Ostatni dzwonek na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach

Ostatni dzwonek na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach

Grudzień to już ostatni miesiąc na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach. Zainteresowani powinni się spieszyć dopóki przy zakupie mieszkania potrzebny jest 5% procentowy wkład własny. Od 2015 roku ta sytuacja ulegnie zmianie.

 

Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego całkowicie zniknęły z rynku bankowego z początkiem 2014 roku. W przyszłym roku zacznie obowiązywać wymóg posiadania aż 10 proc. wkładu własnego dla kredytu hipotecznego. Jest to ogromny problem szczególnie dla młodych osób, które często nie mają takich możliwości finansowych.  Część banków postanowiła potraktować kwestię wkładu własnego bardziej restrykcyjnie i już ustaliła wyższe poziomy wkładu wymagane przy staraniach o kredyt na mieszkanie czy dom.

 

Czytaj również: Inwestycje w Trójmieście

 

Przez zakupem mieszkania warto więc starannie przeanalizować, która opcja kredytu jest dla nas najbardziej optymalna.Jeśli ktoś nie dysponuje na razie kwotą odpowiadającą minimum 10 proc. wartości wymarzonego mieszkania, powinien poważnie rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu w grudniu tego roku. W ponad połowie banków w Polsce nadal akceptowalny jest jedynie 5-procentowy poziom wkładu własnego.

 

Czytaj również: Katowicki biurowiec oddany do użytku

 

W ostatnim tygodniu obserwujemy zwiększone zainteresowanie zakupem mieszkań w naszych inwestycjach w Warszawie i okolicach. Klienci często podkreślają, że chcą zdążyć jeszcze w 2014 roku. Dla większości 10-procentowy wkład własny jest niestety problemem – mówi Łukasz Majcher, Włodarzewska SA.Do końca 2014 roku pozostało niewiele czasu. To już ostatnia szansa, by kupić nowe mieszkanie dysponując kwotą 5 procent jego wartości.

 

Źródło: Media forum / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 167 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 286 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 18 Grupa: Robimy dach Ja nie przekonałem się co do blachodachówki i dlatego postanowiłem jednak wybrać dachówkę oraz wykonać porządną więźbę dachową. Teraz z biegiem lat nie żałuję.....
  • Jak urządzić pokój dla chłopca? Liczba postów: 12 Grupa: Wnętrza W kwestii ciekawych ozdób na ścianę do dziecięcego pokoju, bardzo interesujące porady możecie znaleźć na stronie http://dekoratordomu.pl/co-na-sciane-w-p okoju-d...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 316 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Stolarka budowlana i jej korzyści Liczba postów: 370 Grupa: Montujemy o... sorki ale mam pytanie z innej beczki. Korzystał ktoś z ich usług http://twoje-okna.com ?

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17875 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >