w obszarze finansów. Dlatego w naszym obszarze obserwowanie czynników zewnętrznych i dostosowywanie do nich reguł wewnątrz firmy ma ogromne znaczenie – dodaje Prezes Pepłoński. 

 

 

O badaniu

Badanie Najlepsi Pracodawcy (Best Employers Study) prowadzone jest w Polsce od 2006 roku. W ciągu ostatnich 7 lat zostało ono przeprowadzone ponad 600 razy w ponad 460 organizacjach, zatrudniających ponad 400 000 pracowników. W tegorocznej edycji badania wzięło udział łącznie 90 firm reprezentujących ponad 51195 respondentów, w tym 3100 pracowników reprezentujących Najlepszych Pracodawców oraz 48095 osób zatrudnionych w pozostałych firmach. Badanie było prowadzone w okresie od grudnia 2011 do lipca 2012.

 

Czytaj również: GPW po dwóch dniach spadków

 

Badanie Najlepsi Pracodawcy prowadzone jest w oparciu o kompleksową metodologię, która obejmuje: kwestionariuszowe badanie zaangażowania, prowadzone na statystycznie reprezentatywnej próbie pracowników zatrudnionych w danej organizacji; kwestionariusz praktyk HR, zbierający informacje na temat narzędzi stosowanych przez dział personalny, kwestionariusz dla przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej, pozwalający na ocenę funkcji personalnej z perspektywy osób kierujących organizacją oraz wskazujący najważniejsze wyzwania rynkowe i menedżerskieOrganizacja, aby znaleźć się na liście Najlepszych Pracodawców, musi osiągnąć wskaźnik zaangażowania na poziomie minimum 65%. Na miejsce w rankingu wpływa również wynik uzyskany w ramach 4 indeksów: angażującego przywództwa, kultury wysokich wyników, wiarygodnej marki pracodawcy oraz stabilności.

 

 

Notus wielokrotnie doceniany

Dom Kredytowy Notus S.A. jest laureatem wielu nagród, wyróżnień i rankingów, głownie pod kątem, jakości oferowanych usług oraz generowanych przychodów. Zajmuje drugą pozycję pod względem sprzedaży produktów hipotecznych (wg danych Związku Firm Doradztwa Finansowego). W czerwcu 2011 firma zajęła drugie miejsce w kategorii „małych i średnich firm” w 6. edycji badania Najlepsi Pracodawcy 2011 w Europie Środkowo-Wschodniej, i trzecie miejsce w kategorii „dużych firm” w Polsce. Również w czerwcu 2011 roku uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii „najbardziej rozpoznawalnych doradców finansowych w Polsce” rankingu Mieszkaniowa Marka Roku 2011 r. W maju 2011 roku firma zdobyła pierwsze miejsce w kategorii finanse dla średnich i małych firm rankingu Złota Setka Pomorza i Kujaw 2010.

 

 

W 2009 roku Spółka otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany przez Dun & Bradstreet Poland firmom za najwyższą ocenę stabilności. W 2008 roku zajęła drugą pozycję na rynku w kategorii kwot udzielonych kredytów w I połowie 2008 roku w rankingu opracowanym przez miesięcznik Home & Market. W tym samym roku firma została też liderem na rynku w kategorii pośredników finansowych wg miesięcznika Home & Market. W 2006 roku Dom Kredytowy Notus został wyróżniony przez Instytut Badań nad Gospodarką oraz otrzymał nagrodę Najlepszy Partner w Biznesie przyznawaną przez miesięcznik Home & Market. 

 

2012-10-11
Źródło: DK Notus / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 104 Grupa: Trudne tema... Mój sposób to zdrowe jedzenie na co dzień, codziennie też minimum godzina spaceru, jak się przeziębię to piję sambucol, wtedy mi szybko przechodzi i po paru dni...
  • Skup aut Liczba postów: 12 Grupa: Trudne tema... Jeśli szukacie taniego i ekonomicznego auta to fajnym rozwiązaniem może być https://pokato.pl/motoryzacja/samochody- osobowe/daewoo/lanos Trzeba tylko trochę pos...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1311 Grupa: Trudne tema... Staram się ćwiczyć codziennie, więcej warzyw wrzuciłem do diety, raczej nie choruję, ale jak już coś się przytrafi to piję sambucol z czarnym bzem, sybko stawia...
  • Jaki prezent świąteczny? Liczba postów: 70 Grupa: Opinie Zbliża się Boże Narodzenie, więc zaczęłam się powoli zastanawiać nad prezentem dla męża. Zazwyczaj kupuję dla niego coś, co wiąże się z jego hobby, czyli z wędk...
  • Trwają zapisy na Wirtualny Światowy Festiwal Archi... Liczba postów: 0 Grupa: Aktualności

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16345 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 279

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >