Ostatni dzwonek na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach

Ostatni dzwonek na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach

Grudzień to już ostatni miesiąc na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach. Zainteresowani powinni się spieszyć dopóki przy zakupie mieszkania potrzebny jest 5% procentowy wkład własny. Od 2015 roku ta sytuacja ulegnie zmianie.

 

Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego całkowicie zniknęły z rynku bankowego z początkiem 2014 roku. W przyszłym roku zacznie obowiązywać wymóg posiadania aż 10 proc. wkładu własnego dla kredytu hipotecznego. Jest to ogromny problem szczególnie dla młodych osób, które często nie mają takich możliwości finansowych.  Część banków postanowiła potraktować kwestię wkładu własnego bardziej restrykcyjnie i już ustaliła wyższe poziomy wkładu wymagane przy staraniach o kredyt na mieszkanie czy dom.

 

Czytaj również: Inwestycje w Trójmieście

 

Przez zakupem mieszkania warto więc starannie przeanalizować, która opcja kredytu jest dla nas najbardziej optymalna.Jeśli ktoś nie dysponuje na razie kwotą odpowiadającą minimum 10 proc. wartości wymarzonego mieszkania, powinien poważnie rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu w grudniu tego roku. W ponad połowie banków w Polsce nadal akceptowalny jest jedynie 5-procentowy poziom wkładu własnego.

 

Czytaj również: Katowicki biurowiec oddany do użytku

 

W ostatnim tygodniu obserwujemy zwiększone zainteresowanie zakupem mieszkań w naszych inwestycjach w Warszawie i okolicach. Klienci często podkreślają, że chcą zdążyć jeszcze w 2014 roku. Dla większości 10-procentowy wkład własny jest niestety problemem – mówi Łukasz Majcher, Włodarzewska SA.Do końca 2014 roku pozostało niewiele czasu. To już ostatnia szansa, by kupić nowe mieszkanie dysponując kwotą 5 procent jego wartości.

 

Źródło: Media forum / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 81 Grupa: Stawiamy śc... Też sobie zapiszę i chętnie skorzystam z takiej opcji, bo niedługo planujemy budowę domu na nowo na działce po rodzicach.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 226 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • dachy.wszystko o dachach.opinie Liczba postów: 11 Grupa: Robimy dach Warto wydaje mi się dodatkowo wspomnieć, że wiele ciekawych materiałów na temat wykonania dachu itd. znajdziesz na kanale Youtube Braas także warto do nich zajr...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 301 Grupa: Robimy stro... A co myślicie o takiej firmie polski producent podłóg ? Sprawdzi się? Chodzi mi przede wszystkim o coś solidnego, żeby wytrzymało kilka ładnych lat.
  • Woda w Ogrodzie Liczba postów: 15 Grupa: Ogrody Według mnie takie motywy bardzo fajnie wygladają. Trzeba tylko trochę sie chyba napracować, zeby stworzyć coś wyjątkowego. Widziałam tutaj http://gardenwizja.pl...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 103 Grupa: Robimy dach No to w takim razie powinieneś również odwiedzić ofertę producenta Braas, znajdziesz u nich szeroki wybór modeli jeśli chodzi o wybór rozwiązań w zakresie trwał...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19239 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >