Pierwszy etap Os. Kolorowego w Gorzowie ukończony

Pierwszy etap Os. Kolorowego w Gorzowie ukończony

Firma deweloperska SGI Baltis, specjalizująca się w budowie wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i biurowców, zakończyła pierwszy etap budowy Osiedla Kolorowego, inwestycji zlokalizowanej w Gorzowie Wielkopolskim. Czytaj dalej

 

Nowoczesne osiedle usytuowane pomiędzy ulicami Niepodległości i Grabskiego, zostało zaprojektowane przez znanego hiszpańskiego architekta – Inaki Molnar Vazqueza. Przy realizacji pierwszego z etapów inwestycji projektant współpracował  z pracownią architektoniczną z Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Gorzów Wielkopolski, 13 kwietnia 2011 r.Koncepcja zespołu mieszkaniowego Osiedla Kolorowego została opracowana przez znanego hiszpańskiego architekta Inaki Molnar Vazqueza. Jako projektant wielu rezydencji, osiedli, a także hoteli w Europie zaproponował on ciekawe rozwiązania urbanistyczne, które pozwalają połączyć najnowsze europejskie trendy z walorami lokalnej zabudowy. Przy realizacji projektu hiszpański architekt ściśle współpracował z Pracownią Autorską Biuro Projektów „DOM” z Gorzowa Wielkopolskiego.

 

„Współpraca z Inaki Monar Vazquezem pozwoliła nam zaadaptować na potrzeby Gorzowa nowoczesne rozwiązania architektoniczne, z sukcesem funkcjonujące w Barcelonie i wielu innych europejskich miastach, np. wnętrza mieszkań  projektowano tak, aby uzyskać jak największą otwartą część dzienną, która ma bezpośrednie wyjście na słoneczny balkon lub taras.  Projekt osiedla w pełni koresponduje z dotychczasową aranżacją przestrzeni miejskiej. O walorach inwestycji decydują również niewielka liczba kondygnacji i wysoka jakość wykończenia mieszkań, która odpowiada potrzebom rodzinnej zabudowy. Najwyższy standard i atrakcyjne ceny sprawiają, że oferta Osiedla Kolorowego jest bardzo konkurencyjna na gorzowskim rynku” – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

 

 

Pierwszy etap Osiedla Kolorowego składa się z 2 budynków, w których znajduje się 110 wysokiej jakości mieszkań o zróżnicowanej kubaturze i rozkładzie pokoi. Powierzchnia użytkowa mieszkań tego etapu inwestycji to prawie 6 000 mkw. Na potrzeby mieszkańców przygotowano także 114 miejsc parkingowych, z czego 78 w podziemnych kondygnacjach budynków, a 36 na terenie osiedla.

 

Kolorystyka elewacji budynków to połączenie ciepłych, spokojnych beżowo-piaskowych kolorów z nasyconą czerwienią. W podobnej konwencji kolorystycznej zostały utrzymane również klatki schodowe, którym dodatkowo eleganckiego charakteru nadaje wykończenie płytkami gresowymi. Na wysoki standard i estetykę inwestycji wpłynął także dobór nowoczesnych materiałów wykończeniowych, takich jak drewno, szkło i kamień. Natomiast w wewnętrznych arteriach osiedla znajdą się tereny zielone, obejmujące część rekreacyjną oraz plac zabaw dla dzieci.

 

 

Osiedle jest zlokalizowane w spokojnej i zacisznej części Gorzowa, ale jednocześnie jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Zapewnia bliskość licznych punktów usługowych takich jak galerie handlowe, banki, poczta, ale także szpital. SGI Baltis jest firmą deweloperską specjalizującą się w budowie wysokiej jakości apartamentów, mieszkań i nowoczesnych obiektów biurowych. Prowadzi obecnie 12 projektów na terenie całego kraju m.in. w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Posiada kapitał własny o wartości ponad 360 mln PLN, co stanowi gwarancję stabilności firmy. Wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort, SGI Baltis należy do Grupy Kapitałowej Baltis Investment S.A., której działalność sięga 1992 r.

 

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych inwestycji SGI Baltis jest kompleks apartamentów Barciński Park, powstający na terenie dawnej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego w Łodzi. W ramach projektu rewitalizacji poddano pofabryczne budynki, w których następnie powstają  ekskluzywne lofty. Firma SGI Baltis w 2008 roku otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy w badaniu Hewitt Associates. Wielokrotnie była też nagrodzona w konkursach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Kryształowy Deweloper, Kryształowe Apartamenty czy Srebrne Wiertło. Firma została też wyróżniona w ogólnopolskim rankingu Diamenty Forbesa 2009. SGI Baltis  jest  członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Źródło: On Board/budnet.pl / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >