Pierwsi najemcy biur z widokiem na  Katowicki Spodek

Pierwsi najemcy biur z widokiem na Katowicki Spodek

Firma Ghelamco podpisała umowę najmu z bankiem HSBC, który swoje regionalne biuro uruchomi w budynku Katowice Business Point. Bank jest kolejną dużą firmą, która na swoją śląską siedzibę wybrała inwestycję Ghelamco. Czytaj dalej

Do biurowca, który uzyskał już formalne pozwolenie na użytkowanie wprowadzają się pierwsi najemcy.

Bank HSBC w ramach pięcioletniej umowy zdecydował się na najem 600 m2 biur. Wcześniej Ghelamco pozyskała innego, prestiżowego najemcę - należącą do tzw. „Wielkiej Czwórki” firmę konsultingową PricewaterhouseCoopers, która wynajęła 2.200 m2.

Budynek Katowice Business Point, o łącznej powierzchni 17.000 m2, charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami zapewniającymi wysoki komfort pracy. Zaplanowano tu m.in. podnoszone podłogi i podwieszane sufity, dające pełną dowolność w aranżacji biur, system centralnej wentylacji i nawilżania pomieszczeń oraz system centralnego zarządzania budynkiem -  BMS. Duże przeszklenia na elewacji dają z kolei nieograniczony dostęp do światła.

Z najwyższych pięter biurowca roztacza się panoramiczny widok na Spodek, centrum Katowic i największe w tym rejonie centrum handlowe Silesia City Center. Atutem jest położenie biurowca w ścisłym centrum miasta, a jednocześnie przy głównej trasie aglomeracji ul. Chorzowskiej. Pracownicy  mają więc łatwy dojazd do pracy, także komunikacją miejską.

Biurowiec budzi duże zainteresowanie zarówno samych mieszkańców, jak i władz miasta oraz firm. Inwestycja wyróżnia się na mapie Katowic, gdyż jest to jeden z niewielu biurowców klasy A w Katowicach. Budynek, w końcowej fazie jego realizacji wizytował Prezydent Katowic Piotr Uszok wraz z grupą zagranicznych inwestorów.

 

Powstanie Katowice Business Point wpisuje się cykl zmian jakie przechodzi miasto. Władze miasta realizują równolegle kilka kluczowych projektów: jak budowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przebudowa centrum czy nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Władze Katowic doceniają szczególnie działania prywatnych inwestorów, których realizacje składają się na kompleksowy efekt transformacji stolicy Śląska.

Inwestorzy i analitycy rynku wskazują natomiast duże możliwości w obszarze realizacji w Katowicach działalności BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Service Centre). Według danych Colliers International („Improving through Moving” – Report on BPO opportunities in Poland) Katowice są w “Wielkiej Piątce” miast najbardziej atrakcyjnych dla sektora BPO. Potwierdza to obecność PricewaterhouseCoopers, który w biurowcu Ghelamco uruchomi właśnie SSC.


Katowice Business Point w liczbach:


Projektanci: belgijska pracownia Jaspers Eyers&Partners oraz katowickie biuro projektowe Czora&Czora
Czas budowy: 16 miesięcy
Wysokość: 40 metrów
Liczba kondygnacji: 11
Powierzchnia: 17.000 m2
Parking: 200 miejsc na 3 poziomach podziemnego parkingu
Liczba betonu użytego w czasie budowy: 10.675 m3
Długość kanałów wentylacyjnych: 13 km
Fasada: 6.500 m2 szkła i 2.200 m2 kamienia
Liczba stopni na klatkach schodowych w budynku: 579

 

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 198

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >